phone icon search icon
secondary menu iconsecondary menu icon

MENU

secondary menu icon secondary menu icon

Prawo jazdy kat. D na autobus we Wrocławiu

kurs kat D autobus wroclaw

Prawo jazdy kat. D na autobus we Wrocławiu

Najblisze terminy

Zajęcia teoretyczne: 20h; wykłady, elearning, eksternistycznie.
Zajęcia praktyczne: 40h z kat. C lub 60h z kat. B.
Pojazdy szkoleniowe: IRISBUS CROSWAY 10.6.
Pomoce dydaktyczne: kanał YOUTUBE, VR, e-learning.
Wymagania: kat. B lub C, 24 lat, badania lekarskie i psychologiczne, PKK.

zajecia toeretyczne prawo jazdy kat. D

Zajęcia teoretyczne kursu na prawo jazdy kategorii D

Zajęcia teoretyczne realizowanie podczas kursu prawo jazdy kat. D trwają 20 godzin. Możecie Państwo zaliczyć zajęcia teoretyczne w jednej z następujących form:

 • wykłady stacjonarne (tryb weekendowy, tryb wieczorowy, tryb indywidualny),
 • wykłady e-learningowe,
 • eksternistycznie – brak zajęć teoretycznych, przed zajęciami praktycznymi należy zdać państwowy egzamin teoretyczny.

Zajęcia praktyczne kursu na prawo jazdy kat. D

Czas trwania szkolenia praktycznego w zakresie kat. D jest czasem zależnym od zakresu posiadanego już prawa jazdy.

 • 40 godzin jazd jest czasem zajęć praktycznych dedykowanym dla osób, które posiadają prawo jazdy kat. C,
 • 60 godzin jazd wyjeżdżą wszystkie osoby, które podchodzą do szkolenia na kat. D z posiadanym prawem jazdy kat. B.

 

kurs na autobus zajęcia praktyczne
kurs na autobus wrocław

Wymagania wstępne uprawniające do kierowania autobusem

 

Wymagania dla kursu prawa jazdy kat. D minimalny wiek:

 • ukończone 24 lata, lub
 • ukończone 21 lat– jeżeli osoba jednocześnie realizuje szkolenie z zakresu kwalifikacji wstępnej lub zakresu kwalifikacji wstępnej przyśpieszonej,
 • dla kat. D po C – posiadane prawo jazdy kat. C lub ukończone szkolenie w zakresie tej kategorii.


Osoba ubiegająca się o uzyskanie uprawnień może rozpocząć szkolenie nie wcześniej niż 3 miesiące przed osiągnięciem minimalnego wieku.

Pozostałe wymagania:

Przed rozpoczęciem szkolenia w zakresie prawa jazdy kat. D należy:

 • uzyskać orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych dla zawodu kierowcy kat. D, D+E
 • uzyskać orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań zdrowotnych dla zawodu kierowcy kat. D, D+E.

Zapis na szkolenie

Zapisu na szkolenie możecie Państwo dokonać w następujący sposób:

 • na stronie internetowej,
 • telefonicznie,
 • osobiście.
kurs kat D autobus wroclaw
egzamin na prawo jazdy kat D

Egzamin prawo jazdy kat. D

Ukończenie kursu prawa jazdy jest warunkiem obowiązkowym przed przystąpieniem do egzaminu państwowego na prawo jazdy kat. D.

Zapisu można dokonać po zakończeniu szkolenia i wydaniu przez Akademię elektronicznego zaświadczenia.

Zakres prawo jazdy kat. D

W zakresie prawa jazdy kat. D jest:

 • autobus,
 • zespół pojazdów złożony z autobusu oraz z lekkiej przyczepy (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg),
 • pojazd z kategorii AM,
 • ciągnik rolniczy – tylko w Polsce
 • pojazd wolnobieżny (na przykład walec) – tylko w Polsce,
 • zespół pojazdów złożony z ciągnika rolniczego oraz lekkiej przyczepy (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg) – tylko w Polsce,
 • zespół pojazdów złożony z pojazdu wolnobieżnego oraz lekkiej przyczepy (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg) – tylko w Polsce.

