phone icon search icon
secondary menu iconsecondary menu icon

MENU

secondary menu icon secondary menu icon

Kurs na Prawo jazdy kat. D na autobus we Wrocławiu

kurs kat D autobus wroclaw

Kurs na Prawo jazdy kat. D na autobus we Wrocławiu

Najbliższe terminy

Zajęcia teoretyczne: 20h; wykłady, elearning, eksternistycznie.
Zajęcia praktyczne: 40h z kat. C lub 60h z kat. B.
Pojazdy szkoleniowe: IRISBUS CROSWAY 10.6.
Pomoce dydaktyczne: kanał YOUTUBE, VR, e-learning.
Wymagania: kat. B lub C, 24 lat, badania lekarskie i psychologiczne, PKK.

Opinie klientów

Zosia CzuchnickaZosia Czuchnicka
12:07 12 Jan 24
Zdałam oba egzaminy za pierwszym razem, polecam z całego serca Pana Dawida!!!
Michał SzymonikMichał Szymonik
17:20 11 Jan 24
Zdecydowanie polecam, jestem bardzo zadowolony z kursu na prawo jazdy kat B. Ze strony instruktora, Tomasza, otrzymałem wiele cennej wiedzy - świetne i skuteczne przygotowanie do egzaminu.
DominikDominik
14:45 09 Jan 24
Bardzo polecam tą szkołę jazdy Pan Zbigniew Olejniczak najlepszy instruktor, bardzo miły, sympatyczny pan. Wszytsko Zdane za pierwszym !!!
maki_xmaki_x
19:47 08 Jan 24
Bardzo polecam Akademię Dobrej Jazdy, szczególnie jazdy z instruktorem Jakubem. Wszystko dokładnie i przede wszystkim z ogromną dozą cierpliwości, wyjaśnione i pokazane. Miła atmosfera i zawsze bez stresu. A to przekłada się na sukces podczas... egzaminu! Dziękuję i jeszcze raz bardzo polecam.czytaj więcej
Agnieszka NowakAgnieszka Nowak
15:38 06 Jan 24
Instruktor Krzysztof z Kategorii CE sprawdził się najlepiej! Jestem mega zadowolona z współpracy
Wisniox PLWisniox PL
17:30 23 Dec 23
Bardzo polecam Akademie Dobrej Jazdy. Moim instruktorem był Pan Kondrad który świetnie przygotował mnie do egzaminu. Bez żadnych problemów zdałam z pierwszym razem zarówno teorie jak i praktykę. Podczas zajęć jeździliśmy po najważniejszych... skrzyżowaniach zarówno na tych które obowiązują na egzaminie jak i na tych które warto znać po zdaniu egzaminu. Zajęcia były przyjemne, bezstresowe a przede wszystkim efektywne. Serdecznie polecam ta szkołę jazdy!czytaj więcej
robert janiakrobert janiak
08:47 08 Dec 23
Z całego serca polecam Akademię Dobrej Jazdy! Bardzo mili i przyjaźni pracownicy biura jak i działu szkoleń, jestem bardzo zadowolony :) Miałem przyjemność jeździć z Panem Markiem,bardzo przyjazny i konsekwentny instruktor, bardzo na plus potrafi... przekazać dużo ważnych informacji :) Większość godzin spędziłem jednak z Panem Ryszardem, mega przemiłym instruktorem. Pan Ryszard jest stanowczym lecz bardzo skutecznym instruktorem,po tylu godzinach spędzonych pod jego czujnym okiem nie stresuje się podchodzić do egzaminu państwowego,kontakt z nim jest naprawdę łatwy i przyjemny. Bardzo profesjonalnie podchodzi do swojej pracy. Na pewno tutaj wrócę za jakiś czas na uzupełnienie o Kat. C+E! Polecam z całego serca!czytaj więcej
Miałam przyjemność uczestniczyć w kursie na kat. B+E pod okiem Instruktora Krzysztofa Dąbrowskiego, któremu serdecznie dziękuję za profesjonalizm, zaangażowanie, bezcenne wskazówki oraz sympatyczną atmosferę na lekcjach. Do tego szybka realizacja... kursu w dogodnych godzinach dzięki czemu po 3 tygodniach od pierwszej jazdy mogę się cieszyć ze zdanego egzaminu. Serdecznie polecam Akademię i Pana Krzysztofa!czytaj więcej
Hanna PiotrowskaHanna Piotrowska
10:46 21 Nov 23
Przez ostatnie dwa miesiące uczestniczyłam w kursie prawa jazdy kat. A2. Teoria w formie elearningu przebiegła bardzo sprawnie, dostęp do testów bardzo ułatwił przygotowanie do egzaminu teoretycznego.Na jazdy trafiłam do Dawida. Świetny instruktor,... zawsze wszystko jasno wytłumaczy, pokaże, super kontakt, zależy mu na dobrej relacji z kursantem, na jazdy przychodzi się z uśmiechem na twarzy, a same zajęcia to czysta przyjemność. To było moje pierwsze prawo jazdy, nigdy wcześniej nie miałam styczności z żadnym pojazdem, a oba egzaminy zdane za pierwszym razem, a sam egzaminator był pod wrażeniem moich umiejętności. Wszystkiego nauczył mnie Dawid, któremu jestem niezmiernie wdzięczna za tak rzetelne przygotowanie, wyrozumiałość i cierpliwość. Ciepłym słowem i dobrą poradą zawsze służył również Rysiek. Polecam z całego serca!czytaj więcej
js_loader
zajecia toeretyczne prawo jazdy kat. D

