Strona główna > FAQ
FAQ
Jakie szkolenia prowadzi Akademia?
Akademia Dobrej Jazdy zajmuje się szkoleniami kandydatów na prawo jazdy oraz dla kierowców zawodowych. Dodatkowo szkolimy operatorów urządzeń podlegających pod dozór techniczny, operatorów maszyn do robót ziemnych i drogowych, spawaczy, czy inspektorów badań nieniszczących. Akademia uczy również programistów robotów przemysłowych, sterowników PLC, czy też maszyn sterowanych numerycznie. Pełny zakres naszych szkoleń znajdą Państwo na naszych stronach internetowych:
www.naukajazdy.wroc.pl
www.akademiaoperatora.pl
www.akademiaspawania.pl
www.akademiadlaprzemyslu.pl
Co muszę zrobić żeby wziąć udział w kursie prawa jazdy kat. A, B?
Aby wziąć udział w kursie prawa jazdy kat. A lub B należy zapisać się osobiście, telefonicznie lub poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej. W każdy poniedziałek o godz. 16.30 w naszym biurze przy ul. Sienkiewicza 128 ul. Wiaduktowej 21 prowadzone są spotkania organizacyjne, w trakcie których dowiecie się, co jest potrzebne do rozpoczęcia kursu, a także będziecie mieć możliwość zrobienia badań lekarskich.
Co muszę zrobić żeby wziąć udział w kursie prawa jazdy kat. C, C+E, D?
Aby wziąć udział w kursie prawa jazdy kat. C, C+E, D należy zapisać się osobiście, telefonicznie lub poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej. W każdy poniedziałek o godz. 16.00 przy ul. Wiaduktowej 21 odbywają się spotkania organizacyjne, w trakcie których jest możliwość zrobienia badań lekarskich i psychotechnicznych.
Co to jest numer PKK?
Numer PKK, czyli Profil Kandydata na Kierowcę jest „elektroniczną teczką” zawierającą dane każdej osoby przystępującej do kursu prawa. Jest to numer identyfikacyjny, niezbędny do rozpoczęcia szkolenia z zakresu prawa jazdy oraz zapisania się i zdania egzaminów państwowych.
Co to jest PKZ?
Numer PKZ, czyli Profil Kierowcy Zawodowego. Profil ten jest analogicznym do PKK, cyfrowym zbiorem danych przeznaczonym dla kierowców zawodowych. Numer PKZ należy wyrobić przed rozpoczęciem szkolenia okresowego lub kursów kwalifikacji.
W jaki sposób mogę zapisać się na szkolenia?
Na szkolenie w Akademii możesz zapisać się poprzez formularz zapisu dostępny na naszej stronie internetowej, osobiście lub telefonicznie.
Czy koszt kursu mogę rozłożyć na raty wewnętrzne?
Jak najbardziej w Akademii jest możliwość rozłożenia kursu na raty. Preferowany przez nas system płatności przedstawiamy poniżej:
- Pierwsza wpłata w wysokości 10% ceny szkolenia – uiszczone w dniu zapisu,
- Kolejna wpłata w wysokości 50% ceny szkolenia – do dnia zakończenia zajęć teoretycznych,
- Trzecia wpłata czyli uzupełnienie do 100% ceny szkolenia– do dnia zakończenia połowy zajęć praktycznych.
Dodatkowo jest również możliwość finansowania szkolenia przez współpracujący z nami bank.
Cała procedura płatności ratalnej wraz z regulaminem dostępna jest na naszej stronie internetowej.
Czy koszt kursu mogę rozłożyć na raty bankowe?
Jak najbardziej w Akademii jest możliwość rozłożenia kursu na raty bankowe. Takie rozwiązanie wiąże się dla Państwo z koniecznością przejściom formalności związanych z uzyskaniem finansowania.
Gdzie mogę zrobić badania lekarskie?
Badania lekarskie można zrobić w naszych placówkach przy ul. Sienkiewicza 128 lub Wiaduktowej 21 w każdy roboczy poniedziałek o godz. 17:00. Jeśli termin ten nie jest dla Państwa dogodny, badania można zrobić na własną rękę w ośrodkach medycyny pracy.
Gdzie mogę zrobić badania psychologiczne?
Badania psychotechniczne można w naszej placówce na ul. Wiaduktowej 21 w każdy roboczy poniedziałek o godz. 16:00. Jeśli termin ten Państwu nie odpowiada psychotesty można zrobić samodzielnie w gabinecie psychologa transportu.
