phone icon search icon
secondary menu iconsecondary menu icon

MENU

secondary menu icon secondary menu icon

Kurs prawo jazdy kat. B we Wrocławiu

Kurs prawo jazdy kat. B we Wrocławiu

Najbliższe terminy

Zajecie teoretyczne: 30h; wykłady, e-learning, eksternistycznie.
Zajęcia praktyczne: 30 godzin; na jazdy możesz umówić się 7 dni w tygodniu, o różnych porach.
Pojazd szkoleniowy: KIA Rio – identyczny z pojazdami egzaminacyjnymi. W naszej flocie znajdują się również Toyota Yaris oraz Mercedes-Benz kl. A – automat.
Pomoce dydaktyczne: kanał YouTube, VR (rozszerzona rzeczywistość), platforma e-learningowa.
Wymagania: 18 lat lub 17 lat i 9 miesięcy, badania lekarskie, oraz profil PKK (pomożemy Ci założyć profil i skierujemy na badania lekarskie od ręki).

Opinie klientów

Zosia CzuchnickaZosia Czuchnicka
12:07 12 Jan 24
Zdałam oba egzaminy za pierwszym razem, polecam z całego serca Pana Dawida!!!
Michał SzymonikMichał Szymonik
17:20 11 Jan 24
Zdecydowanie polecam, jestem bardzo zadowolony z kursu na prawo jazdy kat B. Ze strony instruktora, Tomasza, otrzymałem wiele cennej wiedzy - świetne i skuteczne przygotowanie do egzaminu.
DominikDominik
14:45 09 Jan 24
Bardzo polecam tą szkołę jazdy Pan Zbigniew Olejniczak najlepszy instruktor, bardzo miły, sympatyczny pan. Wszytsko Zdane za pierwszym !!!
maki_xmaki_x
19:47 08 Jan 24
Bardzo polecam Akademię Dobrej Jazdy, szczególnie jazdy z instruktorem Jakubem. Wszystko dokładnie i przede wszystkim z ogromną dozą cierpliwości, wyjaśnione i pokazane. Miła atmosfera i zawsze bez stresu. A to przekłada się na sukces podczas... egzaminu! Dziękuję i jeszcze raz bardzo polecam.czytaj więcej
Agnieszka NowakAgnieszka Nowak
15:38 06 Jan 24
Instruktor Krzysztof z Kategorii CE sprawdził się najlepiej! Jestem mega zadowolona z współpracy
Wisniox PLWisniox PL
17:30 23 Dec 23
Bardzo polecam Akademie Dobrej Jazdy. Moim instruktorem był Pan Kondrad który świetnie przygotował mnie do egzaminu. Bez żadnych problemów zdałam z pierwszym razem zarówno teorie jak i praktykę. Podczas zajęć jeździliśmy po najważniejszych... skrzyżowaniach zarówno na tych które obowiązują na egzaminie jak i na tych które warto znać po zdaniu egzaminu. Zajęcia były przyjemne, bezstresowe a przede wszystkim efektywne. Serdecznie polecam ta szkołę jazdy!czytaj więcej
robert janiakrobert janiak
08:47 08 Dec 23
Z całego serca polecam Akademię Dobrej Jazdy! Bardzo mili i przyjaźni pracownicy biura jak i działu szkoleń, jestem bardzo zadowolony :) Miałem przyjemność jeździć z Panem Markiem,bardzo przyjazny i konsekwentny instruktor, bardzo na plus potrafi... przekazać dużo ważnych informacji :) Większość godzin spędziłem jednak z Panem Ryszardem, mega przemiłym instruktorem. Pan Ryszard jest stanowczym lecz bardzo skutecznym instruktorem,po tylu godzinach spędzonych pod jego czujnym okiem nie stresuje się podchodzić do egzaminu państwowego,kontakt z nim jest naprawdę łatwy i przyjemny. Bardzo profesjonalnie podchodzi do swojej pracy. Na pewno tutaj wrócę za jakiś czas na uzupełnienie o Kat. C+E! Polecam z całego serca!czytaj więcej
Miałam przyjemność uczestniczyć w kursie na kat. B+E pod okiem Instruktora Krzysztofa Dąbrowskiego, któremu serdecznie dziękuję za profesjonalizm, zaangażowanie, bezcenne wskazówki oraz sympatyczną atmosferę na lekcjach. Do tego szybka realizacja... kursu w dogodnych godzinach dzięki czemu po 3 tygodniach od pierwszej jazdy mogę się cieszyć ze zdanego egzaminu. Serdecznie polecam Akademię i Pana Krzysztofa!czytaj więcej
Hanna PiotrowskaHanna Piotrowska
10:46 21 Nov 23
Przez ostatnie dwa miesiące uczestniczyłam w kursie prawa jazdy kat. A2. Teoria w formie elearningu przebiegła bardzo sprawnie, dostęp do testów bardzo ułatwił przygotowanie do egzaminu teoretycznego.Na jazdy trafiłam do Dawida. Świetny instruktor,... zawsze wszystko jasno wytłumaczy, pokaże, super kontakt, zależy mu na dobrej relacji z kursantem, na jazdy przychodzi się z uśmiechem na twarzy, a same zajęcia to czysta przyjemność. To było moje pierwsze prawo jazdy, nigdy wcześniej nie miałam styczności z żadnym pojazdem, a oba egzaminy zdane za pierwszym razem, a sam egzaminator był pod wrażeniem moich umiejętności. Wszystkiego nauczył mnie Dawid, któremu jestem niezmiernie wdzięczna za tak rzetelne przygotowanie, wyrozumiałość i cierpliwość. Ciepłym słowem i dobrą poradą zawsze służył również Rysiek. Polecam z całego serca!czytaj więcej
js_loader

