phone icon search icon
secondary menu iconsecondary menu icon

MENU

secondary menu icon secondary menu icon

Prawo jazdy kat. C – Kurs we Wrocławiu

Prawo jazdy kat. C – Kurs we Wrocławiu

Najbliższe terminy

Zajęcia teoretyczne: 20h; wykłady, elearning, eksternistycznie.
Zajęcia praktyczne: 30h; zajęcia praktyczne prowadzimy 7 dni w tygodniu, o różnych porach.
Pojazdy szkoleniowe: MAN TGL 12.250 – identyczne z pojazdami egzaminacyjnymi.
Pomoce dydaktyczne: kanał YOUTUBE, VR (rozszerzona rzeczywistość), e-learning.
Wymagania: kat. B, 21 lat, badania lekarskie i psychologiczne, PKK.

Opinie klientów

Zosia CzuchnickaZosia Czuchnicka
12:07 12 Jan 24
Zdałam oba egzaminy za pierwszym razem, polecam z całego serca Pana Dawida!!!
Michał SzymonikMichał Szymonik
17:20 11 Jan 24
Zdecydowanie polecam, jestem bardzo zadowolony z kursu na prawo jazdy kat B. Ze strony instruktora, Tomasza, otrzymałem wiele cennej wiedzy - świetne i skuteczne przygotowanie do egzaminu.
DominikDominik
14:45 09 Jan 24
Bardzo polecam tą szkołę jazdy Pan Zbigniew Olejniczak najlepszy instruktor, bardzo miły, sympatyczny pan. Wszytsko Zdane za pierwszym !!!
maki_xmaki_x
19:47 08 Jan 24
Bardzo polecam Akademię Dobrej Jazdy, szczególnie jazdy z instruktorem Jakubem. Wszystko dokładnie i przede wszystkim z ogromną dozą cierpliwości, wyjaśnione i pokazane. Miła atmosfera i zawsze bez stresu. A to przekłada się na sukces podczas... egzaminu! Dziękuję i jeszcze raz bardzo polecam.czytaj więcej
Agnieszka NowakAgnieszka Nowak
15:38 06 Jan 24
Instruktor Krzysztof z Kategorii CE sprawdził się najlepiej! Jestem mega zadowolona z współpracy
Wisniox PLWisniox PL
17:30 23 Dec 23
Bardzo polecam Akademie Dobrej Jazdy. Moim instruktorem był Pan Kondrad który świetnie przygotował mnie do egzaminu. Bez żadnych problemów zdałam z pierwszym razem zarówno teorie jak i praktykę. Podczas zajęć jeździliśmy po najważniejszych... skrzyżowaniach zarówno na tych które obowiązują na egzaminie jak i na tych które warto znać po zdaniu egzaminu. Zajęcia były przyjemne, bezstresowe a przede wszystkim efektywne. Serdecznie polecam ta szkołę jazdy!czytaj więcej
robert janiakrobert janiak
08:47 08 Dec 23
Z całego serca polecam Akademię Dobrej Jazdy! Bardzo mili i przyjaźni pracownicy biura jak i działu szkoleń, jestem bardzo zadowolony :) Miałem przyjemność jeździć z Panem Markiem,bardzo przyjazny i konsekwentny instruktor, bardzo na plus potrafi... przekazać dużo ważnych informacji :) Większość godzin spędziłem jednak z Panem Ryszardem, mega przemiłym instruktorem. Pan Ryszard jest stanowczym lecz bardzo skutecznym instruktorem,po tylu godzinach spędzonych pod jego czujnym okiem nie stresuje się podchodzić do egzaminu państwowego,kontakt z nim jest naprawdę łatwy i przyjemny. Bardzo profesjonalnie podchodzi do swojej pracy. Na pewno tutaj wrócę za jakiś czas na uzupełnienie o Kat. C+E! Polecam z całego serca!czytaj więcej
Miałam przyjemność uczestniczyć w kursie na kat. B+E pod okiem Instruktora Krzysztofa Dąbrowskiego, któremu serdecznie dziękuję za profesjonalizm, zaangażowanie, bezcenne wskazówki oraz sympatyczną atmosferę na lekcjach. Do tego szybka realizacja... kursu w dogodnych godzinach dzięki czemu po 3 tygodniach od pierwszej jazdy mogę się cieszyć ze zdanego egzaminu. Serdecznie polecam Akademię i Pana Krzysztofa!czytaj więcej
Hanna PiotrowskaHanna Piotrowska
10:46 21 Nov 23
Przez ostatnie dwa miesiące uczestniczyłam w kursie prawa jazdy kat. A2. Teoria w formie elearningu przebiegła bardzo sprawnie, dostęp do testów bardzo ułatwił przygotowanie do egzaminu teoretycznego.Na jazdy trafiłam do Dawida. Świetny instruktor,... zawsze wszystko jasno wytłumaczy, pokaże, super kontakt, zależy mu na dobrej relacji z kursantem, na jazdy przychodzi się z uśmiechem na twarzy, a same zajęcia to czysta przyjemność. To było moje pierwsze prawo jazdy, nigdy wcześniej nie miałam styczności z żadnym pojazdem, a oba egzaminy zdane za pierwszym razem, a sam egzaminator był pod wrażeniem moich umiejętności. Wszystkiego nauczył mnie Dawid, któremu jestem niezmiernie wdzięczna za tak rzetelne przygotowanie, wyrozumiałość i cierpliwość. Ciepłym słowem i dobrą poradą zawsze służył również Rysiek. Polecam z całego serca!czytaj więcej
js_loader

