phone icon search icon
secondary menu iconsecondary menu icon

MENU

secondary menu icon secondary menu icon

Prawo jazdy kat. B automat Wrocław

kurs prawo jazdy automat

Prawo jazdy kat. B automat Wrocław

Najblisze terminy

Do kursu prawa jazdy kategorii B – automat

Zajecie teoretyczne: 30h; wykłady, e-learning, eksternistycznie.
Zajęcia praktyczne: 30h; zajęcie praktyczne prowadzimy 7 dni w tygodniu.
Pojazd szkoleniowy: MERCEDES A KLASA – identyczny z pojazdami egzaminacyjnymi.
Pomoce dydaktyczne: kanał YouTube, VR, e-learning.
Wymagania: 18lat lub 17 lat i 9 miesięcy, badania lekarskie, PKK.

kurs prawo jazdy kat B automat

Zajęcia teoretyczne prawo jazdy na automatacie

Szkolenie teoretyczne jest pierwszym etapem kursu prawa jazdy kat. B na automacie.

Czas trwania zajęć teoretycznych wynosi 30h.
W ramach szkolenia teoretycznego realizowane są również zajęcia z pierwszej pomocy w wymiarze 4h lekcyjnych.

Zajęcia teoretyczne prowadzone są w dwóch formach:

  • stacjonarnej
  • e-learningowej.

Zajęcia stacjonarne prowadzone są w trybie wieczorowym lub weekendowym.

Szkolenia wieczorowe realizowane jest w dni powszednie (wt., śr., czw., pt., wt.) w godzinach 16:30-21:00.
Szkolenie weekendowe prowadzone jest przez dwa kolejne weekendy (sob., ndz., sob., ndz.) w godzinach 9:00-15:00.
Szkolenie e-learningowe jest dostępne na naszej platformie szkoleniowej, a uczestnicy samodzielnie decydują o przebiegu szkolenia.

Zajęcia praktyczne prawo jazdy kat. B automat

 

Drugą częścią szkolenia w ramach kursu prawa jazdy kat. B „automat” są zajęcia praktyczne.

Ta część szkolenia, to 30 godzin jazd.

Zajęcie praktyczne realizujemy 7 dni w tygodniu, a nasi klienci mają możliwość umówienia praktyk w wygodnych terminach.

Dla kursantów oferujemy także możliwość dokupienia dodatkowych jazdy doszkalających.

kurs prawo jazdy kat B automat
kurs prawo jazdy kat B automat

Wymagania wstępne

Kurs prawa jazdy kat. B na automacie może rozpocząć osoba spełniająca poniższe wymagania:

  • ukończyła 17 lat i 9 miesięcy
  • posiada wydane PKK,

Zapis na szkolenie

Zapisu na szkolenie możecie Państwo dokonać w następujący sposób:

  • za pośrednictwem naszej strony internetowej,
  • telefonicznie,
  • mailowo,
  • osobiście.
kurs prawo jazdy kat B automat
kurs prawo jazdy kat B automat

Egzamin prawo jazdy kat. B automat

Ukończenie kursu prawa jazdy jest warunkiem obowiązkowym przed przystąpieniem do egzaminu państwowego. Zapisu na egzamin można dokonać po zakończeniu szkolenia i wydaniu przez Akademię elektronicznego zaświadczenia.

Egzamin praktyczny będzie przeprowadzony na naszym pojeździe szkoleniowym. Podczas zapisu na egzamin praktyczny należy złożyć wniosek o przeprowadzenie części praktycznej na pojeździe Akademii.


Jak wygląda kurs na prawo jazdy automatem? 

 

Kurs prawo jazdy na automacie nie różni się od szkolenia na manualnej skrzyni biegów. Oba szkolenia składają się z 30 godzin zajęć teoretycznych i 30 godzin zajęć praktycznych oraz egzaminu wewnętrznego teoretycznego i praktycznego.

Aby rozpocząć szkolenie, niezbędne jest uzyskanie profilu kandydata na kierowcę. Szkolenie w części praktycznej realizowane jest pojazdem z automatyczną skrzynią biegów.