Kurs na prawo jazdy kat. B – zajęcia teoretyczne

Szkolenie teoretyczne jest pierwszym etapem kursu prawa jazdy kat. B i obejmuje 30 godzin (w ramach szkolenia realizowane są także zajęcia z pierwszej pomocy w wymiarze 4 godzin lekcyjnych).

Plan zajęć teoretycznych kursu na prawo jazdy kat. B

Zajęcia teoretyczne prowadzone są w dwóch formach:

 • Stacjonarnej w trybie wieczorowym (w dni powszednie od 16:30 do 21:00) lub weekendowym (soboty i niedziele w godzinach 9:00-15:00).
 • E-learningowej – uczysz się samodzielnie na naszej interaktywnej platformie internetowej. Sam wybierasz czas zajęć.

Szkolenie e-learningowe jest dostępne na naszej platformie szkoleniowej, a uczestnicy samodzielnie decydują o przebiegu szkolenia.

Zajęcia praktyczne na kursie prawa jazdy kat. B

 

Drugą częścią szkolenia w ramach kursu prawa jazdy kat. B są zajęcia praktyczne.

Ta część szkolenia, to 30h jazd.

Zajęcia praktyczne realizujemy 7 dni w tygodniu, a nasi klienci mają możliwość umówienia praktyk w wygodnych terminach.

Dla kursantów oferujemy także możliwość dokupienia dodatkowych jazd doszkalających.

Wymagania wstępne na prawo jazdy kat. B

Kurs prawa jazdy kat. B może rozpocząć osoba spełniająca poniższe wymagania:

 • ukończyła 17 lat i 9 miesięcy
 • posiada wydane PKK,

Zapis na szkolenie

Zapisu na szkolenie możecie Państwo dokonać w następujący sposób:

 • za pomocą formularza na naszej stronie internetowej,
 • telefonicznie, pod numerem 575 757 408,
 • osobiście w jednym z naszych ośrodków.

Prawo jazdy kat B – Cennik

KursRodzaj kursuCena
Kurs prawo jazdy kat BStandardowy3700zł
Kurs prawo jazdy kat BPrzyśpieszony 4900zł (indywidualnie do uzgodnienia)
Kurs prawo jazdy kat BDedykowany (dla osób z ograniczoną dostępnościąod 4300zł (indywidualnie do uzgodenienia)
Kurs prawo jazdy kat BDedykowany dla kobiet(z podjazdem pod dom)od 4300zł (indywidualnie do uzgodnienia)

Plac manewrowy

Nasz plac manewrowy jest zlokalizowany przy ul. Wiaduktowej 21. Plac znajduje się w ścisłej strefie egzaminacyjnej i jest przystosowany do realizacji wszystkich zadań egzaminacyjnych z zakresu nauki jazdy.