Zajęcia teoretyczne kursu na prawo jazdy kategorii D

Zajęcia teoretyczne realizowanie w ramach kursu na prawo jazdy kat. D trwają 20h.

Zajęcia teoretyczne odbywają się w jednej z następujących form:

 • wykłady stacjonarne (tryb weekendowy, tryb wieczorowy, tryb indywidualny),
 • wykłady e-learningowe,
 • eksternistycznie – brak zajęć teoretycznych, przed zajęciami praktycznymi należy zdać państwowy egzamin teoretyczny.

W trakcie zajęć teoretycznych nauczysz się:

 • Przepisów ruchu drogowego: zapoznasz się z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa na drodze, znakami drogowymi, w tym znakami dedykowanymi autobusom, sygnalizacją świetlną dla kierujących autobusami, a także specyficznymi przepisami dotyczącymi pojazdów przewożących pasażerów.
 • Budowy autobusu: zdobędziesz wiedzę o wymaganym wyposażeniu pojazdu oraz o zasadach działania systemów bezpieczeństwa.
 • Technik jazdy: zdobędziesz wiedzę na temat techniki prowadzenia dużego pojazdu, w tym wykonywaniu manewrów takich jak skręcanie, cofanie, zmiana pasa ruchu, oraz ruszanie. W szczególności zapoznasz się z potencjalnymi sytuacjami niebezpiecznymi i dowiesz się jak im przeciwdziałać.
 • Zasad bezpiecznego przewożenia pasażerów: nauczysz się o konieczności odpowiedniego zabezpieczenia pasażerów podczas podróży, w tym stosowania pasów bezpieczeństwa, obsługi drzwi i awaryjnych wyjść, oraz innych zagadnień związanych z bezpieczeństwem pasażerów w ujęciu teoretycznym i w ujęciu praktycznym.

Zasad czasu pracy i odpoczynku: Poznasz szczegółowe zasady rozliczania czasu pracy i odpoczynku, nabędziesz umiejętności obsługi tachografów.

Zajęcia praktyczne kursu na prawo jazdy kat. D

Zajęcia praktyczne realizowane w ramach kursu na prawo jazdy kat. D trwają 40h w przypadku osób, które posiadają prawo jazdy kat. C oraz 60h w przypadku osób, które posiadają prawo jazdy kat. B.