Na czym polega teoria stacjonarna?
Teoria stacjonarna jest to cykl spotkań w naszych placówkach szkoleniowych na tradycyjnych wykładach (przy wsparciu prezentacji i pomocy naukowych). Zajęcia odbywają się popołudniami lub w weekendy.
Na czym polega teoria e-learningowa?
Teoria e-learningowa odbywa się poprzez platformę internetową. Każdy student ma założone osobiste konto, do którego za pośrednictwem własnej przeglądarki loguje się w wolnym czasie, gdzie zapoznaje się z wiedzą teoretyczną. Po każdej lekcji wiedza jest sprawdzana krótkim testem, który w razie niepowodzenia trzeba powtórzyć (sam test – nie całą lekcję). Po zaliczeniu 100% kursu teoretycznego, aby przystąpić do zajęć praktycznych należy zdać egzamin wewnętrzny teoretyczny w biurze ADJ.
Kiedy mogę zaliczyć egzamin wewnętrzny teoretyczny?
Egzamin wewnętrzny zdają wszyscy, którzy realizowali zajęcia teoretyczne w Akademii, niezależnie od jej formy (online/stacjonarnie). Zwolnione są z niego tylko te osoby, które zdały egzamin państwowy teoretyczny w WORD przed rozpoczęciem kursu. Różni się tylko moment jego zdawania. Osoby uczące się poprzez platformę e-learningową zdają egzamin zaraz po ukończeniu kursu online – nie przystąpią do jazd, jeżeli go nie zaliczą.
Osoby uczęszczające na wykłady zdają teorię wewnętrzną po ukończeniu wszystkich zajęć praktycznych określonych w ustawie. W przypadku realizacji kursu prawa jazdy kat. B jest to minimum 30h.
Jak mogę się zapisać na egzamin wewnętrzny teoretyczny w szkole i ile to kosztuje?
Nie ma konieczności zapisu na egzamin wewnętrzny teoretyczny. Można przystąpić do niego w dowolnie wybranym przez siebie terminie, w godzinach pracy biur.
Zgodnie z naszym regulaminem 3 podejścia są bezpłatne, a każde kolejne kosztuje 10 zł.
Ile trwa kurs na kat. A?
Kurs obejmuje 30h lekcyjnych teorii i 20h zegarowych jazd.
Ile trwa kurs na prawo jazdy kat. B?
Kurs prawa jazdy kat. B obejmuje 30h lekcyjnych teorii i 30h zegarowych zajęć praktycznych.
Ile trwa kurs na prawo jazdy kat. C?
Kurs prawa jazdy kat. C we Wrocławiu obejmuje 20h lekcyjnych teorii i 30h zegarowych zajęć praktycznych.
Ile trwa kurs na prawo jazdy kat. C+E?
Kurs prawo jazdy kat. C+E obejmuje 25h zegarowych zajęć praktycznych.
Ile trwa kurs na prawo jazdy kat. D?
Kurs prawo jazdy kat. D obejmuje 20 godzin lekcyjnych teorii i 60 godzin zegarowych zajęć praktycznych – jeżeli kursant ma tylko kat. B. Przy posiadaniu przez kursanta prawo jazdy kat. C liczba godzin praktycznych zmniejsza się do 40 godzin zegarowych.
Czy mogę połączyć kurs na prawo jazdy kat. C i C+E?
Oczywiście że można połączyć kurs kat. C oraz C+E. Należy pamiętać o wyrobieniu dwóch numerów PKK – na kat. C i C+E, żeby rozpocząć je w tym samym czasie.
Kiedy są realizowane zajęcia stacjonarne?
Zajęcia stacjonarne realizowane są w formie popołudniowej lub weekendowej. Pełen terminarz wraz z podziałem na biura można znaleźć na naszej stronie internetowej. Wykłady odbywają się w następujących lokalizacjach: ul. Bierutowska 1a, ul. Sienkiewicza 128, ul. Wiaduktowa 21.
Gdzie są zlokalizowane placówki Akademii?
Akademia posiada trzy placówki zlokalizowane na terenie Wrocławia, tj.: przy ul. Bierutowskiej 1a,
ul. Sienkiewicza 128 oraz ul. Wiaduktowej 21.
Gdzie są zlokalizowane place manewrowe?
Plac manewrowy Akademii zlokalizowany jest przy ul. Wiaduktowej 21. Realizowane są tutaj zajęcia dla kat. B, B+E C, C+E oraz D.