 

zakres uprawnien kat D

Prawo jazdy na autobus tańsze w pakiecie:

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani odbyciem na prawo jazdy kursu kat. D oraz kwalifikacji wstępnej na przewóz osób w naszym ośrodku, skontaktujcie się z nami przygotujemy dla Was specjalną ofertę cenową. Dopóki autonomiczne pojazdy użytkowe nie staną się rzeczywistością, działalność autobusów i autokarów będzie polegać na oddanych, przeszkolonych i profesjonalnych kierowcach. 

Naszym atutem jest nasza jasna i przejrzysta oferta, płacisz za kurs jeździsz tyle godzin ile jest w kursie.

Jak długo trwa egzamin teoretyczny i praktyczny na prawo jazdy kategorii D? 

Egzamin teoretyczny trwa tyle samo czasu, co każdy egzamin na prawo jazdy, składa się z 32 pytań dotyczących podstawowych przepisów ruchu drogowego oraz części specjalistycznej w zakresie kierowania autobusem. Czas, jaki jest przewidziany, to 25 minut. Chcąc zaliczyć egzamin teoretyczny na kategorię D powinno uzyskać się 68 punktów z 74 możliwych. 

Czas na egzamin praktyczny składa się on z 3 części: obsługi, manewrów na placu manewrowym oraz jazdy w ruchu miejskim. Czas egzaminu praktycznego dla kategorii D1, D1+E, D, D+E wynosi 45 minut. Należy zaliczyć wszystkie 3 części, aby uzyskać wynik pozytywny i tym samy otrzymać prawo jazdy kategorii D. 

Zadania na egzaminie praktycznym na prawo jazdy kategorii D.

Egzamin na prawo jazdy kategorii D rozpoczynamy od sprawdzenia stanu technicznego pojazdu. Na czym polega?

 1. W tym zadaniu sprawdzamy nadwozie, drzwi, wyjścia awaryjne, czy jest koło zapasowe, gaśnica, apteczka. Czas na światła, po włączeniu należy obejść autobus i sprawdzić, czy działają. Ten etap egzaminu trwa około 10 minut.
 2. Kiedy zostanie już wszystko sprawdzone czas do przygotowania się do jazdy- ustawiamy lusterka, fotel, kierownicę, uruchamiamy pojazd. Rozpoczynamy manewry na placu, pierwsze ruszanie z miejsca, poruszamy się pasem ruchu do przodu i do tyłu.
 3. Następne możliwe manewry do wykonania są następujące, parkowanie skośne wjazd przodem, wyjazd tyłem wraz z parkowaniem prostopadłym, wjazd tyłem, wyjazd przodem, parkowanie skośne -wjazd przodem, wyjazd tyłem) oraz parkowanie równoległe wjazd tyłem, wyjazd przodem.
 4. Kolejny krok: parkowanie prostopadłe — wjazd przodem — wyjazd tyłem oraz ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu i ostatni możliwy manewr parkowania równoległego – wjazd tyłem, wyjazd przodem oraz ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu.
 5. Jak już zostaną zaliczone zadania na placu manewrowym, następuje wyjazd na tak zwane miasto, czyli weryfikacja umiejętności stosowania przepisów ruchu drogowego oraz poruszania się pojazdem w ruchu miejskim.

Czy chcesz zostać kierowcą autobusu turystycznego lub przegubowego MPK?

Zaufaj naszym wykwalifikowanym instruktorom kursu jazdy autobusem, którzy pomogli setkom kursantów stać się pewnymi siebie i wykwalifikowanymi pracownikami na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska. Nasza wiedza na temat jazdy i doświadczenie sprawiają, że jesteśmy idealnym wyborem dla Ciebie.

Prowadzenie autobusu w celach zawodowych wymaga specjalistycznych umiejętności do bezpiecznego przewozu osób w każdym wieku. Niezależnie od tego, czy prowadzisz autobus szkolny, autobus tranzytowy czy autokar, nasz kurs kat. D na autobusy we Wrocławiu zapewni Ci bezpieczne i profesjonalne przygotowanie.

Prowadzone przez naszych instruktorów szkolenie kierowców kat.D pozwala zaoszczędzić dużo paliwa. I to nie tylko w trakcie kursu! Oszczędność paliwa to realny nabyty eco driving, który w późniejszym czasie wykorzystywany jest na co dzień wśród wyszkolonych kierowców.