Dolnośląski ośrodek ruchu drogowego nie posiada pojazdu egzaminacyjnego, więc szkoły jazdy podstawiają automat na egzamin.

Przebieg egzaminu państwowego wygląda identycznie jak z manualną skrzynią biegów. Atutem takiej sytuacji jest fakt, że zdajesz na pojeździe, który dobrze znasz. W Akademii Dobrej Jazdy do nauki jazdy na automacie przeznaczony jest samochód marki Mercedes Benz A klasa. 

 

 

kurs prawo jazdy kat B automat
kurs prawo jazdy kat B automat

Dla kogo kurs prawo jazdy
kat. B z automatyczną skrzynią biegu? 

 

Kurs prawo jazdy na automacie nie różni się od szkolenia na manualnej skrzyni biegów. Obydwa szkolenia składają się z 30 godzin zajęć teoretycznych i 30 godzin zajęć praktycznych oraz egzaminu wewnętrznego teoretycznego i praktycznego. Aby rozpocząć szkolenie, niezbędne jest uzyskanie profilu kandydata na kierowcę. Szkolenie w części praktycznej realizowane jest pojazdem z automatyczną skrzynią biegów.

Dolnośląski ośrodek ruchu drogowego nie posiada pojazdu egzaminacyjnego, więc szkoły jazdy podstawiają automat na egzamin. Przebieg egzaminu państwowego wygląda identycznie jak z manualną skrzynią biegów. Atutem takiej sytuacji jest fakt, że zdajesz na pojeździe, który dobrze znasz. W naszej szkole do nauki jazdy na automacie przeznaczony jest samochód marki Mercedes Benz A klasa. 

 

 

Jakie ograniczenia są związane z egzaminem na automatycznej skrzyni biegów?

 

Kurs prawo jazdy na automacie nie różni się od szkolenia na manualnej skrzyni biegów. Oba szkolenia składają się z 30 godzin zajęć teoretycznych i 30 godzin zajęć praktycznych oraz egzaminu wewnętrznego teoretycznego i praktycznego. Aby rozpocząć szkolenie, niezbędne jest uzyskanie profilu kandydata na kierowcę. Szkolenie w części praktycznej realizowane jest pojazdem z automatyczną skrzynią biegów.

Dolnośląski ośrodek ruchu drogowego nie posiada pojazdu egzaminacyjnego, więc szkoły jazdy podstawiają automat na egzamin. Przebieg egzaminu państwowego wygląda identycznie jak z manualną skrzynią biegów. Atutem takiej sytuacji jest fakt, że zdajesz na pojeździe, który dobrze znasz w Akademii Dobrej Jazdy do nauki jazdy na automacie przeznaczony jest samochód marki Mercedes Benz A klasa. 

 

 

skrzynia biegów automat
kurs prawo jazdy automat

Zajęcia praktyczne kursu prawo jazdy B na automacie

Zajęcia praktyczne na kursie prawa jazdy kat. B — automat realizowane są samochodzie Mercedes A klasa.
Jeżeli zdecydujecie się Państwo na wybranie szkolenia w zakresie prawa jazdy kat. B z ograniczeniem do pojazdów z automatyczną skrzynią biegów to pojazd, na którym były prowadzone zajęcia praktyczne będzie również Waszym pojazdem egzaminacyjnym.

UWAGA: zajęcia praktyczne na kursach prawa jazdy powinny być liczone jako godziny 60 minutowe.

Plac manewrowy

Nasz plac manewrowy jest zlokalizowany przy ul. Wiaduktowej 21. Lokalizacja placu jest w ścisłej strefie egzaminacyjnej. Plac manewrowy jest przystosowany do realizacji wszystkich zadań egzaminacyjnych z zakresu nauki jazdy.

Zanim podejmiecie Państwo decyzję dotyczącą wyboru szkoły jazdy prosimy o sprawdzenie lokalizacji placu manewrowego.

Plac manewrowy w strefie egzaminacyjnej jest dla Was dużą oszczędnością czasu.

