

Szkolenie okresowe na przewóz rzeczy
Najblisze terminy
Zajęcia teoretyczne: 35h; wykłady, elearning,
Zajęcia praktyczne: brak zajęć praktycznych
Pomoce dydaktyczne: kanał YOUTUBE, VR, elearning.
Wymagania: KOD 95, badania lekarskie i psychologiczne, PKZ.

Informacje dla kursanta:

Wymagania wstępne
Szkolenie okresowe mogą rozpocząć:
- Kierowcy posiadający kategorie prawa jazdy C1, C1+E, C, C+E, którzy zdobyli je przed 10.09.2009r.
- Kierowcy posiadający wpisany kod 95 w prawo jazdy.
- Kierowcy posiadający PKZ.
Łączenie kategorii
Każdy kierowca, który ma prawo jazdy kat. C i D oraz odpowiednio wpisany do kategorii kod 95 (przewóz osób i rzeczy) może przedłużyć zakres uprawnień realizując tylko jedno szkolenie okresowe.
UWAGA! Przy wykonywaniu badań lekarskich i psychologicznych należy wskazać odpowiedni zakres obejmujący wszystkie posiadane kategorie.


Zajęcia teoretyczne kursu okresowego
Szkolenie okresowe jest prowadzone w formie kursu okresowego lub w formie cyklu zajęć. Łączny czas zajęć teoretycznych to 35 godzin.
Program szkolenia obejmuje:
- zajęcia w ramach modułów obowiązkowych szkolenia okresowego- 21 godzin
- zajęcia w ramach modułów szkolenia okresowego wybranych odpowiednio dla poszczególnych grup kategorii prawa jazdy- 14 godzin.
Możliwość realizacji zajęć teoretycznych:
- Wykład stacjonarny.
- Wykład w formie e-learningowej.
Zakończenie szkolenia okresowego na przewóz rzeczy
Po zakończeniu szkolenia okresowego na przewóz rzeczy kierowca otrzymuje elektroniczne zaświadczenie potwierdzające jego ukończenie (nie ma żadnego egzaminu). Nasz pracownik aktualizuje dane w PKZ, dzięki czemu odpowiedni urząd przystępuje do przygotowania prawa jazdy.
Wydruk prawa jazdy odbywa się automatycznie, a nowy dokument jest gotowy do odbioru po około 14 dniach.


Zapis na szkolenie
Zapisu na szkolenie możecie Państwo dokonać w następujący sposób:
- za pośrednictwem naszej strony internetowej,
- telefonicznie,
- mailowo,
- osobiście.
Egzamin
Egzaminy na prawo jazdy kategorii C+E oraz C1+E przeprowadzane są przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego (WORD) i składają się jedynie z części praktycznej. Najpierw sprawdzane są umiejętności kandydata na placu manewrowym.
Gdy ta część egzaminu zostanie zaliczona pozytywnie, odbywa się egzamin w ruchu drogowym?

Wpisy na blogu

Czas pracy kierowców zawodowych – ile wynoszą przerwy i od czego zależą?
Przepisy dotyczące kierowców zawodowych i ich czasu pracy są zdecydowanie bardziej restrykcyjne niż w przypadku innych zawodów. Głównym tego powodem jest to, że właśnie czas pracy wpływa w dużym stopniu na bezpieczeństwo transportu oraz innych uczestników ruchu drogowego. Szczególnie w przypadku kierowców zawodowych kontrolowanie ich czasu pracy jest bardzo ważne, ponieważ w większości przypadków to właśnie zmęczenie i nadmiar pracy są przyczyną wypadków. Z tego powodu każdy przedsiębiorca […]

Stres na egzaminie na prawo jazdy – jak sobie z nim poradzić?
Egzamin na prawo jazdy kat. b prawie zawsze wiąże się z większym lub mniejszym zdenerwowaniem. Mimo że umiarkowany stres jest wręcz wskazany, to zbyt silny może paraliżować i przyczyniać się do popełniania błędów. Podpowiadamy, co zrobić, by zdać egzamin ze spokojną głową. Skąd się bierze stres przed egzaminem na prawo jazdy? Stres to nic innego jak odpowiedź organizmu na trudną sytuację. Jego najważniejszym zadaniem jest mobilizacja do działania – […]

Ważność prawa jazdy – kiedy należy wymienić dokument?
Dokument uprawniający do kierowania pojazdów różnych kategorii jest wydawany na określony czas. Upływ terminu ważności prawa jazdy wiąże się z koniecznością wymiany otrzymanego blankietu na nowy, ale nie u wszystkich kierowców czas od otrzymania uprawnień do wymiany jest taki sam. Na ważność prawa jazdy wpływ ma kilka czynników m.in. zmiana w przepisach, która wycofuje dokumenty bezterminowe. Jak sprawdzić termin ważności prawa jazdy i kiedy wymienić dokument na nowy? Termin ważności prawa […]

Motocykl trójkołowy a uprawnienia – jakie prawo jazdy na trajkę?
Kierowcy motocykli przed rozpoczęciem swojej przygody na drodze muszą zdać egzamin na prawo jazdy kategorii A. Obowiązek ten nie dotyczy jednak osób, które chcą spróbować swoich sił na trajce. Przepisy ruchu drogowego umożliwiają prowadzenie trajki bez uprawnień na motor. Jakie prawo jazdy trzeba zdać na trzykołowca? Czym jest trajka? Popularna trajka to motocykl trójkołowy, czyli pojazd wyposażony w silnik i trzy koła. Układ kół w dużej mierze zależy […]