Przed rozpoczęciem kursu w naszej szkole jazdy prosimy o sprawdzenie lokalizacji placu manewrowego.

Staramy się dbać o komfort szkolenia naszych kursantów – w razie potrzeby organizujemy także doszkalające jazdy we Wrocławiu.

Plac manewrowy na prawo jazdy
Kurs na prawo jazdy

Kurs nauki jazdy kat. B Wrocław

Kurs nauki jazdy kat. B składa się z 30 godzin zajęć teoretycznych (po 45 minut) oraz 30 godzin zajęć praktycznych (po 60 minut). Podczas szkolenia kandydat na kierowcę nabiera niezbędnej wiedzy i umiejętności potrzebnych do zdania egzaminu państwowego i bezpiecznego poruszania się na drodze. 

Kurs kończy się egzaminem wewnętrznym – po uzyskaniu pozytywnego wyniku kursant może zapisać się na egzamin państwowy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Osoby, które w dniu skończenia kursu wciąż nie ukończyły 18 lat, mogą zapisać się na egzamin, jednak jego termin nie zostanie wyznaczony wcześniej niż na dzień 18 urodzin.

Akademia Dobrej Jazdy od wielu lat cieszy się wysoką zdawalnością egzaminów na prawo jazdy za pierwszym razem. Sześciokrotnie uzyskaliśmy I miejsce w rankingu zdawalności WORD – to silny argument za wyborem naszej szkoły jazdy we wrocławiu! Zapisz się na kurs, osiągnij sukces razem z nami i dowiedz się czemu ADJ to najlepsza szkoła jazdy!

Zakres uprawnień prawa jazdy kat. B

 • pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t (na przykład samochód osobowy), z wyjątkiem autobusu i motocykla,
 • zespół pojazdów – powyższy pojazd połączony z lekką przyczepą (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg),
 • pojazdem z kategorii AM, czterokołowcem,
 • zespołem pojazdów – złożony z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t (z wyjątkiem autobusu i motocykla) oraz przyczepy. Jednak łączna dopuszczalna masa całkowita całego zespołu nie może przekroczyć 3500 kg,
 • ciągnikiem rolniczym, pojazdem wolnobieżnym – tylko w Polsce,
 • zespołem pojazdów złożony z ciągnika rolniczego lub pojazdu wolnobieżnego oraz lekkiej przyczepy (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg) – tylko w Polsce.

Jeśli masz prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat – motocykl o pojemności skokowej silnika do 125 cm3, mocy do 11 kW i stosunku mocy do masy własnej do 0,1 kW/kg – tylko w Polsce

Prawo jazdy kurs

Jak wygląda egzamin na prawo jazdy B?

Egzamin państwowy na prawo jazdy kat. B odbywa się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego i składa się z dwóch części – teoretycznej oraz praktycznej. Kandydat nie może wziąć udziału w drugiej części egzaminu bez uzyskania pozytywnego wyniku z części pierwszej. Na egzamin teoretyczny przeznaczono łącznie 25 minut. W tym czasie zdający zmierzy się z 25 pytaniami z wiedzy ogólnej oraz 12 pytaniami z wiedzy specjalistycznej. Kandydat na kierowcę może uzyskać z tej części egzaminu maksymalnie 74 punkty, a do pozytywnego wyniku potrzeba 68 punktów.

Sprawdź: Jak wygląda egzamin na prawo jazdy kat. B w 2024 roku?

Część praktyczna egzaminu rozpoczyna się na placu manewrowym, gdzie w pierwszej kolejności kandydat odpowiada ze znajomości budowy samochodu, przygotowania samochodu do jazdy i kontroli jego stanu technicznego. W dalszej części realizuje zadania na placu manewrowym:

 • Ruszanie z miejsca oraz jazda pasem ruchu do przodu i tyłu.
 • Ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu.