Staramy się dbać o Wasz komfort szkolenia. Organizujemy także jazdy doszkalające na automat.

praktyka jazdy na placu manewrowym

Wpisy na blogu

Najlepszy termin i godzina na zdanie egzaminu na prawa jazdy – o czym warto pamiętać?

Aby zdać egzamin na prawo jazdy, najważniejsze jest opanowanie przepisów drogowych, zasad działania pojazdu i praktycznej umiejętności poruszania się po drodze. Data egzaminu ma w tym kontekście znaczenie drugorzędne, jednak wybrana w sposób przemyślany może podnieść szanse na zdobycie prawa jazdy już w pierwszym podejściu. O czym warto pamiętać, wybierając porę egzaminu? Kiedy najlepiej zdawać prawo jazdy? Jak pokazują dane statystyczne WORD z 2021 roku, […]

badania na prawo jazdy

Jakie badania trzeba wykonać przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy?

Każdy przyszły kierowca, przed przystąpieniem do kursu, musi w pierwszej kolejności mieć wykonane badanie lekarskie. Bez tego nie będzie mógł wyrobić Profilu kandydata na kierowcę, który z kolei jest niezbędny, aby zapisać się na kurs prawa jazdy. Dowiedz się, jakie badania trzeba wykonać. Jak wyglądają badania lekarskie na prawo jazdy? Pewnie zastanawiasz się, na czym polegają badania na prawo jazdy. Zdecydowanie nie trzeba się ich bać. Podczas krótkiej wizyty […]

strefa egzaminacyjna wroclaw

Pułapki na egzaminie na prawo jazdy we Wrocławiu – na co zwrócić szczególną uwagę?

Część praktyczna egzaminu na prawo jazdy to dla wielu osób stresująca sytuacja. Warto więc dobrze się do niej przygotować. Jakich trudnych manewrów możesz spodziewać się w trakcie jazdy przez miasto z egzaminatorem? Na jakie pułapki egzaminacyjne i skrzyżowania zwrócić uwagę we Wrocławiu? O czym warto pamiętać przed egzaminem? Przede wszystkim pamiętaj, że skoro zaliczyłeś wszystkie części kursu na prawo jazdy i Twój instruktor dopuścił Cię do egzaminu – potrafisz jeździć samochodem i jesteś […]

Aquaplaning-czyli-jak-uniknac-poslizgu-wodnego

Aquaplaning – czyli jak uniknąć poślizgu wodnego

Jak uniknąć poślizgu wodnego na mokrej i śliskiej nawierzchni ? Czy kiedykolwiek wpadłeś w poślizg podczas jazdy na mokrej drodze przez ułamek sekundy lub nawet dłużej? Nawet jeśli nie straciłeś pełnej kontroli, najprawdopodobniej doświadczyłeś akwaplaningu. Jazda po mokrej i śliskiej drodze jest szczególnie niebezpieczna. Bieżnik musi odprowadzać duże ilości wody gromadzącej się pod kołami. Jeśli nie czyni tego skutecznie, warstwa wody zbierająca się pomiędzy nawierzchnią a oponą ogranicza […]

Opinie klientów

Отучился на экскаватор 1 категории. Материал учебный на русском языке. На экзамене был переводчик. Я сдал экзамен. Спрашивайте инструктора Артура г.Вроцлав . Кто хочет получить профессию и не знает польский, рекомендую. Отношение классное. У меня получилось и у тебя получиться. ! Желаю успехов!!!

Ruslan Sobirov

POLECAM AKADEMIĘ DOBREJ JAZDY !!! Przeniosłem się z innej "renomowanej" szkoły jazdy gdzie nie nauczyli mnie zbyt wiele, krojąc mnie na dodatkowych godzinach... Dzięki Panu Ireneuszowi nauczyłem się nie tylko jeździć ale odzyskałem pewność siebie za kierownicą bo złych doświadczeniach w innej szkole Zdałem na C za pierwszym razem 25 kwietnia Zaś pod okiem Pana Ryszarda nauczyłem się nie tylko jak zdać egzamin ale także jak w przyszłości jeździć zestawem Udało mi się zdać C+E również za pierwszym razem 7 maja !!! Kolejne szkolenia i kwalifikacje już tylko w Akademii Dobrej Jazdy :-)

Robert Duda

Bardzo polecam szkołe oraz wszystkie osoby od których mogłem się uczyć. Pan Ireneusz Franas skutecznie oduczył mnie złych nawyków z wieloletniej jazdy osobówką, Pan Krzysztof Hefko ma ogrom cierpliwości i spokoju do kursanta, a Pan Rafał Cieśla w przystępny i jasny sposób przekazuje ogrom wiedzy na wykładach z kwalifikacji (czas pracy kierowcy i wiele innych informacji przydatnych później w pracy).