Bezpieczeństwo za kierownicą powinno być dla każdego kierowcy najważniejsze. Jednak przy większej liczbie pasażerów w pojeździe i większej liczbie wyzwań wynikających z wielkości i charakteru ich pojazdów, kierowcy autobusów ponoszą ogromną odpowiedzialność, jeśli chodzi o bezpieczną jazdę.

Ponadto kierowcy autobusów muszą radzić sobie z fizycznymi i psychicznymi wymaganiami, które towarzyszą praktykom w czasie czujnej jazdy.


FAQ

Ile trwa kurs na prawo jazdy kat. D?

Kurs prawo jazdy kat. D obejmuje 20 godzin lekcyjnych teorii i 60 godzin zegarowych zajęć praktycznych – jeżeli kursant ma tylko kat. B. Przy posiadaniu przez kursanta prawo jazdy kat. C liczba godzin praktycznych zmniejsza się do 40 godzin zegarowych.


Wpisy na blogu

skuter

Czy na skuter trzeba mieć prawo jazdy?

Skutery z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Ich zaletą są niewilkie rozmiary i możliwość osiągnięcia prędkości pozwalającej sprawnie poruszać się po drogach, szczególnie tych miejskich. Jakie uprawnienia trzeba posiadać, by prowadzić skuter, kto może je uzyskać i czy zawsze konieczny jest egzamin? Uprawnienia na skuter – definicje Skuter to specyficzny rodzaj jednośladu – wyróżnia się budową, która pozwala prowadzić ten pojazd bez konieczności obejmowania go nogami. […]

prawo jazdy

Od ilu lat można mieć prawo jazdy?

Uprawnienia do prowadzenia pojazdów zdobywa się na podstawie pozytywnego wyniku podczas egzaminu na prawo jazdy. Następnym krokiem jest otrzymanie dokumentu, jednak zanim to nastąpi, musisz ukończyć kurs, do którego możesz przystąpić po spełnieniu kilku warunków. Jednym z nich jest ukończenie wymaganego wieku dla poszczególnych kategorii prawa jazdy. Od ilu lat można mieć prawo jazdy w Polsce? Prawo jazdy – od ilu lat? W Polsce możesz przystąpić do egzaminu […]

Stres na egzaminie na prawo jazdy – jak sobie z nim poradzić?

Stres na egzaminie na prawo jazdy – jak sobie z nim poradzić?

Egzamin na prawo jazdy kat. b prawie zawsze wiąże się z większym lub mniejszym zdenerwowaniem. Mimo że umiarkowany stres jest wręcz wskazany, to zbyt silny może paraliżować i przyczyniać się do popełniania błędów. Podpowiadamy, co zrobić, by zdać egzamin ze spokojną głową. Skąd się bierze stres przed egzaminem na prawo jazdy? Stres to nic innego jak odpowiedź organizmu na trudną sytuację. Jego najważniejszym zadaniem jest mobilizacja do działania – […]

ważność prawo jazdy

Ważność prawa jazdy – kiedy należy wymienić dokument?

Dokument uprawniający do kierowania pojazdów różnych kategorii jest wydawany na określony czas. Upływ terminu ważności prawa jazdy wiąże się z koniecznością wymiany otrzymanego blankietu na nowy, ale nie u wszystkich kierowców czas od otrzymania uprawnień do wymiany jest taki sam. Na ważność prawa jazdy wpływ ma kilka czynników m.in. zmiana w przepisach, która wycofuje dokumenty bezterminowe. Jak sprawdzić termin ważności prawa jazdy i kiedy wymienić dokument na nowy? Termin ważności prawa […]

Opinie klientów

Отучился на экскаватор 1 категории. Материал учебный на русском языке. На экзамене был переводчик. Я сдал экзамен. Спрашивайте инструктора Артура г.Вроцлав . Кто хочет получить профессию и не знает польский, рекомендую. Отношение классное. У меня получилось и у тебя получиться. ! Желаю успехов!!!