Po prawidłowym wykonaniu manewrów na placu kolejny etap egzaminu odbywa się w ruchu drogowym. W tym czasie egzaminator sprawdza umiejętność wykorzystania zdobytej teorii w praktyce i ocenia sposób i bezpieczeństwo wykonania manewrów na trasie. Czas trwania egzaminu praktycznego wynosi od 20 do 40 minut.

Ukończenie kursu prawa jazdy jest warunkiem obowiązkowym przed przystąpieniem do egzaminu państwowego.

Zapisu na egzamin można dokonać po zakończeniu szkolenia i wydaniu przez Akademię elektronicznego zaświadczenia.

 

szkolenie prawo jazdy

Jak przebiega szkolenie na prawo jazdy kategorii B?

W Akademii Dobrej Jazdy we Wrocławiu dbamy o to, aby kurs przebiegał sprawnie i efektywnie. Dla naszych kursantów przygotowaliśmy dwie wygodne metody realizacji zajęć teoretycznych na kursach prawa jazdy:

 • Zajęcia stacjonarne w formie wykładów – realizowane w systemie tygodniowym lub weekendowym.
 • Zajęcia na platformie e-learningowej – realizowane z dowolnego miejsca o godzinie najlepiej odpowiadającej kursantowi.

Zajęcia teoretyczne na kursie prawa jazdy kat. B prowadzą doświadczeni wykładowcy nauki jazdy we Wrocławiu.

W czasie zajęć teoretycznych kursanci poznają zasady ruchu drogowego oraz sposoby bezpiecznego zachowania się na drodze. Autorski program szkoleniowy i indywidualne podejście zapewnia solidne przygotowanie do egzaminu oraz samodzielnego wyruszenia w trasę.

 

Kiedy będę mógł sam prowadzić auto?

Zdałeś egzamin państwowy w ośrodku ruchu drogowego? Jesteś już niemal o krok od odebrania upragnionego prawa jazdy i samodzielnego wyruszenia w trasę. Pamiętaj, że nie można prowadzić samochodu bez odebrania dokumentu w urzędzie. Jazda bez wydanych uprawnień skutkuje otrzymaniem wysokiego mandatu. To jednak nie wszystko – jeżeli przydarzy się wypadek drogowy, nawet przy wykupionej polisie OC samochodu można zostać pociągniętym do finansowej odpowiedzialności m.in. pokrycia wszystkich kosztów naprawy lub ewentualnych kosztów leczenia i renty.

Więcej dowiesz się z naszego artykułuCzym grozi jazda bez prawa jazdy po zdanym egzaminie?

 

Jakie pojazdy można prowadzić na prawo jazdy kategorii B?

Prawo jazdy kat. B uprawnia do prowadzenia samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych o dopuszczalnej masie nieprzekraczającej 3,5 tony (lub 4,25 tony w przypadku samochodów elektrycznych lub innych wyposażonych w alternatywny napęd)

Kierowcy z licencją kategorii B mogą poruszać się również trójkołowcami i czterokołowcami, które spełniają warunki kategorii AM. Są to m.in. quady, a po 3 latach od zdania egzaminu na prawo jazdy kierowca zyskuje uprawnienia do poruszania się motocyklem o pojemności skokowej silnika do 125 cm³ i mocy nie większej niż 11 kW przy stosunku do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg.

Przeczytaj także: Czy na prawo jazdy kat. B można jeździć motocyklem?

 

Kiedy możesz zacząć kurs prawo jazdy kategorii B?

Osoby, które jeszcze nie ukończyły 18. roku życia, muszą okazać pisemną zgodę obojga rodziców lub opiekunów prawnych oraz stawić się w urzędzie z jednym z nich. Na miejscu przyda się paszport lub dowód osobisty.

Kurs na prawo jazdy kategorii B w szkole nauki jazdy może rozpocząć każdy, kto ukończył 18. rok życia lub za 3 miesiące osiągnie pełnoletność.Kolejnym krokiem jest uzyskanie profilu kandydata na kierowcę.

 

wrocław prawo jazdy
Wymagania wstępne

Czym jest PKK?