Prawo jazdy kat. C – dlaczego warto je zdobyć z Akademią Dobrej Jazdy?

Profesjonalna kadra i nowoczesne techniki szkoleniowe 

 • Naszą kadrę tworzą profesjonalni instruktorzy z latami stażu w transporcie międzynarodowym.
 • Nasz ośrodek jest jedynym ośrodkiem we Wrocławiu spełniającym dodatkowe wymagania – posiadamy status Super OSK.
 • Nasz plac manewrowy kursu kat C znajduje się w ścisłej strefie egzaminacyjnej,
 • Nasze pojazdy szkoleniowe zgodne są z pojazdami egzaminacyjnymi. Posiadamy największą ilość pojazdów szkoleniowych w zakresie kat. C, C+E we Wrocławiu.
 •  Pierwsze podejście do egzaminu praktycznego wewnętrznego jest już w cenie Twojego kursu. W cenie są także trzy podejścia do wewnętrznego egzaminu teoretycznego.

Elastyczne możliwości nauki

 • Zapewniamy realizację zajęć praktycznych w godzinach porannych, wieczornych oraz w weekendy.
 • Posiadamy aplikację, dzięki której sam zaplanujesz swoje zajęcia.
 • Oferujemy możliwość nauki w języku polskim i angielskim.
 • Prowadzimy kanał na YouTube, w którym znajdziesz wiele filmów z wrocławskiej strefy egzaminacyjnej.
 • Organizujemy dodatkowe prelekcje z zakresu bezpiecznej jazdy oraz z przepisów prawa.
szkolenie prawo jazdy kat C+E
kurs prawa jazdy kat C teoria

Prawo jazdy kat. C – zajęcia teoretyczne

Zajęcia teoretyczne realizowane podczas kursu prawo jazdy kat. C trwają 20 godzin i można je odbyć w wybranej formie:

 • wykłady stacjonarne (tryb weekendowy, wieczorowy, a także tryb indywidualny),
 • wykłady e-learningowe, na naszej interaktywnej platformie internetowej,
 • eksternistycznie – brak zajęć teoretycznych, przed zajęciami praktycznymi należy zdać państwowy egzamin teoretyczny.

Kurs na prawo jazdy kat. C we Wrocławiu – zajęcia praktyczne

Czas trwania zajęć praktycznych wynosi 30h.
Zajęcia praktyczne realizujemy 7 dni w tygodniu. Terminy zajęć praktycznych każdy klient umawia indywidualnie z instruktorem.