W naszym ośrodku szkolenia kierowców w trakcie zajęć praktycznych nauczysz się:

 • Bezpiecznego kierowania autobusem: szkolenie ma za zadanie naukę zasad bezpiecznej jazdy, zwłaszcza w kontekście transportu pasażerów. Kierowca musi być świadomy specyfiki kierowania dużym pojazdem i odpowiednio reagować na różne sytuacje drogowe. Kierowca musi posiadać umiejętności przewidywania potencjalnych zagrożeń.
 • Obsługi Autobusu: kierowca musi opanować obsługę wszystkich elementów pojazdu, takich jak układ kierowniczy, hamulcowy, skrzynia biegów, systemy bezpieczeństwa, a także umiejętność obsługi specyficznych funkcji związanych z przewozem pasażerów.
 • Obsługi pasażerów: kierowca musi zdobyć umiejętności związane z obsługą i bezpieczeństwem pasażerów, w tym prawidłowe zabezpieczanie ich w czasie jazdy, komunikację oraz reakcję na sytuacje awaryjne.
 • Jazdy zgodnej z przepisami: świadomość i przestrzeganie wszelkich przepisów ruchu drogowego oraz regulacji dotyczących prowadzenia dużego pojazdu i przewozu pasażerów.

Prowadzenia pojazdu w nocy: kierowca musi być zdolny do bezpiecznego prowadzenia pojazdu w warunkach ograniczonej widoczności, wymagającej korzystania z odpowiedniego oświetlenia.

 

kurs na autobus zajęcia praktyczne
kurs na autobus wrocław

Wymagania dla kursu prawa jazdy kat. D

 • ukończone 24 lata
 • ukończone 21 lat – jeżeli osoba jednocześnie realizuje szkolenie z zakresu kwalifikacji wstępnej lub zakresu kwalifikacji wstępnej przyśpieszonej,
 • dla kat. D po C – posiadane prawo jazdy kat. C lub ukończone szkolenie w zakresie tej kategorii.


Osoba ubiegająca się o uzyskanie uprawnień może rozpocząć szkolenie nie wcześniej niż 3 miesiące przed osiągnięciem minimalnego wieku.

Pozostałe wymagania

Przed rozpoczęciem szkolenia w zakresie prawa jazdy kat. D należy:

 • uzyskać orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych dla zawodu kierowcy kat. D oraz D+E
 • uzyskać orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań zdrowotnych dla zawodu kierowcy kat. D oraz D+E.

Zapisy na kurs na prawo jazdy kat. D we Wrocławiu

Jak zapisać się na kurs w Akademii Dobrej Jazdy?

 • na stronie internetowej,
 • telefonicznie,
 • osobiście w jednym z naszych ośrodków.

Kurs prawo jazdy kat D – Cennik

KursRodzaj kursuCena
Kurs prawo jazdy kat DStandardowy7999zł
Kurs prawo jazdy kat DPrzyśpieszonyod 7999zł (indywidualnie do uzgodenienia)
kurs kat D autobus wroclaw
egzamin na prawo jazdy kat D

Egzamin prawo jazdy kat. D

Ukończenie kursu prawa jazdy kategorii D kandydata na kierowcę jest warunkiem obowiązkowym przed przystąpieniem do egzaminu państwowego na prawo jazdy kat. D

Zapisu można dokonać po zakończeniu szkolenia i wydaniu przez Akademię elektronicznego zaświadczenia.

Prawo jazdy kat. D – zakres uprawnień

Po uzyskaniu prawa jazdy kategorii D uprawnia ono do kierowania następujących pojazdów:

 • autobus,
 • zespół pojazdów złożony z autobusu oraz z lekkiej przyczepy (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg),
 • pojazd z kategorii AM,
 • ciągnik rolniczy – tylko w Polsce,
 • pojazd wolnobieżny (na przykład walec) – tylko w Polsce,
 • zespół pojazdów złożony z ciągnika rolniczego oraz lekkiej przyczepy (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg) – tylko w Polsce,
 • zespół pojazdów złożony z pojazdu wolnobieżnego oraz lekkiej przyczepy (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg) – tylko w Polsce.