 

PKK to numer wydawany przez starostę powiatu w miejscu zamieszkania. Przed złożeniem wniosku o wydanie PKK należy dostarczyć orzeczenie lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań do kierowania pojazdami kategorii B wraz ze zdjęciem kandydata. Kolejnym krokiem jest wypełnienie wniosku o wydanie prawo jazdy, który można znaleźć na stronie internetowej urzędu lub w jego stacjonarnej siedzibie. Takie dokumenty dostępne są równie często w Ośrodkach Szkolenia Kierowców.


Zdobądź prawo jazdy kat. B z dofinansowaniem

Sprawdź, czy nie przysługuje Ci dofinansowanie. Środki na zdobycie prawa jazdy przysługują nierzadko osobom bezrobotnym (dofinansowanie z urzędu pracy) lub tym, które chcą zdobyć nowe umiejętności zawodowe. 

Nasza Akademia była i jest realizatorem wielu projektów szkoleniowych. W ostatnich latach, w ramach szkoleń dofinansowanych przeszkoliliśmy kilka tysięcy osób. Posiadamy wszystkie wymagane prawem zaświadczenia, atesty, wpisy, licencje do realizacji szkoleń finansowanych lub współfinansowanych w ramach projektów wspierających podnoszenie kwalifikacji zawodowych. 

Jesteśmy otwarci na wszelkie potrzeby naszych Klientów – możesz wybrać szkolenie z naszej oferty lub specjalnie dla Ciebie stworzymy zakres szkolenia odpowiadający Twoim oczekiwaniom.

FAQ

Jakie szkolenia prowadzi Akademia?

Akademia Dobrej Jazdy zajmuje się szkoleniami kandydatów na prawo jazdy oraz dla kierowców zawodowych. Dodatkowo szkolimy operatorów urządzeń podlegających pod dozór techniczny, operatorów maszyn do robót ziemnych i drogowych, spawaczy,  czy inspektorów badań nieniszczących. Akademia uczy również programistów robotów przemysłowych, sterowników PLC, czy też maszyn sterowanych numerycznie. Pełny zakres naszych szkoleń znajdą Państwo na naszych stronach internetowych:
www.naukajazdy.wroc.pl
www.akademiaoperatora.pl
www.akademiaspawania.pl
www.akademiadlaprzemyslu.pl

Co muszę zrobić żeby wziąć udział w kursie prawa jazdy kat. A, B?

Aby wziąć udział w kursie prawa jazdy kat. A lub B należy zapisać się osobiście, telefonicznie lub poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej. W każdy poniedziałek o godz. 16.30 w naszym biurze przy ul. Sienkiewicza 128 ul. Wiaduktowej 21 prowadzone są spotkania organizacyjne, w trakcie których dowiecie się, co jest potrzebne do rozpoczęcia kursu, a także będziecie mieć możliwość zrobienia badań lekarskich.

Co to jest numer PKK?

Numer PKK, czyli Profil Kandydata na Kierowcę jest „elektroniczną teczką” zawierającą dane każdej osoby przystępującej do kursu prawa. Jest to numer identyfikacyjny, niezbędny do rozpoczęcia szkolenia z zakresu prawa jazdy oraz zapisania się i zdania egzaminów państwowych.

W jaki sposób mogę zapisać się na szkolenia?

Na szkolenie w Akademii możesz zapisać się poprzez formularz zapisu dostępny na naszej stronie internetowej, osobiście lub telefonicznie.

Czy koszt kursu mogę rozłożyć na raty wewnętrzne?

Jak najbardziej w Akademii jest możliwość rozłożenia kursu na raty. Preferowany przez nas system płatności przedstawiamy poniżej:

 • Pierwsza wpłata w wysokości 10% ceny szkolenia – uiszczone w dniu zapisu, 
 • Kolejna wpłata w wysokości 50% ceny szkolenia – do dnia zakończenia zajęć teoretycznych, 
 • Trzecia wpłata czyli uzupełnienie do 100% ceny szkolenia– do dnia zakończenia połowy zajęć praktycznych.

Dodatkowo jest również możliwość finansowania szkolenia przez współpracujący z nami bank.
Cała procedura płatności ratalnej wraz z regulaminem dostępna jest na naszej stronie internetowej.

Gdzie mogę zrobić badania lekarskie?

