phone icon search icon
secondary menu iconsecondary menu icon

MENU

secondary menu icon secondary menu icon

Prawo jazdy kat. C – Kurs we Wrocławiu

Prawo jazdy kat. C – Kurs we Wrocławiu

Najblisze terminy

Zajęcia teoretyczne: 20h; wykłady, elearning, eksternistycznie.
Zajęcia praktyczne: 30h; zajęcia praktyczne prowadzimy 7 dni w tygodniu.
Pojazdy szkoleniowe: MAN TGL 12.250 – identyczne z pojazdami egzaminacyjnymi.
Pomoce dydaktyczne: kanał YOUTUBE, VR, e-learning.
Wymagania: kat. B, 21 lat, badania lekarskie i psychologiczne, PKK.

kurs prawa jazdy kat C teoria

Zajęcia teoretyczne na prawo jazdy kat. C

Zajęcia teoretyczne realizowanie podczas kursu prawo jazdy kat. C trwają 20 godzin. Możecie Państwo zaliczyć zajęcia teoretyczne w jednej z następujących form:

 • wykłady stacjonarne (tryb weekendowy, tryb wieczorowy, tryb indywidualny),
 • Wykłady e-learningowe,
 • eksternistycznie – brak zajęć teoretycznych, przed zajęciami praktycznymi należy zdać państwowy egzamin teoretyczny.

Zajęcia praktyczne kursu na prawo jazdy kat. C we Wrocławiu

Czas trwania zajęć praktycznych wynosi 30h.
Zajęcia praktyczne realizujemy 7 dni w tygodniu. Terminy zajęć praktycznych każdy klient umawia indywidualnie z instruktorem.

Część praktyczna na kursie prawa jazdy kat. C jest prowadzona przy użyciu pojazdów ciężarowych marki MAN TGL 12.250 i 12.240. Pojazdy szkoleniowe w Akademii Dobrej Jazdy są identyczne z pojazdami egzaminacyjnymi.

praktyka kurs prawa jazdy kat. c we wrocławiu
łączenie kategori C i C+E

Łączenie kategorii C, C+E (kurs Wrocław)

Obowiązujące regulacje prawne pozwalają kandydatom na kierowców pojazdów ciężarowych rozpocząć jednocześnie szkolenie kat. C i C+E.
W przypadku rozpoczęcia dwóch kategorii jednocześnie ilość godzin zajęć praktycznych w ramach kat. C ulega zmniejszeniu o 10h.

Zrobienie dwóch kategorii prawa jazdy (C+E) w jednym czasie pozwala skrócić czas potrzebny na realizację szkolenia.

Wymagania wstępne na prawo jazdy kat. C

Kurs prawa jazdy kat. C może rozpocząć każda osoba spełniająca poniższe wymagania:

 • 21 lat,
 • 19 lat – jeżeli osoba jednocześnie realizuje szkolenie z zakresu kwalifikacji wstępnej,
 • posiada wydany profil kandydata na kierowcę.
 • prawo jazdy kat. B,

Osoba ubiegająca się o uzyskanie uprawnień, może rozpocząć szkolenie nie wcześniej niż 3 miesiące przed osiągnięciem minimalnego wieku.

Przed rozpoczęciem szkolenia należy ponadto:

 • uzyskać orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych dla zawodu kierowcy kat. C, C+E
 • uzyskać orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań zdrowotnych dla zawodu kierowcy kat. C, C+E
zakres uprawnien na prawo jazdy kat C

Aby rozpocząć kurs na kategorię C we Wrocławiu, kandydaci na prawo jazdy kat. C są zobowiązani wyrobić PKK (Profil Kandydata na Kierowcę). To indywidualny dokument dostępny w formie elektronicznej, który kwalifikuje do rozpoczęcia szkolenia. PKK uzyskuje się w wydziale komunikacji urzędu w miejscu zamieszkania, a wniosek o jego wydanie można złożyć bezpłatnie.

zapisy na szkolenie na prawo jazdy kat C

Zapis na kurs na prawo jazdy kat. C – Wrocław

Zapisu na kurs prawa jazdy C we Wrocławiu możecie Państwo dokonać w następujący sposób:

 • za pośrednictwem naszej strony internetowej,
 • telefonicznie,
 • osobiście.

Oferujemy dogodne godziny zajęć i możliwość elastycznego dostosowania grafiku zajęć praktycznych. Wiedzę teoretyczną kursanci mogą zdobywać także online – na specjalnie przygotowanej platformie e-learningowej.