 

zakres uprawnien kat D

Dlaczego warto zacząć kurs na prawo jazdy kat. D w Akademii Dobrej Jazdy we Wrocławiu?

Prawo jazdy na autobus tańsze w pakiecie:

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani odbyciem na prawo jazdy kursu kat. D oraz kwalifikacji wstępnej na przewóz osób w naszym ośrodku, skontaktujcie się z nami przygotujemy dla Was specjalną ofertę cenową. Dopóki autonomiczne pojazdy użytkowe nie staną się rzeczywistością, działalność autobusów i autokarów będzie polegać na oddanych, przeszkolonych i profesjonalnych kierowcach. 

Naszym atutem jest nasza jasna i przejrzysta oferta, płacisz za kurs jeździsz tyle godzin ile jest w kursie.

Zadania na egzaminie praktycznym na prawo jazdy kategorii D.

Egzamin na prawo jazdy kategorii D rozpoczynamy od sprawdzenia stanu technicznego pojazdu. Na czym polega?

 1. W tym zadaniu sprawdzamy nadwozie, drzwi, wyjścia awaryjne, czy jest koło zapasowe, gaśnica, apteczka. Czas na światła, po włączeniu należy obejść autobus i sprawdzić, czy działają. Ten etap egzaminu trwa około 10 minut.
 2. Kiedy zostanie już wszystko sprawdzone czas do przygotowania się do jazdy- ustawiamy lusterka, fotel, kierownicę, uruchamiamy pojazd. Rozpoczynamy manewry na placu, pierwsze ruszanie z miejsca, poruszamy się pasem ruchu do przodu i do tyłu.
 3. Następne możliwe manewry do wykonania są następujące, parkowanie skośne wjazd przodem, wyjazd tyłem wraz z parkowaniem prostopadłym, wjazd tyłem, wyjazd przodem, parkowanie skośne -wjazd przodem, wyjazd tyłem) oraz parkowanie równoległe wjazd tyłem, wyjazd przodem.
 4. Kolejny krok: parkowanie prostopadłe — wjazd przodem — wyjazd tyłem oraz ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu i ostatni możliwy manewr parkowania równoległego – wjazd tyłem, wyjazd przodem oraz ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu.
 5. Jak już zostaną zaliczone zadania na placu manewrowym, następuje wyjazd na tak zwane miasto, czyli weryfikacja umiejętności stosowania przepisów ruchu drogowego oraz poruszania się pojazdem w ruchu miejskim.

Czy chcesz zostać kierowcą autobusu turystycznego lub przegubowego MPK?

Zaufaj naszym wykwalifikowanym instruktorom kursu jazdy autobusem, którzy pomogli setkom kursantów stać się pewnymi siebie i wykwalifikowanymi pracownikami na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska. Nasza wiedza na temat jazdy i doświadczenie sprawiają, że jesteśmy idealnym wyborem dla Ciebie.

Prowadzenie autobusu w celach zawodowych wymaga specjalistycznych umiejętności do bezpiecznego przewozu osób w każdym wieku. Niezależnie od tego, czy prowadzisz autobus szkolny, autobus tranzytowy czy autokar, nasz kurs kat. D na autobusy we Wrocławiu zapewni Ci bezpieczne i profesjonalne przygotowanie.

Prowadzone przez naszych instruktorów szkolenie kierowców kat.D pozwala zaoszczędzić dużo paliwa. I to nie tylko w trakcie kursu! Oszczędność paliwa to realny nabyty eco driving, który w późniejszym czasie wykorzystywany jest na co dzień wśród wyszkolonych kierowców.