Badania lekarskie można zrobić w naszych placówkach przy ul. Sienkiewicza 128 lub Wiaduktowej 21 w każdy roboczy poniedziałek o godz. 17:00. Jeśli termin ten nie jest dla Państwa dogodny, badania można zrobić na własną rękę w ośrodkach medycyny pracy.

Na czym polega teoria stacjonarna?

Teoria stacjonarna jest to cykl spotkań w naszych placówkach szkoleniowych na tradycyjnych wykładach (przy wsparciu prezentacji i pomocy naukowych). Zajęcia odbywają się popołudniami lub w weekendy.

Na czym polega teoria e-learningowa?

Teoria e-learningowa odbywa się poprzez platformę internetową. Każdy student ma założone osobiste konto, do którego za pośrednictwem własnej przeglądarki loguje się w wolnym czasie, gdzie zapoznaje się z wiedzą teoretyczną. Po każdej lekcji wiedza jest sprawdzana krótkim testem, który w razie niepowodzenia trzeba powtórzyć (sam test – nie całą lekcję). Po zaliczeniu 100% kursu teoretycznego, aby przystąpić do zajęć praktycznych należy zdać egzamin wewnętrzny teoretyczny w biurze ADJ.

Kiedy mogę zaliczyć egzamin wewnętrzny teoretyczny?

Egzamin wewnętrzny zdają wszyscy, którzy realizowali zajęcia teoretyczne w Akademii, niezależnie od jej formy (online/stacjonarnie). Zwolnione są z niego tylko te osoby, które zdały egzamin państwowy teoretyczny w WORD przed rozpoczęciem kursu. Różni się tylko moment jego zdawania. Osoby uczące się poprzez platformę e-learningową zdają egzamin zaraz po ukończeniu kursu online – nie przystąpią do jazd, jeżeli go nie zaliczą. 

Osoby uczęszczające na wykłady zdają teorię wewnętrzną po ukończeniu wszystkich zajęć praktycznych określonych w ustawie. W przypadku realizacji kursu prawa jazdy kat. B jest to  minimum 30h.

Jak mogę się zapisać na egzamin wewnętrzny teoretyczny w szkole i ile to kosztuje?

Nie ma konieczności zapisu na egzamin wewnętrzny teoretyczny. Można przystąpić do niego w dowolnie wybranym przez siebie terminie, w godzinach pracy biur. 

Zgodnie z naszym regulaminem 3 podejścia są bezpłatne, a każde kolejne kosztuje 10 zł.

Ile trwa kurs na prawo jazdy kat. B?

Kurs prawa jazdy kat. B obejmuje 30h lekcyjnych teorii i 30h zegarowych zajęć praktycznych. 

Kiedy są realizowane zajęcia stacjonarne?

Zajęcia stacjonarne realizowane są w formie popołudniowej lub weekendowej. Pełen terminarz wraz z podziałem na biura można znaleźć na naszej stronie internetowej. Wykłady odbywają się w następujących lokalizacjach: ul. Bierutowska 1a, ul. Sienkiewicza 128, ul. Wiaduktowa 21.

Gdzie są zlokalizowane placówki Akademii?

Akademia posiada trzy placówki zlokalizowane na terenie Wrocławia, tj.: przy ul. Bierutowskiej 1a,
ul. Sienkiewicza 128 oraz ul. Wiaduktowej 21.

Gdzie są zlokalizowane place manewrowe?

Plac manewrowy Akademii zlokalizowany jest przy ul. Wiaduktowej 21. Realizowane są tutaj zajęcia dla kat. B, B+E C, C+E oraz D.
Plac manewrowy dedykowany motocyklistom znajduje się przy ul. Gazowej 3.
Obie te lokalizacje znajdują się niedaleko Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w tzw. „strefie egzaminacyjnej”. 

W jakich miejscach rozpoczynam jazdy?

Zajęcia praktyczne z kat. B rozpoczynają się w trzech lokalizacjach – obok naszego biura na Bierutowskiej 1a, z ulicy Mazowieckiej (koło IMPARTU) oraz z ulicy Przestrzennej (koło Aquaparku).
Kandydaci na kierowców kat. C, C+E, D oraz B+E rozpoczynają zajęcia na ulicy Wiaduktowej 21.
Motocykliści startują na placu manewrowym zlokalizowanym przy ul. Gazowej 3.