Egzamin na prawo jazdy kat. C

Ukończenie kursu prawa jazdy kategorii C jest warunkiem obowiązkowym przed przystąpieniem do egzaminu państwowego.

Zapisu można dokonać po zakończeniu szkolenia i wydaniu przez Akademię elektronicznego zaświadczenia.

Egzamin wewnętrzny na prawo jazdy kat C
TIR prawo jazdy

Zakres uprawnień

Prawo jazdy kat. C uprawnia do kierowania:

 • pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 3,5 t, z wyjątkiem autobusu,
 • zespołem pojazdów – powyższy pojazd i lekka przyczepa (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg),
 • pojazd z kategorii AM,
 • ciągnikiem rolniczym – tylko w Polsce
 • pojazdem wolnobieżnym (na przykład walec) – tylko w Polsce,
 • zespołem pojazdów złożonym z ciągnika rolniczego oraz lekkiej przyczepy (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg) – tylko w Polsce,
 • zespołem pojazdów złożonym z pojazdu wolnobieżnego oraz lekkiej przyczepy (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg) – tylko w Polsce.

Ile trwa kurs prawa jazdy kat. C w szkole jazdy Wrocław?

Kurs prawa jazdy kat. C składa się z 20 godzin zajęć teoretycznych (po 45 minut) oraz 30 godzin zajęć praktycznych (po 60 minut).

Akademia Dobrej Jazdy od wielu lat cieszy się wysoką zdawalnością egzaminów – co drugi kursant zdaje egzamin za pierwszym razem! Przez 6 lat byliśmy liderem w rankingu zdawalności WORD – to silny argument za wyborem naszego Ośrodka.

Jak wygląda egzamin na prawo jazdy kat. C w WORD Wrocław?

Egzamin na prawo jazdy kat. C obejmuje sprawdzenie wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności (osoby, które uzyskały prawo jazdy kat. C i starają się o uprawnienia kat. C+E mogą podejść tylko do części praktycznej).

Egzamin teoretyczny trwa 25 minut i składa się łącznie z 32 pytań (20 pytań z wiedzy podstawowej i 12 obejmujących specjalistyczne zagadnienia). Przy pytaniach z puli podstawowej na odpowiedź przeznaczono 15 sekund, a kandydat w tym czasie musi zaznaczyć jedną poprawną odpowiedź z dwóch dostępnych wariantów „Tak” lub „Nie”. W dalszej części egzaminu przy pytaniach z wiedzy specjalistycznej poprawna jest jedna z trzech proponowanych opcji, a czas na udzielenie pojedynczej odpowiedzi wynosi 50 sekund.

Część praktyczna egzaminu na prawo jazdy kat. C odbywa się na placu manewrowym i w ruchu ulicznym. W pierwszej kolejności kandydaci na kierowców muszą wykazać się znajomością obsługi technicznej pojazdu oraz umiejętnościami wykonywania podstawowych manewrów. W dalszej części odbywa się jazda w strefie egzaminacyjnej pod nadzorem egzaminatora. W przypadku zdawania kat. C po wykonaniu wszystkich zadań kandydat uzyskuje pozytywny wynik egzaminu. Osoby, które zdają egzamin na prawo jazdy kat. C+E po powrocie do WORD-u muszą jeszcze rozprzęgnąć pojazd z przyczepą.

Dlaczego warto zrobić kurs prawa jazdy kat. C w Akademii Dobrej Jazdy?

Nasz ośrodek szkoleniowy we Wrocławiu realizuje kursy na prawo jazdy kat. C w wielu wariantach. Możesz uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych lub online, a zajęcia praktyczne odbyć w różnych godzinach – porannych lub popołudniowych. Jesteśmy dostępni zarówno w tygodniu, jak i w weekendy. Dzięki temu zdobędziesz nowe uprawnienia możliwie jak najszybciej i niskim nakładem energii.

Akademię Dobrej Jazdy tworzą instruktorzy z ogromnym doświadczeniem i umiejętnościami, pozwalającymi na efektywne przekazywanie wiedzy w dobrej atmosferze. Po więcej informacji zachęcamy do kontaktu lub odwiedzenia nas w naszym biurze we Wrocławiu

Kurs kategorii C – korzyści dla uczestnika

Kurs prawa jazdy kat. C to pierwszy krok do podniesienia swoich kwalifikacji i zdobycia ciekawej, dobrze płatnej pracy. Pracodawcy poszukują dziś kierowców zawodowych oraz osób, które potrafią prowadzić samochody ciężarowe – dotyczy to różnych branż i profesji. Umiejętności i doświadczenie dobrego kierowcy są często solidnie wynagradzane, a branża transportowa to także duże możliwości rozwoju na pokrewnych stanowiskach.