Część praktyczna na kursie prawa jazdy kat. C jest prowadzona przy użyciu pojazdów ciężarowych marki MAN TGL 12.250 i 12.240. Pojazdy szkoleniowe w Akademii Dobrej Jazdy są identyczne z pojazdami egzaminacyjnymi.

praktyka kurs prawa jazdy kat. c we wrocławiu
Egzamin wewnętrzny na prawo jazdy kat C

Czego nauczysz się w trakcie zajęć praktycznych kat. C?

 • Kontrolować stan pojazdu: zdobędziesz umiejętności związane z kontrolą techniczną pojazdu kat. C, w tym sprawdzaniem stanu technicznego, systemów hamulcowych, oświetlenia, ogumienia i innych elementów związanych z obsługą ciężarówki. 
 • Bezpiecznej i płynnej jazdy samochodem ciężarowym: nauczysz się prowadzenia samochodu ciężarowego, co obejmuje skręcanie, hamowanie, ruszanie, zmianę pasa ruchu i inne manewry. Znajomość techniki jazdy jest kluczowa ze względu na różnice w manewrowaniu w stosunku do samochodu osobowego.
 • Manewrować samochodem ciężarowym: podczas szkolenia nabędziesz umiejętności wykonywania takich manewrów jak cofanie i parkowanie, oraz nauczysz się wykonywać manewry na placu manewrowym.
 • Bezpieczeństwa drogowego: zdobędziesz wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa związanych z prowadzeniem samochodu ciężarowego, w tym utrzymania bezpiecznej odległości od innych pojazdów, zachowania prędkości dostosowanej do warunków, a także reagowania na różne sytuacje drogowe. 
 • Przepisów ruchu drogowego: zapoznasz się z przepisami ruchu drogowego dotyczącymi pojazdów ciężarowych, takimi jak ograniczenia prędkości, wymogi dotyczące czasu prowadzenia, czy też zasady dotyczące korzystania z pasów ruchu.

Łączenie kategorii C, C+E (kurs Wrocław)

Obowiązujące regulacje prawne pozwalają kandydatom na zawodowych kierowców pojazdów ciężarowych rozpocząć jednocześnie szkolenie kat. C i C+E.

W przypadku rozpoczęcia dwóch kategorii jednocześnie liczba godzin zajęć praktycznych w ramach kat. C ulega zmniejszeniu o 10 godzin.

Zrobienie dwóch kategorii prawa jazdy (C+E) w jednym czasie pozwala skrócić czas potrzebny na realizację szkolenia. Jeśli chcesz szybko zdobyć szkolenie z dwóch kategorii we Wrocławiu, skontaktuj się z nami.

łączenie kategori C i C+E

Prawo jazdy kategorii C z dofinansowaniem we Wrocławiu

Prawo jazdy na samochód ciężarowy możesz zdobyć z dofinansowaniem. Środki mogą pokryć koszty szkolenia, egzaminu, a nawet jazd doszkalających.

Dofinansowanie kat. C we Wrocławiu możesz zdobyć:

Nie wiesz, czy przysługuje Ci dofinansowanie? Skontaktuj się z nami – pomożemy Ci zorientować się w aktualnych programach.

zakres uprawnien na prawo jazdy kat C

Prawo jazdy kat. C – wymagania wstępne na

Kurs prawa jazdy kat. C może rozpocząć każda osoba spełniająca poniższe wymagania:

 • Ukończone 21 lat.
 • Ukończone 19 lat – jeżeli osoba jednocześnie realizuje szkolenie z zakresu kwalifikacji wstępnej.
 • Posiada wydany profil kandydata na kierowcę (PKK). To indywidualny dokument dostępny w formie elektronicznej, który kwalifikuje do rozpoczęcia szkolenia. PKK uzyskuje się w wydziale komunikacji urzędu w miejscu zamieszkania, a wniosek o jego wydanie można złożyć bezpłatnie.
 • Posiada prawo jazdy kat. B.