Czy w Akademii są dofinansowania na szkolenia?

Akademia stale prowadzi szkolenia dofinansowane. Uczymy osoby skierowane na kursy przez urzędy pracy, a także zapisane przez Bazę Usług Rozwojowych.

Zapraszamy do zakładki Projekty UE. W tej zakładce publikujemy wszystkie informacje.

Jaka jest zdawalność egzaminów?

Przez kilka lat z rzędu mieliśmy najwyższą zdawalność we Wrocławiu. Od pewnego czasu DORD nie publikuje takich danych, ale z pewnością mieścimy się w czołówce rankingu.

Czy otrzymam materiały szkoleniowe?

Tak, każdy nasz klient otrzymuje dostęp do platformy e-learningowej. Poza materiałami znajdują się tam również pytania egzaminacyjne.

Jak mogę umówić się na naukę jazdy?

Na zajęcia praktyczne każdy klient umawia się indywidualnie, dzwoniąc na numer instruktora udostępniony przez pracownika biurowego. Od marca 2024 umawiania na zajęcia praktyczne będzie odbywało się za pomocą aplikacji.

Kiedy można wypełnić wniosek o wydanie PKK/PKZ i w jakiej formie się go składa?

Wniosek o wydanie PKK/PKZ należy złożyć przed rozpoczęciem szkolenia.

Wniosek o wydanie PKK/PKZ/Prawa jazdy można złożyć osobiście w Wydziale Komunikacji, zgodnym z miejscem zamieszkania lub za pośrednictwem platformy Profil Zaufany.

Kiedy mogę zakończyć szkolenia?

Szkolenie można zakończyć po zaliczeniu wszystkich godzin zajęć teoretycznych i praktycznych przewidzianych przepisami prawa dla danego szkolenia.

Kiedy mogę zapisać się na egzamin państwowy?

Na egzaminy państwowe z prawa jazdy można się zapisać po ukończeniu kursu, czyli po zaliczeniu egzaminów wewnętrznych – teoretycznego i praktycznego.

Na egzaminy państwowe z zakresu kwalifikacji (kod 95) można się zapisać po ukończeniu kursu.

Ile kosztuje wydanie uprawnień?

Koszt wydania uprawnień zależy od rodzaju ukończonego kursu.

Koszt wydanie prawa jazdy wynosi 100 zł + 0,50 zł opłaty ewidencyjnej. Opłatę uiszcza się w wydziale komunikacji. Koszt ten obejmuje kierowców, którzy po raz pierwszy uzyskują uprawnienia oraz kierowców zawodowych (kod 95).

Wydanie legitymacji (decyzji) instruktora nauki jazdy kosztuje 50zł.

Wydanie uprawnień ADR kosztuje 50zł.


Ośrodki

wiaduktowa 21 wroclaw

Wiaduktowa 21, Wrocław

poniedziałek 8:00-17:30
wtorek 8:00-17:00
środa 8:00-17:00
czwartek 8:00-17:00
piątek 8:00-17:00

map pointer icon
Bierutowska 13 Wrocław

Bierutowska 1a, Wrocław

poniedziałek 10:00-16:00
wtorek 9:00-17:00
środa 9:00-17:00
czwartek 9:00-17:00
piątek 8:00-16:00

map pointer icon
Sienkiewicza 128, Wrocław

Sienkiewicza 128, Wrocław

poniedziałek 10:00-18:00
wtorek 9:00-17:00
środa 9:00-17:00
czwartek 9:00-17:00
piątek 8:00-16:00

map pointer icon

Wpisy na blogu

Przejrzyste ceny bez niespodzianek

thumbs up icon

Nie doliczamy ukrytych opłat

thumbs up icon

Przejrzyste ceny bez niespodzianek

thumbs up icon

Nie doliczamy ukrytych opłat

thumbs up icon

Przejrzyste ceny bez niespodzianek

thumbs up icon

Nie doliczamy ukrytych opłat

thumbs up icon