Kurs na prawo jazdy kat. C – uprawnienia dodatkowe

Oferujemy również wiele możliwości zdobycia dodatkowych uprawnień poprzez udział w kursach przeznaczonych dla kierowców zawodowych.

Zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas szkoleniami dla kierowców zawodowych — w tym, kurs ADR pozwalający zdobyć uprawnienia do przewozu materiałów niebezpiecznych, a także dostępnymi kursami kwalifikacji wstępnej na przewóz osób i rzeczy.

Dzięki doświadczonym instruktorom nauki jazdy gwarantujemy odpowiednie przygotowanie każdego klienta do zawodu kierowcy. Kurs prawa jazdy kat. C w Akademii Dobrej Jazdy spełni Twoje oczekiwania!

FAQ

Gdzie są zlokalizowane place manewrowe?

Plac manewrowy Akademii zlokalizowany jest przy ul. Wiaduktowej 21. Realizowane są tutaj zajęcia dla kat. B, B+E C, C+E oraz D.
Plac manewrowy dedykowany motocyklistom znajduje się przy ul. Gazowej 3.
Obie te lokalizacje znajdują się niedaleko Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w tzw. „strefie egzaminacyjnej”. 


Wpisy na blogu

Czas pracy kierowców zawodowych – ile wynoszą przerwy i od czego zależą?

Przepisy dotyczące kierowców zawodowych i ich czasu pracy są zdecydowanie bardziej restrykcyjne niż w przypadku innych zawodów. Głównym tego powodem jest to, że właśnie czas pracy wpływa w dużym stopniu na bezpieczeństwo transportu oraz innych uczestników ruchu drogowego. Szczególnie w przypadku kierowców zawodowych kontrolowanie ich czasu pracy jest bardzo ważne, ponieważ w większości przypadków to właśnie zmęczenie i nadmiar pracy są przyczyną wypadków. Z tego powodu każdy przedsiębiorca […]

Świadectwo kwalifikacji

Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej kierowcy – jakie kursy są dostępne?

Praca kierowcy zawodowego oferuje ciekawe perspektywy i pozwala zdobyć zatrudnienie w renomowanej firmie. Aby wsiąść za kółko samochodu ciężarowego bądź autobusu w pierwszej kolejności należy zdać egzamin na prawo jazdy kat. C lub kat. D na autobus i uzyskać kwalifikacje potwierdzone świadectwem. Kto może zostać kierowcą zawodowym i jak uzyskać uprawnienia? Jak zostać kierowcą zawodowym? Każdy kandydat na kierowcę zawodowego powinien ukończyć kurs dedykowany […]

kamper prawo jazdy

Jakie prawo jazdy na kampera?

W ciągu ostatnich kilku lat kamper stał się jednym z najbardziej pożądanych środków lokomocji podczas wypadów wakacyjnych i weekendowych. Coraz więcej osób planuje albo zakupić sobie taki pojazd, albo chociaż go wynająć, by wybrać się w podróż życia. Jakie prawo jazdy jest konieczne, aby prowadzić taki samochód? Brak konieczności poszukiwania miejsca noclegowego, możliwość wygodnego przygotowania posiłku o każdej porze, wyjątkowe widoki z sypialni, a przede wszystkim […]

TIR prawo jazdy

Prawo jazdy na tira – wszystko, o czym trzeba wiedzieć

Prowadzenie TIR-a stanowi atrakcyjne zajęcie nie tylko ze względu na możliwość zwiedzania wielu krajów, ale także na atrakcyjne zarobki. Jednak aby móc prowadzić taki pojazd konieczne jest m.in. odpowiednie prawo jazdy. Jak je uzyskać, kto może to zrobić i na jakie koszty trzeba się przygotować? TIR – co oznacza potocznie? TIR to potoczne określenie zestawu drogowego składającego się z ciągnika siodłowego i naczepy. Jednak słowo to oznacza zupełnie coś innego, niż […]

Opinie klientów

Отучился на экскаватор 1 категории. Материал учебный на русском языке. На экзамене был переводчик. Я сдал экзамен. Спрашивайте инструктора Артура г.Вроцлав . Кто хочет получить профессию и не знает польский, рекомендую. Отношение классное. У меня получилось и у тебя получиться. ! Желаю успехов!!!