Plac manewrowy dedykowany motocyklistom znajduje się przy ul. Gazowej 3.
Obie te lokalizacje znajdują się niedaleko Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w tzw. „strefie egzaminacyjnej”.
W jakich miejscach rozpoczynam jazdy?
Zajęcia praktyczne z kat. B rozpoczynają się w trzech lokalizacjach – obok naszego biura na Bierutowskiej 1a, z ulicy Mazowieckiej (koło IMPARTU) oraz z ulicy Przestrzennej (koło Aquaparku).
Kandydaci na kierowców kat. C, C+E, D oraz B+E rozpoczynają zajęcia na ulicy Wiaduktowej 21.
Motocykliści startują na placu manewrowym zlokalizowanym przy ul. Gazowej 3.
Co to jest kod 95?
Jest to kod wpisywany do prawa jazdy, poświadczający ukończenie przez niego szkolenia kwalifikacyjnego z egzaminem państwowym lub odbycie cyklicznego szkolenia okresowego. Kod 95 uprawnia do wykonywania zawodu kierowcy. Więcej o kodach i ograniczeniach przeczytasz w naszym artykule: Prawo jazdy z ograniczeniem – jakie są kody i co oznaczają?
Jak wyrobić kod 95?
Kod 95 wyrabiany jest poprzez odbycie i zdanie egzaminu z kwalifikacji lub zakończenie szkolenia okresowego. Do rozpoczęcia tych szkoleń konieczne jest posiadanie numeru PKZ, czyli profilu kierowcy zawodowego.
Czy w Akademii są dofinansowania na szkolenia?
Akademia stale prowadzi szkolenia dofinansowane. Uczymy osoby skierowane na kursy przez urzędy pracy, a także zapisane przez Bazę Usług Rozwojowych.
Zapraszamy do zakładki Projekty UE. W tej zakładce publikujemy wszystkie informacje.
Jaka jest zdawalność egzaminów?
Przez kilka lat z rzędu mieliśmy najwyższą zdawalność we Wrocławiu. Od pewnego czasu DORD nie publikuje takich danych, ale z pewnością mieścimy się w czołówce rankingu.
Czy otrzymam materiały szkoleniowe?
Tak, każdy nasz klient otrzymuje dostęp do platformy e-learningowej. Poza materiałami znajdują się tam również pytania egzaminacyjne.
Jak mogę umówić się na naukę jazdy?
Na zajęcia praktyczne każdy klient umawia się indywidualnie, dzwoniąc na numer instruktora udostępniony przez pracownika biurowego. Od marca 2024 umawiania na zajęcia praktyczne będzie odbywało się za pomocą aplikacji.
Kiedy można wypełnić wniosek o wydanie PKK/PKZ i w jakiej formie się go składa?
Wniosek o wydanie PKK/PKZ należy złożyć przed rozpoczęciem szkolenia.
Wniosek o wydanie PKK/PKZ/Prawa jazdy można złożyć osobiście w Wydziale Komunikacji, zgodnym z miejscem zamieszkania lub za pośrednictwem platformy Profil Zaufany.
Kiedy mogę zakończyć szkolenia?
Szkolenie można zakończyć po zaliczeniu wszystkich godzin zajęć teoretycznych i praktycznych przewidzianych przepisami prawa dla danego szkolenia.
Kiedy mogę zapisać się na egzamin państwowy?
Na egzaminy państwowe z prawa jazdy można się zapisać po ukończeniu kursu, czyli po zaliczeniu egzaminów wewnętrznych – teoretycznego i praktycznego.
Na egzaminy państwowe z zakresu kwalifikacji (kod 95) można się zapisać po ukończeniu kursu.
Ile kosztuje egzamin państwowy?
Cennik egzaminów znajduje się pod tym linkiem:
Ile kosztuje wydanie uprawnień?
Koszt wydania uprawnień zależy od rodzaju ukończonego kursu.
Koszt wydanie prawa jazdy wynosi 100 zł + 0,50 zł opłaty ewidencyjnej. Opłatę uiszcza się w wydziale komunikacji. Koszt ten obejmuje kierowców, którzy po raz pierwszy uzyskują uprawnienia oraz kierowców zawodowych (kod 95).
Wydanie legitymacji (decyzji) instruktora nauki jazdy kosztuje 50zł.
Wydanie uprawnień ADR kosztuje 50zł.