Bezpieczeństwo za kierownicą powinno być dla każdego kierowcy najważniejsze. Jednak przy większej liczbie pasażerów w pojeździe i większej liczbie wyzwań wynikających z wielkości i charakteru ich pojazdów, kierowcy autobusów ponoszą ogromną odpowiedzialność, jeśli chodzi o bezpieczną jazdę.

Ponadto kierowcy autobusów muszą radzić sobie z fizycznymi i psychicznymi wymaganiami, które towarzyszą praktykom w czasie czujnej jazdy.


FAQ

Jakie szkolenia prowadzi Akademia?

Akademia Dobrej Jazdy zajmuje się szkoleniami kandydatów na prawo jazdy oraz dla kierowców zawodowych. Dodatkowo szkolimy operatorów urządzeń podlegających pod dozór techniczny, operatorów maszyn do robót ziemnych i drogowych, spawaczy,  czy inspektorów badań nieniszczących. Akademia uczy również programistów robotów przemysłowych, sterowników PLC, czy też maszyn sterowanych numerycznie. Pełny zakres naszych szkoleń znajdą Państwo na naszych stronach internetowych:
www.naukajazdy.wroc.pl
www.akademiaoperatora.pl
www.akademiaspawania.pl
www.akademiadlaprzemyslu.pl

Co muszę zrobić żeby wziąć udział w kursie prawa jazdy kat. C, C+E, D?

Aby wziąć udział w kursie prawa jazdy kat. C, C+E, D należy zapisać się osobiście, telefonicznie lub poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej. W każdy poniedziałek o godz. 16.00 przy ul. Wiaduktowej 21 odbywają się spotkania organizacyjne, w trakcie których jest możliwość zrobienia badań lekarskich i psychotechnicznych.

Co to jest numer PKK?

Numer PKK, czyli Profil Kandydata na Kierowcę jest „elektroniczną teczką” zawierającą dane każdej osoby przystępującej do kursu prawa. Jest to numer identyfikacyjny, niezbędny do rozpoczęcia szkolenia z zakresu prawa jazdy oraz zapisania się i zdania egzaminów państwowych.

Co to jest PKZ?

Numer PKZ, czyli Profil Kierowcy Zawodowego. Profil ten jest analogicznym do PKK, cyfrowym zbiorem danych przeznaczonym dla kierowców zawodowych. Numer PKZ należy wyrobić przed rozpoczęciem szkolenia okresowego lub kursów kwalifikacji.

W jaki sposób mogę zapisać się na szkolenia?

Na szkolenie w Akademii możesz zapisać się poprzez formularz zapisu dostępny na naszej stronie internetowej, osobiście lub telefonicznie.

Czy koszt kursu mogę rozłożyć na raty wewnętrzne?

Jak najbardziej w Akademii jest możliwość rozłożenia kursu na raty. Preferowany przez nas system płatności przedstawiamy poniżej:

 • Pierwsza wpłata w wysokości 10% ceny szkolenia – uiszczone w dniu zapisu, 
 • Kolejna wpłata w wysokości 50% ceny szkolenia – do dnia zakończenia zajęć teoretycznych, 
 • Trzecia wpłata czyli uzupełnienie do 100% ceny szkolenia– do dnia zakończenia połowy zajęć praktycznych.

Dodatkowo jest również możliwość finansowania szkolenia przez współpracujący z nami bank.
Cała procedura płatności ratalnej wraz z regulaminem dostępna jest na naszej stronie internetowej.

Gdzie mogę zrobić badania lekarskie?

Badania lekarskie można zrobić w naszych placówkach przy ul. Sienkiewicza 128 lub Wiaduktowej 21 w każdy roboczy poniedziałek o godz. 17:00. Jeśli termin ten nie jest dla Państwa dogodny, badania można zrobić na własną rękę w ośrodkach medycyny pracy.

Gdzie mogę zrobić badania psychologiczne?

Badania psychotechniczne można w naszej placówce na ul. Wiaduktowej 21 w każdy roboczy poniedziałek o godz. 16:00. Jeśli termin ten Państwu nie odpowiada psychotesty można zrobić samodzielnie w gabinecie psychologa transportu.