Ruslan Sobirov

POLECAM AKADEMIĘ DOBREJ JAZDY !!! Przeniosłem się z innej "renomowanej" szkoły jazdy gdzie nie nauczyli mnie zbyt wiele, krojąc mnie na dodatkowych godzinach... Dzięki Panu Ireneuszowi nauczyłem się nie tylko jeździć ale odzyskałem pewność siebie za kierownicą bo złych doświadczeniach w innej szkole Zdałem na C za pierwszym razem 25 kwietnia Zaś pod okiem Pana Ryszarda nauczyłem się nie tylko jak zdać egzamin ale także jak w przyszłości jeździć zestawem Udało mi się zdać C+E również za pierwszym razem 7 maja !!! Kolejne szkolenia i kwalifikacje już tylko w Akademii Dobrej Jazdy :-)

Robert Duda

Bardzo polecam szkołe oraz wszystkie osoby od których mogłem się uczyć. Pan Ireneusz Franas skutecznie oduczył mnie złych nawyków z wieloletniej jazdy osobówką, Pan Krzysztof Hefko ma ogrom cierpliwości i spokoju do kursanta, a Pan Rafał Cieśla w przystępny i jasny sposób przekazuje ogrom wiedzy na wykładach z kwalifikacji (czas pracy kierowcy i wiele innych informacji przydatnych później w pracy).

Marek Sikora

Polecam Akademie Dobrej Jazdy, a w szczególności instruktora Pana Krzysztofa Hefko, który przekazał mi bardzo dużo swojej wiedzy i doświadczenia. Jazdy prowadzone w przyjemniej atmosferze. Dzięki przekazanej wiedzy Pana Krzysztofa, egzamin praktyczny C+E zdany za pierwszym razem. (Translated by Google) I recommend the Akademia Dobrej Jazdy, and in particular the instructor, Mr. Krzysztof Hefko, who gave me a lot of his knowledge and experience. Rides conducted in a pleasant atmosphere. Thanks to the knowledge of Mr. Krzysztof, the practical C + E exam was passed the first time.

Jakub Dżoń

Miałem szkolenie z suwnic. Pan Artur Borucki prowadzi naukę tak,żeby wszyscy otrzymali jak najwięcej pojęcia o pracę na suwnicach. No i rezultatem tego szkolenia jest zdany egzamin. Polecam wszystkim zainteresowanym w otrzymaniu uprawnień na różnych kierunkach w szkole.

Vadym Holenko

Рекомендую. Була приємно здивована і розчулена сімейною атмосферою, яка панує в академії. Дуже приємні і вічливий персонал. Можна порозумітися навіть без досконального володіння польською мовою. Проходила курс на код 95. Все на вищому рівні. Також здивувало, що академія готує не тільки водіїв всіх категорій, а ще й водіїв навантажувача, та навіть зварювальників. Щиро рекомендую!

кудряшка сью

Szkoła nauki jazdy świetna. Polecam pana Rafała Cieśle, który świetnie przygotował mnie do egzaminu państwowego, który zdałem za pierwszym razem. Wiele nauczył mnie w czasie 30h jazd i dał do zrozumienia że pośpiech nie jest dobrym rozwiązaniem! (Translated by Google) Driving school great. I recommend Mr. Rafał Cieśle, who perfectly prepared me for the state exam, which I passed the first time. He taught me a lot during 30 hours of riding and made it clear that in a hurry is not a good solution!

Szymon Skiba

Po 3 latach od ostatniego podejścia do egzaminu i braku kontaktu z samochodem, zdecydowałem się na dodatkowe jazdy z instruktorem Olejniczakiem. Wystarczyło zaledwie kilka godzin abym perfekcyjnie opanował wszystkie zasady, pułapki, skrzyżowania i zakamarki terenów egzaminacyjnych. Dzięki zaangażowaniu instruktora udało się szybko umówić na kilka jazd, uzupełnić braki w mojej wiedzy i zdać egzamin w zaledwie 30 minut. Dziękuje bardzo!

Kacper Móll

Ośrodki

wiaduktowa 21 wroclaw

Wiaduktowa 21, Wrocław

poniedziałek 9:00-17:00
wtorek 9:00-17:00
środa 9:00-17:00
czwartek 10:00-17:00
piątek 9:00-17:00

map pointer icon
Bierutowska 13 Wrocław

Bierutowska 1a, Wrocław

poniedziałek 10:00-16:00
wtorek 9:00-17:00
środa 9:00-17:00
czwartek 10:00-17:00
piątek 9:00-17:00

map pointer icon
Sienkiewicza 128, Wrocław

Sienkiewicza 128, Wrocław

poniedziałek 10:00-17:00
wtorek 9:00-17:00
środa 9:00-17:00
czwartek 9:00-17:00
piątek 9:00-17:00

map pointer icon