Osoba ubiegająca się o uzyskanie uprawnień, może rozpocząć szkolenie nie wcześniej niż 3 miesiące przed osiągnięciem minimalnego wieku.

Przed rozpoczęciem szkolenia należy ponadto:

 • uzyskać orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych dla zawodu kierowcy kat. C, C+E,
 • uzyskać orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań zdrowotnych dla zawodu kierowcy kat. C, C+E.

Pomożemy Ci uzyskać PKK, a także skierujemy Cię na wszystkie potrzebne badania, które przeprowadzisz od ręki. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu.

Prawa jazdy kat. C we Wrocławiu – zapisy na kurs

Aby zapisać się na kurs prawa jazdy C we Wrocławiu, skontaktuj się z nami:

 • przez formularz na naszej stronie internetowej,
 • telefonicznie – pod numerem 575 757 408,
 • mailowo,
 • osobiście – czekamy na Ciebie w naszych ośrodkach.

Kurs prawo jazdy kat C – Cennik

KursRodzaj kursuCena
Kurs prawo jazdy kat CStandardowy4500zł
Kurs prawo jazdy kat CPrzyśpieszonyod 4500zł (indywidualnie do uzgodenienia)
Kurs prawo jazdy kat CDedykowany (dla osób z ograniczoną dostępnościąod 4500zł (indywidualnie do uzgodenienia)
zapisy na szkolenie na prawo jazdy kat C
TIR prawo jazdy

Prawo jazdy kat. C – uprawnienia zawodowego kierowcy

Prawo jazdy kat. C uprawnia do kierowania:

 • pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 3,5 t, z wyjątkiem autobusu,
 • zespołem pojazdów – powyższy pojazd i lekka przyczepa (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg),
 • pojazdem z kategorii AM,
 • ciągnikiem rolniczym – tylko w Polsce,
 • pojazdem wolnobieżnym (na przykład walcem) – tylko w Polsce,
 • zespołem pojazdów złożonym z ciągnika rolniczego oraz lekkiej przyczepy (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg) – tylko w Polsce,
 • zespołem pojazdów złożonym z pojazdu wolnobieżnego oraz lekkiej przyczepy (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg) – tylko w Polsce.

Jak wygląda egzamin na prawo jazdy kat. C w WORD Wrocław?

Egzamin na prawo jazdy kat. C obejmuje sprawdzenie wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności (osoby, które uzyskały prawo jazdy kat. C i starają się o uprawnienia kat. C+E mogą podejść tylko do części praktycznej).

Egzamin teoretyczny trwa 25 minut i składa się łącznie z 32 pytań (20 pytań z wiedzy podstawowej i 12 obejmujących specjalistyczne zagadnienia). Przy pytaniach z puli podstawowej na odpowiedź przeznaczono 15 sekund, a kandydat w tym czasie musi zaznaczyć jedną poprawną odpowiedź z dwóch dostępnych wariantów „Tak” lub „Nie”. W dalszej części egzaminu przy pytaniach z wiedzy specjalistycznej poprawna jest jedna z trzech proponowanych opcji, a czas na udzielenie pojedynczej odpowiedzi wynosi 50 sekund.

Część praktyczna egzaminu na prawo jazdy kat. C odbywa się na placu manewrowym i w ruchu ulicznym. W pierwszej kolejności kandydaci na kierowców muszą wykazać się znajomością obsługi technicznej pojazdu oraz umiejętnościami wykonywania podstawowych manewrów. W dalszej części odbywa się jazda w strefie egzaminacyjnej pod nadzorem egzaminatora. W przypadku zdawania kat. C po wykonaniu wszystkich zadań kandydat uzyskuje pozytywny wynik egzaminu. Osoby, które zdają egzamin na prawo jazdy kat. C+E po powrocie do WORD-u muszą jeszcze rozprzęgnąć pojazd z przyczepą.

Kurs na prawo jazdy kat. C – uprawnienia dodatkowe

Oferujemy również wiele możliwości zdobycia dodatkowych uprawnień poprzez udział w kursach przeznaczonych dla kierowców zawodowych.

Zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas szkoleniami dla kierowców zawodowych — w tym, kurs ADR pozwalający zdobyć uprawnienia do przewozu materiałów niebezpiecznych, a także dostępnymi kursami kwalifikacji wstępnej na przewóz osób i rzeczy.

Dzięki doświadczonym instruktorom nauki jazdy gwarantujemy odpowiednie przygotowanie każdego klienta do zawodu kierowcy. Kurs prawa jazdy kat. C w Akademii Dobrej Jazdy spełni Twoje oczekiwania!

FAQ

Jakie szkolenia prowadzi Akademia?

Akademia Dobrej Jazdy zajmuje się szkoleniami kandydatów na prawo jazdy oraz dla kierowców zawodowych. Dodatkowo szkolimy operatorów urządzeń podlegających pod dozór techniczny, operatorów maszyn do robót ziemnych i drogowych, spawaczy,  czy inspektorów badań nieniszczących. Akademia uczy również programistów robotów przemysłowych, sterowników PLC, czy też maszyn sterowanych numerycznie. Pełny zakres naszych szkoleń znajdą Państwo na naszych stronach internetowych:
www.naukajazdy.wroc.pl
www.akademiaoperatora.pl
www.akademiaspawania.pl
www.akademiadlaprzemyslu.pl

Co muszę zrobić żeby wziąć udział w kursie prawa jazdy kat. C, C+E, D?

Aby wziąć udział w kursie prawa jazdy kat. C, C+E, D należy zapisać się osobiście, telefonicznie lub poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej. W każdy poniedziałek o godz. 16.00 przy ul. Wiaduktowej 21 odbywają się spotkania organizacyjne, w trakcie których jest możliwość zrobienia badań lekarskich i psychotechnicznych.

Co to jest numer PKK?

Numer PKK, czyli Profil Kandydata na Kierowcę jest „elektroniczną teczką” zawierającą dane każdej osoby przystępującej do kursu prawa. Jest to numer identyfikacyjny, niezbędny do rozpoczęcia szkolenia z zakresu prawa jazdy oraz zapisania się i zdania egzaminów państwowych.

Co to jest PKZ?

Numer PKZ, czyli Profil Kierowcy Zawodowego. Profil ten jest analogicznym do PKK, cyfrowym zbiorem danych przeznaczonym dla kierowców zawodowych. Numer PKZ należy wyrobić przed rozpoczęciem szkolenia okresowego lub kursów kwalifikacji.

W jaki sposób mogę zapisać się na szkolenia?

Na szkolenie w Akademii możesz zapisać się poprzez formularz zapisu dostępny na naszej stronie internetowej, osobiście lub telefonicznie.

Czy koszt kursu mogę rozłożyć na raty wewnętrzne?

Jak najbardziej w Akademii jest możliwość rozłożenia kursu na raty. Preferowany przez nas system płatności przedstawiamy poniżej:

 • Pierwsza wpłata w wysokości 10% ceny szkolenia – uiszczone w dniu zapisu, 
 • Kolejna wpłata w wysokości 50% ceny szkolenia – do dnia zakończenia zajęć teoretycznych, 
 • Trzecia wpłata czyli uzupełnienie do 100% ceny szkolenia– do dnia zakończenia połowy zajęć praktycznych.

Dodatkowo jest również możliwość finansowania szkolenia przez współpracujący z nami bank.
Cała procedura płatności ratalnej wraz z regulaminem dostępna jest na naszej stronie internetowej.

Gdzie mogę zrobić badania lekarskie?

Badania lekarskie można zrobić w naszych placówkach przy ul. Sienkiewicza 128 lub Wiaduktowej 21 w każdy roboczy poniedziałek o godz. 17:00. Jeśli termin ten nie jest dla Państwa dogodny, badania można zrobić na własną rękę w ośrodkach medycyny pracy.

Gdzie mogę zrobić badania psychologiczne?

