

Cysterny ADR – przewóz materiałów niebezpiecznych w cysternach
Najblisze terminy
Zajęcia teoretyczne: 16h.
Sposób realizacji zajęć teoretycznych: wykłady w systemie weekendowym.
Pomoce dydaktyczne: umowa ADR.
Wymagania: ukończony kurs podstawowy, badania lekarskie i psychologiczne.

Informacje dla kursanta:

Zakres uprawnień
Szkolenie dodatkowe „Cysterny ADR” jest szkoleniem specjalistycznym w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych w cysternach.
Szkolenie to pozwala na uzyskanie uprawnień do przewozu materiałów niebezpiecznych w cysternach.
Po zakończonym szkoleniu i zdanym egzaminie kierowcy nabywają prawo do przewozu w cysternach wszystkich materiałów niebezpiecznych za wyjątkiem klasy I i klasy VII.
Wymagania wstępne
Do szkolenia w zakresie „ADR Cysterny” może przystąpić osoba spełniająca poniższe wymagania:
ukończone 21 lat
- posiada kod 95 lub
- posiada odpowiednie badania lekarskie i psychologiczne
- posiada uprawnienia z przewozu materiałów niebezpiecznych lub jest uczestnikiem zintegrowanego szkolenia ADR Podstawy + Cysterny.
Badania lekarskie i psychologiczne możecie Państwo zrobić w naszych palcówkach szkoleniowych.


Zajęcia teoretyczne
Czas trwania zajęć teoretycznych i praktycznych podczas szkolenia ADR Cysterny wynosi łącznie 16h.
W przypadku realizacji kursów łączonych w zakresie ADR Podstawy + ADR Cysterny sumaryczny czas trwania szkolenia wynosi 40h.
Zajęcia są realizowane w formie wykładów stacjonarnych oraz ćwiczeń.
Zajęcia prowadzone są przez fachową kadrę Wykładowców, trenerów. W ramach szkolenia udostępniane są wszystkie materiały edukacyjne.
Zajęcia realizujemy w trybie weekendowym. Kurs jest prowadzony przez dwa kolejne weekendy tj. piątek, sobota, niedziela.
Egzamin
Egzamin państwowy jest przeprowadzany w naszej siedzibie.
Egzamin państwowy jest przeprowadzany w naszej siedzibie. Wszystkie procedury związane z umówieniem egzaminu są realizowane przez naszego pracownika/opiekuna kursu.
Egzamin zazwyczaj przeprowadzany jest w dniu zakończenia szkolenia.
Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest zaliczenie 75% zajęć przewidzianych w ramach szkolenia,
Egzamin, składa się z 18 pytań, czas trwania egzaminu wynosi 40minut.

Wpisy na blogu
Jak dbać o bezpieczeństwo podczas jazdy autem?
Jesteśmy w szczycie sezonu letnich wyjazdów. Wybieramy się do wakacyjnego raju na upragniony odpoczynek. Dojedźmy tam bezpiecznie. Zadbajmy o kierowcę, samochód i pasażerów. Oto kilka wskazówek, jak dotrzeć do celu podróży bez większych problemów. Wakacyjna podróż Wakacje to czas wzmożonego ruchu na drogach, szczególnie w okresie weekendów i zmiany turnusów. Na drodze można spotkać kierowców o różnych umiejętnościach oraz niestety różnym poziomie wyobraźni. Bądźmy wszyscy dla siebie wyrozumiali i weźmy […]

Jak wygląda egzamin teoretyczny na prawo jazdy kat. B w 2022 roku?
Egzamin teoretyczny na prawo jazdy kat. B składa się z 32 zamkniętych pytań i trwa 25 minut. Kursanci przystępują do testu w specjalnie przygotowanej sali komputerowej ośrodka WORD. Jak przebiega egzamin, z jakich pytań się składa i ile punktów trzeba zdobyć, by uzyskać pozytywny wynik? Egzamin teoretyczny na prawo jazdy – przygotowanie Aby rozpocząć egzamin, niezbędne będzie okazanie dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość […]

Strefa egzaminacyjna WORD we Wrocławiu – jakie skrzyżowania na egzaminie prawa jazdy?
Egzamin państwowy na prawo jazdy we Wrocławiu sprawdza znajomość przepisów drogowych oraz umiejętności zdobyte podczas kursu. Część praktyczna obejmuje kilka etapów, a najważniejszym z nich jest wykonanie zadań w ruchu drogowym. Egzamin na prawo jazdy we Wrocławiu przebiega w strefie egzaminacyjnej znajdującej się w części miasta, w której jest zlokalizowany WORD. Co warto wiedzieć o strefie egzaminacyjnej we Wrocławiu i jakie skrzyżowania warto poznać przed przystąpieniem do egzaminu? Strefa egzaminacyjna na prawo jazdy Wrocław Strefa […]

Od ilu lat można mieć prawo jazdy?
Uprawnienia do prowadzenia pojazdów zdobywa się na podstawie pozytywnego wyniku podczas egzaminu na prawo jazdy. Następnym krokiem jest otrzymanie dokumentu, jednak zanim to nastąpi, musisz ukończyć kurs, do którego możesz przystąpić po spełnieniu kilku warunków. Jednym z nich jest ukończenie wymaganego wieku dla poszczególnych kategorii prawa jazdy. Od ilu lat można mieć prawo jazdy w Polsce? Prawo jazdy – od ilu lat? W Polsce możesz przystąpić do egzaminu […]