

Cysterny ADR – przewóz materiałów niebezpiecznych w cysternach
Najblisze terminy
Zajęcia teoretyczne: 16h.
Sposób realizacji zajęć teoretycznych: wykłady w systemie weekendowym.
Pomoce dydaktyczne: umowa ADR.
Wymagania: ukończony kurs podstawowy, badania lekarskie i psychologiczne.

Informacje dla kursanta:

Zakres uprawnień
Szkolenie dodatkowe „Cysterny ADR” jest szkoleniem specjalistycznym w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych w cysternach.
Szkolenie to pozwala na uzyskanie uprawnień do przewozu materiałów niebezpiecznych w cysternach.
Po zakończonym szkoleniu i zdanym egzaminie kierowcy nabywają prawo do przewozu w cysternach wszystkich materiałów niebezpiecznych za wyjątkiem klasy I i klasy VII.
Wymagania wstępne
Do szkolenia w zakresie „ADR Cysterny” może przystąpić osoba spełniająca poniższe wymagania:
ukończone 21 lat
- posiada kod 95 lub
- posiada odpowiednie badania lekarskie i psychologiczne
- posiada uprawnienia z przewozu materiałów niebezpiecznych lub jest uczestnikiem zintegrowanego szkolenia ADR Podstawy + Cysterny.
Badania lekarskie i psychologiczne możecie Państwo zrobić w naszych palcówkach szkoleniowych.


Zajęcia teoretyczne
Czas trwania zajęć teoretycznych i praktycznych podczas szkolenia ADR Cysterny wynosi łącznie 16h.
W przypadku realizacji kursów łączonych w zakresie ADR Podstawy + ADR Cysterny sumaryczny czas trwania szkolenia wynosi 40h.
Zajęcia są realizowane w formie wykładów stacjonarnych oraz ćwiczeń.
Zajęcia prowadzone są przez fachową kadrę Wykładowców, trenerów. W ramach szkolenia udostępniane są wszystkie materiały edukacyjne.
Zajęcia realizujemy w trybie weekendowym. Kurs jest prowadzony przez dwa kolejne weekendy tj. piątek, sobota, niedziela.
Egzamin
Egzamin państwowy jest przeprowadzany w naszej siedzibie.
Egzamin państwowy jest przeprowadzany w naszej siedzibie. Wszystkie procedury związane z umówieniem egzaminu są realizowane przez naszego pracownika/opiekuna kursu.
Egzamin zazwyczaj przeprowadzany jest w dniu zakończenia szkolenia.
Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest zaliczenie 75% zajęć przewidzianych w ramach szkolenia,
Egzamin, składa się z 18 pytań, czas trwania egzaminu wynosi 40minut.

Wpisy na blogu

Jak technologia VR pomoże Ci zdać prawo jazdy
Wirtualna nauka jazdy pozwala kursantowi utrwalić wiedzę teoretyczną i sprawdzić swoje umiejętności w sytuacjach, z którymi spotka się na egzaminie, a po zdobyciu prawa jazdy – w codziennym funkcjonowaniu na drodze. Jak działają gogle VR i dlaczego warto z nich skorzystać? Technologia VR a prawo jazdy VR (virtual reality) to technologia, która pozwala wytworzyć sztuczną rzeczywistość, realistycznie oddającą konkretne miejsca i sytuacje. W Akademii Dobrej Jazdy wykorzystaliśmy tę technologię do odtworzenia strefy […]

Jakie uprawnienia należy zdobyć, by móc prowadzić lawetę?
Laweta pozwala na przewóz innych pojazdów. Jest zwykle niezbędna przy stłuczkach i wypadkach, choć nie tylko – często używa się ich do sprowadzania aut z zagranicy. Aby prowadzić lawetę, należy posiadać odpowiednie uprawnienia. Dla lekkich pojazdów może wystarczyć prawo jazdy kat. B. Jednak aby transportować większe samochody, niezbędne będą dodatkowe uprawnienia. Jakie dokładnie i jak je zdobyć, przeczytasz w naszym artykule. Laweta a autolaweta – czym […]

Czas pracy kierowców zawodowych – ile wynoszą przerwy i od czego zależą?
Przepisy dotyczące kierowców zawodowych i ich czasu pracy są zdecydowanie bardziej restrykcyjne niż w przypadku innych zawodów. Głównym tego powodem jest to, że właśnie czas pracy wpływa w dużym stopniu na bezpieczeństwo transportu oraz innych uczestników ruchu drogowego. Szczególnie w przypadku kierowców zawodowych kontrolowanie ich czasu pracy jest bardzo ważne, ponieważ w większości przypadków to właśnie zmęczenie i nadmiar pracy są przyczyną wypadków. Z tego powodu każdy przedsiębiorca […]

Prawo jazdy kat. B – czym można jeździć posiadając tą kategorię?
Prawo jazdy kat. B uprawnia do jazdy samochodem osobowym, ale nie tylko. Właściciel takiego dokumentu może prowadzić między innymi skuter, ciągnik rolniczy, samochód dostawczy o określonej masie, i holować niektóre przyczepy. Jakimi dokładnie pojazdami można jeździć z prawem jazdy kat. B? Kat. B – do czego uprawnia? Jak wspomnieliśmy na początku, prawo jazdy kat. B daje uprawniania do prowadzenia samochodów osobowych. W tej kategorii mieści się wiele pojazdów różnego […]