

Szkolenie okresowe na przewóz osób
Najblisze terminy
Zajęcia teoretyczne: 35h; wykłady, elearning,
Zajęcia praktyczne: brak zajęć praktycznych
Pomoce dydaktyczne: kanał YOUTUBE, VR, elearning.
Wymagania: KOD 95, badania lekarskie i psychologiczne, PKZ.

Informacje dla kursanta:

Wymagania wstępne
Szkolenie okresowe mogą rozpocząć:
- Kierowcy posiadający kategorie prawa jazdy D1, D1+E, D, D+E, którzy uzyskali uprawnienia przed 10.09.2008r.
- Kierowcy posiadający wpisany kod 95 w prawo jazdy.
- Kierowcy posiadający PKZ.
Łączenie kategorii
Każdy kierowca, który posiada prawo jazdy kat. C i D oraz odpowiednio wpisany do kategorii kod 95 (przewóz osób i rzeczy) może przedłużyć zakres uprawnień realizując tylko jedno szkolenie okresowe.
UWAGA! Przy wykonywaniu badań lekarskich i psychologicznych należy wskazać odpowiedni zakres obejmujący wszystkie posiadane kategorie.


Zajęcia teoretyczne
Szkolenie okresowe jest prowadzone w formie kursu okresowego lub w formie cyklu zajęć. Łączny czas zajęć teoretycznych to 35 godzin.
Program szkolenia obejmuje:
- zajęcia w ramach modułów obowiązkowych szkolenia okresowego- 21 godzin
- zajęcia w ramach modułów szkolenia okresowego wybranych odpowiednio dla poszczególnych grup kategorii prawa jazdy- 14 godzin.
Możliwość realizacji zajęć teoretycznych:
- Wykład stacjonarny.
- Wykład w formie e-learningowej.
Zakończenie Szkolenia
Po zakończeniu szkolenia okresowego kierowca otrzymuje elektroniczne zaświadczenie potwierdzające jego ukończenie (nie ma żadnego egzaminu). Nasz pracownik aktualizuje dane w PKZ, dzięki czemu odpowiedni urząd przystępuje do przygotowania prawa jazdy.
Wydruk prawa jazdy odbywa się automatycznie, a nowy dokument jest gotowy do odbioru po około 14 dniach.


Zapis na szkolenie
Zapisu na szkolenie możecie Państwo dokonać w następujący sposób:
- za pośrednictwem naszej strony internetowej,
- telefonicznie,
- mailowo,
- osobiście.
Egzamin
Szkolenie okresowe dla kierowców zawodowych wykonujących przewóz osób jest szkoleniem zaliczeniowym. Warunkiem zakończenia szkolenia jest odbycie wszystkich zajęć dydaktycznych.
Po szkoleniu okresowym kierowcy nie zdają egzaminu państwowego.

Wpisy na blogu

Jak się ubrać na egzamin teoretyczny i praktyczny na prawo jazdy?
Egzamin na prawo jazdy to jedno z wydarzeń, które dość mocno absorbują nas w konkretnym momencie życia. Zdobycie prawa jazdy to dla każdego jeden z etapów, do których pragniemy dotrzeć. To coś, co chcemy osiągnąć. Egzamin na prawo jazdy to egzamin państwowy. Odbywa się w strefie egzaminacyjnej Ośrodku Ruchu Drogowego w wielu miastach w Polsce. Składa się z dwóch części. Części teoretycznej, podczas której zdajemy egzamin testowy przed komputerem, oraz części praktycznej, podczas której wykonujemy […]

Czas pracy kierowców zawodowych – ile wynoszą przerwy i od czego zależą?
Przepisy dotyczące kierowców zawodowych i ich czasu pracy są zdecydowanie bardziej restrykcyjne niż w przypadku innych zawodów. Głównym tego powodem jest to, że właśnie czas pracy wpływa w dużym stopniu na bezpieczeństwo transportu oraz innych uczestników ruchu drogowego. Szczególnie w przypadku kierowców zawodowych kontrolowanie ich czasu pracy jest bardzo ważne, ponieważ w większości przypadków to właśnie zmęczenie i nadmiar pracy są przyczyną wypadków. Z tego powodu każdy przedsiębiorca […]
Jak dbać o bezpieczeństwo podczas jazdy autem?
Jesteśmy w szczycie sezonu letnich wyjazdów. Wybieramy się do wakacyjnego raju na upragniony odpoczynek. Dojedźmy tam bezpiecznie. Zadbajmy o kierowcę, samochód i pasażerów. Oto kilka wskazówek, jak dotrzeć do celu podróży bez większych problemów. Wakacyjna podróż Wakacje to czas wzmożonego ruchu na drogach, szczególnie w okresie weekendów i zmiany turnusów. Na drodze można spotkać kierowców o różnych umiejętnościach oraz niestety różnym poziomie wyobraźni. Bądźmy wszyscy dla siebie wyrozumiali i weźmy […]

Od czego zacząć naukę na prawo jazdy?
U przyszłych kandydatów na kierowców pojawiają się często wątpliwości dotyczące tego, jak wygląda nauka na prawo jazdy. Egzamin państwowy składa się z części teoretycznej oraz praktycznej, dlatego wszyscy, którzy marzą o samodzielnym poruszaniu się samochodem, muszą zagospodarować wiele godzin na szkolenia w zakresie przepisów ruchu drogowego, obycia z pojazdem i wykorzystania poznanych zasad na trasach. Jak się do tego najlepiej przygotować i od czego zacząć naukę na prawo jazdy? Jak wygląda […]