Marek Sikora

Polecam Akademie Dobrej Jazdy, a w szczególności instruktora Pana Krzysztofa Hefko, który przekazał mi bardzo dużo swojej wiedzy i doświadczenia. Jazdy prowadzone w przyjemniej atmosferze. Dzięki przekazanej wiedzy Pana Krzysztofa, egzamin praktyczny C+E zdany za pierwszym razem. (Translated by Google) I recommend the Akademia Dobrej Jazdy, and in particular the instructor, Mr. Krzysztof Hefko, who gave me a lot of his knowledge and experience. Rides conducted in a pleasant atmosphere. Thanks to the knowledge of Mr. Krzysztof, the practical C + E exam was passed the first time.

Jakub Dżoń

Miałem szkolenie z suwnic. Pan Artur Borucki prowadzi naukę tak,żeby wszyscy otrzymali jak najwięcej pojęcia o pracę na suwnicach. No i rezultatem tego szkolenia jest zdany egzamin. Polecam wszystkim zainteresowanym w otrzymaniu uprawnień na różnych kierunkach w szkole.

Vadym Holenko

Рекомендую. Була приємно здивована і розчулена сімейною атмосферою, яка панує в академії. Дуже приємні і вічливий персонал. Можна порозумітися навіть без досконального володіння польською мовою. Проходила курс на код 95. Все на вищому рівні. Також здивувало, що академія готує не тільки водіїв всіх категорій, а ще й водіїв навантажувача, та навіть зварювальників. Щиро рекомендую!

кудряшка сью

Szkoła nauki jazdy świetna. Polecam pana Rafała Cieśle, który świetnie przygotował mnie do egzaminu państwowego, który zdałem za pierwszym razem. Wiele nauczył mnie w czasie 30h jazd i dał do zrozumienia że pośpiech nie jest dobrym rozwiązaniem! (Translated by Google) Driving school great. I recommend Mr. Rafał Cieśle, who perfectly prepared me for the state exam, which I passed the first time. He taught me a lot during 30 hours of riding and made it clear that in a hurry is not a good solution!

Szymon Skiba

Po 3 latach od ostatniego podejścia do egzaminu i braku kontaktu z samochodem, zdecydowałem się na dodatkowe jazdy z instruktorem Olejniczakiem. Wystarczyło zaledwie kilka godzin abym perfekcyjnie opanował wszystkie zasady, pułapki, skrzyżowania i zakamarki terenów egzaminacyjnych. Dzięki zaangażowaniu instruktora udało się szybko umówić na kilka jazd, uzupełnić braki w mojej wiedzy i zdać egzamin w zaledwie 30 minut. Dziękuje bardzo!

Kacper Móll

Ośrodki szkolenia kierowców

wiaduktowa 21 wroclaw

Wiaduktowa 21, Wrocław

poniedziałek 9:00-17:00
wtorek 9:00-17:00
środa 9:00-17:00
czwartek 10:00-17:00
piątek 9:00-17:00

map pointer icon
Bierutowska 13 Wrocław

Bierutowska 1a, Wrocław

poniedziałek 10:00-16:00
wtorek 9:00-17:00
środa 9:00-17:00
czwartek 10:00-17:00
piątek 9:00-17:00

map pointer icon
Sienkiewicza 128, Wrocław

Sienkiewicza 128, Wrocław

poniedziałek 10:00-17:00
wtorek 9:00-17:00
środa 9:00-17:00
czwartek 9:00-17:00
piątek 9:00-17:00

map pointer icon