Badania psychotechniczne można w naszej placówce na ul. Wiaduktowej 21 w każdy roboczy poniedziałek o godz. 16:00. Jeśli termin ten Państwu nie odpowiada psychotesty można zrobić samodzielnie w gabinecie psychologa transportu.

Na czym polega teoria stacjonarna?

Teoria stacjonarna jest to cykl spotkań w naszych placówkach szkoleniowych na tradycyjnych wykładach (przy wsparciu prezentacji i pomocy naukowych). Zajęcia odbywają się popołudniami lub w weekendy.

Na czym polega teoria e-learningowa?

Teoria e-learningowa odbywa się poprzez platformę internetową. Każdy student ma założone osobiste konto, do którego za pośrednictwem własnej przeglądarki loguje się w wolnym czasie, gdzie zapoznaje się z wiedzą teoretyczną. Po każdej lekcji wiedza jest sprawdzana krótkim testem, który w razie niepowodzenia trzeba powtórzyć (sam test – nie całą lekcję). Po zaliczeniu 100% kursu teoretycznego, aby przystąpić do zajęć praktycznych należy zdać egzamin wewnętrzny teoretyczny w biurze ADJ.

Kiedy mogę zaliczyć egzamin wewnętrzny teoretyczny?

Egzamin wewnętrzny zdają wszyscy, którzy realizowali zajęcia teoretyczne w Akademii, niezależnie od jej formy (online/stacjonarnie). Zwolnione są z niego tylko te osoby, które zdały egzamin państwowy teoretyczny w WORD przed rozpoczęciem kursu. Różni się tylko moment jego zdawania. Osoby uczące się poprzez platformę e-learningową zdają egzamin zaraz po ukończeniu kursu online – nie przystąpią do jazd, jeżeli go nie zaliczą. 

Osoby uczęszczające na wykłady zdają teorię wewnętrzną po ukończeniu wszystkich zajęć praktycznych określonych w ustawie. W przypadku realizacji kursu prawa jazdy kat. B jest to  minimum 30h.

Jak mogę się zapisać na egzamin wewnętrzny teoretyczny w szkole i ile to kosztuje?

Nie ma konieczności zapisu na egzamin wewnętrzny teoretyczny. Można przystąpić do niego w dowolnie wybranym przez siebie terminie, w godzinach pracy biur. 

Zgodnie z naszym regulaminem 3 podejścia są bezpłatne, a każde kolejne kosztuje 10 zł.

Ile trwa kurs na prawo jazdy kat. C?

Kurs prawa jazdy kat. C we Wrocławiu obejmuje 20h lekcyjnych teorii i 30h zegarowych zajęć praktycznych.

Czy mogę połączyć kurs na prawo jazdy kat. C i C+E?

Oczywiście że można połączyć kurs kat. C oraz C+E. Należy pamiętać o wyrobieniu dwóch numerów PKK – na kat. C i C+E, żeby rozpocząć je w tym samym czasie.

Kiedy są realizowane zajęcia stacjonarne?

Zajęcia stacjonarne realizowane są w formie popołudniowej lub weekendowej. Pełen terminarz wraz z podziałem na biura można znaleźć na naszej stronie internetowej. Wykłady odbywają się w następujących lokalizacjach: ul. Bierutowska 1a, ul. Sienkiewicza 128, ul. Wiaduktowa 21.

Gdzie są zlokalizowane placówki Akademii?

Akademia posiada trzy placówki zlokalizowane na terenie Wrocławia, tj.: przy ul. Bierutowskiej 1a,
ul. Sienkiewicza 128 oraz ul. Wiaduktowej 21.

Gdzie są zlokalizowane place manewrowe?

Plac manewrowy Akademii zlokalizowany jest przy ul. Wiaduktowej 21. Realizowane są tutaj zajęcia dla kat. B, B+E C, C+E oraz D.
Plac manewrowy dedykowany motocyklistom znajduje się przy ul. Gazowej 3.
Obie te lokalizacje znajdują się niedaleko Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w tzw. „strefie egzaminacyjnej”. 

W jakich miejscach rozpoczynam jazdy?