Ruslan Sobirov

POLECAM AKADEMIĘ DOBREJ JAZDY !!! Przeniosłem się z innej "renomowanej" szkoły jazdy gdzie nie nauczyli mnie zbyt wiele, krojąc mnie na dodatkowych godzinach... Dzięki Panu Ireneuszowi nauczyłem się nie tylko jeździć ale odzyskałem pewność siebie za kierownicą bo złych doświadczeniach w innej szkole Zdałem na C za pierwszym razem 25 kwietnia Zaś pod okiem Pana Ryszarda nauczyłem się nie tylko jak zdać egzamin ale także jak w przyszłości jeździć zestawem Udało mi się zdać C+E również za pierwszym razem 7 maja !!! Kolejne szkolenia i kwalifikacje już tylko w Akademii Dobrej Jazdy :-)

Robert Duda

Bardzo polecam szkołe oraz wszystkie osoby od których mogłem się uczyć. Pan Ireneusz Franas skutecznie oduczył mnie złych nawyków z wieloletniej jazdy osobówką, Pan Krzysztof Hefko ma ogrom cierpliwości i spokoju do kursanta, a Pan Rafał Cieśla w przystępny i jasny sposób przekazuje ogrom wiedzy na wykładach z kwalifikacji (czas pracy kierowcy i wiele innych informacji przydatnych później w pracy).

Marek Sikora

Polecam Akademie Dobrej Jazdy, a w szczególności instruktora Pana Krzysztofa Hefko, który przekazał mi bardzo dużo swojej wiedzy i doświadczenia. Jazdy prowadzone w przyjemniej atmosferze. Dzięki przekazanej wiedzy Pana Krzysztofa, egzamin praktyczny C+E zdany za pierwszym razem. (Translated by Google) I recommend the Akademia Dobrej Jazdy, and in particular the instructor, Mr. Krzysztof Hefko, who gave me a lot of his knowledge and experience. Rides conducted in a pleasant atmosphere. Thanks to the knowledge of Mr. Krzysztof, the practical C + E exam was passed the first time.

Jakub Dżoń

Miałem szkolenie z suwnic. Pan Artur Borucki prowadzi naukę tak,żeby wszyscy otrzymali jak najwięcej pojęcia o pracę na suwnicach. No i rezultatem tego szkolenia jest zdany egzamin. Polecam wszystkim zainteresowanym w otrzymaniu uprawnień na różnych kierunkach w szkole.

Vadym Holenko

Рекомендую. Була приємно здивована і розчулена сімейною атмосферою, яка панує в академії. Дуже приємні і вічливий персонал. Можна порозумітися навіть без досконального володіння польською мовою. Проходила курс на код 95. Все на вищому рівні. Також здивувало, що академія готує не тільки водіїв всіх категорій, а ще й водіїв навантажувача, та навіть зварювальників. Щиро рекомендую!

кудряшка сью

Szkoła nauki jazdy świetna. Polecam pana Rafała Cieśle, który świetnie przygotował mnie do egzaminu państwowego, który zdałem za pierwszym razem. Wiele nauczył mnie w czasie 30h jazd i dał do zrozumienia że pośpiech nie jest dobrym rozwiązaniem! (Translated by Google) Driving school great. I recommend Mr. Rafał Cieśle, who perfectly prepared me for the state exam, which I passed the first time. He taught me a lot during 30 hours of riding and made it clear that in a hurry is not a good solution!

Szymon Skiba

Po 3 latach od ostatniego podejścia do egzaminu i braku kontaktu z samochodem, zdecydowałem się na dodatkowe jazdy z instruktorem Olejniczakiem. Wystarczyło zaledwie kilka godzin abym perfekcyjnie opanował wszystkie zasady, pułapki, skrzyżowania i zakamarki terenów egzaminacyjnych. Dzięki zaangażowaniu instruktora udało się szybko umówić na kilka jazd, uzupełnić braki w mojej wiedzy i zdać egzamin w zaledwie 30 minut. Dziękuje bardzo!

Kacper Móll

Ośrodki

wiaduktowa 21 wroclaw

Wiaduktowa 21, Wrocław

poniedziałek 9:00-17:00
wtorek 9:00-17:00
środa 9:00-17:00
czwartek 10:00-17:00
piątek 9:00-17:00

map pointer icon
Bierutowska 13 Wrocław

Bierutowska 1a, Wrocław

poniedziałek 10:00-16:00
wtorek 9:00-17:00
środa 9:00-17:00
czwartek 10:00-17:00
piątek 9:00-17:00

map pointer icon
Sienkiewicza 128, Wrocław

Sienkiewicza 128, Wrocław

poniedziałek 10:00-17:00
wtorek 9:00-17:00
środa 9:00-17:00
czwartek 9:00-17:00
piątek 9:00-17:00

map pointer icon