Na czym polega teoria stacjonarna?

Teoria stacjonarna jest to cykl spotkań w naszych placówkach szkoleniowych na tradycyjnych wykładach (przy wsparciu prezentacji i pomocy naukowych). Zajęcia odbywają się popołudniami lub w weekendy.

Na czym polega teoria e-learningowa?

Teoria e-learningowa odbywa się poprzez platformę internetową. Każdy student ma założone osobiste konto, do którego za pośrednictwem własnej przeglądarki loguje się w wolnym czasie, gdzie zapoznaje się z wiedzą teoretyczną. Po każdej lekcji wiedza jest sprawdzana krótkim testem, który w razie niepowodzenia trzeba powtórzyć (sam test – nie całą lekcję). Po zaliczeniu 100% kursu teoretycznego, aby przystąpić do zajęć praktycznych należy zdać egzamin wewnętrzny teoretyczny w biurze ADJ.

Kiedy mogę zaliczyć egzamin wewnętrzny teoretyczny?

Egzamin wewnętrzny zdają wszyscy, którzy realizowali zajęcia teoretyczne w Akademii, niezależnie od jej formy (online/stacjonarnie). Zwolnione są z niego tylko te osoby, które zdały egzamin państwowy teoretyczny w WORD przed rozpoczęciem kursu. Różni się tylko moment jego zdawania. Osoby uczące się poprzez platformę e-learningową zdają egzamin zaraz po ukończeniu kursu online – nie przystąpią do jazd, jeżeli go nie zaliczą. 

Osoby uczęszczające na wykłady zdają teorię wewnętrzną po ukończeniu wszystkich zajęć praktycznych określonych w ustawie. W przypadku realizacji kursu prawa jazdy kat. B jest to  minimum 30h.

Jak mogę się zapisać na egzamin wewnętrzny teoretyczny w szkole i ile to kosztuje?

Nie ma konieczności zapisu na egzamin wewnętrzny teoretyczny. Można przystąpić do niego w dowolnie wybranym przez siebie terminie, w godzinach pracy biur. 

Zgodnie z naszym regulaminem 3 podejścia są bezpłatne, a każde kolejne kosztuje 10 zł.

Ile trwa kurs na prawo jazdy kat. D?

Kurs prawo jazdy kat. D obejmuje 20 godzin lekcyjnych teorii i 60 godzin zegarowych zajęć praktycznych – jeżeli kursant ma tylko kat. B. Przy posiadaniu przez kursanta prawo jazdy kat. C liczba godzin praktycznych zmniejsza się do 40 godzin zegarowych.

Kiedy są realizowane zajęcia stacjonarne?

Zajęcia stacjonarne realizowane są w formie popołudniowej lub weekendowej. Pełen terminarz wraz z podziałem na biura można znaleźć na naszej stronie internetowej. Wykłady odbywają się w następujących lokalizacjach: ul. Bierutowska 1a, ul. Sienkiewicza 128, ul. Wiaduktowa 21.

Gdzie są zlokalizowane placówki Akademii?

Akademia posiada trzy placówki zlokalizowane na terenie Wrocławia, tj.: przy ul. Bierutowskiej 1a,
ul. Sienkiewicza 128 oraz ul. Wiaduktowej 21.

Gdzie są zlokalizowane place manewrowe?

Plac manewrowy Akademii zlokalizowany jest przy ul. Wiaduktowej 21. Realizowane są tutaj zajęcia dla kat. B, B+E C, C+E oraz D.
Plac manewrowy dedykowany motocyklistom znajduje się przy ul. Gazowej 3.
Obie te lokalizacje znajdują się niedaleko Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w tzw. „strefie egzaminacyjnej”. 

W jakich miejscach rozpoczynam jazdy?