Zajęcia praktyczne z kat. B rozpoczynają się w trzech lokalizacjach – obok naszego biura na Bierutowskiej 1a, z ulicy Mazowieckiej (koło IMPARTU) oraz z ulicy Przestrzennej (koło Aquaparku).
Kandydaci na kierowców kat. C, C+E, D oraz B+E rozpoczynają zajęcia na ulicy Wiaduktowej 21.
Motocykliści startują na placu manewrowym zlokalizowanym przy ul. Gazowej 3.

Czy w Akademii są dofinansowania na szkolenia?

Akademia stale prowadzi szkolenia dofinansowane. Uczymy osoby skierowane na kursy przez urzędy pracy, a także zapisane przez Bazę Usług Rozwojowych.

Zapraszamy do zakładki Projekty UE. W tej zakładce publikujemy wszystkie informacje.

Jaka jest zdawalność egzaminów?

Przez kilka lat z rzędu mieliśmy najwyższą zdawalność we Wrocławiu. Od pewnego czasu DORD nie publikuje takich danych, ale z pewnością mieścimy się w czołówce rankingu.

Czy otrzymam materiały szkoleniowe?

Tak, każdy nasz klient otrzymuje dostęp do platformy e-learningowej. Poza materiałami znajdują się tam również pytania egzaminacyjne.

Jak mogę umówić się na naukę jazdy?

Na zajęcia praktyczne każdy klient umawia się indywidualnie, dzwoniąc na numer instruktora udostępniony przez pracownika biurowego. Od marca 2024 umawiania na zajęcia praktyczne będzie odbywało się za pomocą aplikacji.

Kiedy można wypełnić wniosek o wydanie PKK/PKZ i w jakiej formie się go składa?

Wniosek o wydanie PKK/PKZ należy złożyć przed rozpoczęciem szkolenia.

Wniosek o wydanie PKK/PKZ/Prawa jazdy można złożyć osobiście w Wydziale Komunikacji, zgodnym z miejscem zamieszkania lub za pośrednictwem platformy Profil Zaufany.

Kiedy mogę zakończyć szkolenia?

Szkolenie można zakończyć po zaliczeniu wszystkich godzin zajęć teoretycznych i praktycznych przewidzianych przepisami prawa dla danego szkolenia.

Kiedy mogę zapisać się na egzamin państwowy?

Na egzaminy państwowe z prawa jazdy można się zapisać po ukończeniu kursu, czyli po zaliczeniu egzaminów wewnętrznych – teoretycznego i praktycznego.

Na egzaminy państwowe z zakresu kwalifikacji (kod 95) można się zapisać po ukończeniu kursu.

Ile kosztuje wydanie uprawnień?

Koszt wydania uprawnień zależy od rodzaju ukończonego kursu.

Koszt wydanie prawa jazdy wynosi 100 zł + 0,50 zł opłaty ewidencyjnej. Opłatę uiszcza się w wydziale komunikacji. Koszt ten obejmuje kierowców, którzy po raz pierwszy uzyskują uprawnienia oraz kierowców zawodowych (kod 95).

Wydanie legitymacji (decyzji) instruktora nauki jazdy kosztuje 50zł.

Wydanie uprawnień ADR kosztuje 50zł.


Ośrodki

wiaduktowa 21 wroclaw

Wiaduktowa 21, Wrocław

poniedziałek 9:00-17:00
wtorek 9:00-17:00
środa 9:00-17:00
czwartek 10:00-17:00
piątek 9:00-17:00

map pointer icon
Bierutowska 13 Wrocław

Bierutowska 1a, Wrocław

poniedziałek 10:00-16:00
wtorek 9:00-17:00
środa 9:00-17:00
czwartek 10:00-17:00
piątek 8:00-16:00

map pointer icon
Sienkiewicza 128, Wrocław

Sienkiewicza 128, Wrocław

poniedziałek 10:00-17:00
wtorek 9:00-17:00
środa 9:00-17:00
czwartek 9:00-17:00
piątek 8:00-16:00

map pointer icon

Wpisy na blogu