Zajęcia praktyczne z kat. B rozpoczynają się w trzech lokalizacjach – obok naszego biura na Bierutowskiej 1a, z ulicy Mazowieckiej (koło IMPARTU) oraz z ulicy Przestrzennej (koło Aquaparku).
Kandydaci na kierowców kat. C, C+E, D oraz B+E rozpoczynają zajęcia na ulicy Wiaduktowej 21.
Motocykliści startują na placu manewrowym zlokalizowanym przy ul. Gazowej 3.

Czy w Akademii są dofinansowania na szkolenia?

Akademia stale prowadzi szkolenia dofinansowane. Uczymy osoby skierowane na kursy przez urzędy pracy, a także zapisane przez Bazę Usług Rozwojowych.

Zapraszamy do zakładki Projekty UE. W tej zakładce publikujemy wszystkie informacje.

Jaka jest zdawalność egzaminów?

Przez kilka lat z rzędu mieliśmy najwyższą zdawalność we Wrocławiu. Od pewnego czasu DORD nie publikuje takich danych, ale z pewnością mieścimy się w czołówce rankingu.

Czy otrzymam materiały szkoleniowe?

Tak, każdy nasz klient otrzymuje dostęp do platformy e-learningowej. Poza materiałami znajdują się tam również pytania egzaminacyjne.

Jak mogę umówić się na naukę jazdy?

Na zajęcia praktyczne każdy klient umawia się indywidualnie, dzwoniąc na numer instruktora udostępniony przez pracownika biurowego. Od marca 2024 umawiania na zajęcia praktyczne będzie odbywało się za pomocą aplikacji.

Kiedy można wypełnić wniosek o wydanie PKK/PKZ i w jakiej formie się go składa?

Wniosek o wydanie PKK/PKZ należy złożyć przed rozpoczęciem szkolenia.

Wniosek o wydanie PKK/PKZ/Prawa jazdy można złożyć osobiście w Wydziale Komunikacji, zgodnym z miejscem zamieszkania lub za pośrednictwem platformy Profil Zaufany.

Kiedy mogę zakończyć szkolenia?

Szkolenie można zakończyć po zaliczeniu wszystkich godzin zajęć teoretycznych i praktycznych przewidzianych przepisami prawa dla danego szkolenia.

Kiedy mogę zapisać się na egzamin państwowy?

Na egzaminy państwowe z prawa jazdy można się zapisać po ukończeniu kursu, czyli po zaliczeniu egzaminów wewnętrznych – teoretycznego i praktycznego.

Na egzaminy państwowe z zakresu kwalifikacji (kod 95) można się zapisać po ukończeniu kursu.

Ile kosztuje wydanie uprawnień?

Koszt wydania uprawnień zależy od rodzaju ukończonego kursu.

Koszt wydanie prawa jazdy wynosi 100 zł + 0,50 zł opłaty ewidencyjnej. Opłatę uiszcza się w wydziale komunikacji. Koszt ten obejmuje kierowców, którzy po raz pierwszy uzyskują uprawnienia oraz kierowców zawodowych (kod 95).

Wydanie legitymacji (decyzji) instruktora nauki jazdy kosztuje 50zł.

Wydanie uprawnień ADR kosztuje 50zł.


Ośrodki

wiaduktowa 21 wroclaw

Wiaduktowa 21, Wrocław

poniedziałek 9:00-17:00
wtorek 9:00-17:00
środa 9:00-17:00
czwartek 10:00-17:00
piątek 9:00-17:00

map pointer icon
Bierutowska 13 Wrocław

Bierutowska 1a, Wrocław

poniedziałek 10:00-16:00
wtorek 9:00-17:00
środa 9:00-17:00
czwartek 10:00-17:00
piątek 8:00-16:00

map pointer icon
Sienkiewicza 128, Wrocław

Sienkiewicza 128, Wrocław

poniedziałek 10:00-17:00
wtorek 9:00-17:00
środa 9:00-17:00
czwartek 9:00-17:00
piątek 8:00-16:00

map pointer icon

Wpisy na blogu