

Cysterny ADR – przewóz materiałów niebezpiecznych w cysternach
Najblisze terminy
Zajęcia teoretyczne: 16h.
Sposób realizacji zajęć teoretycznych: wykłady w systemie weekendowym.
Pomoce dydaktyczne: umowa ADR.
Wymagania: ukończony kurs podstawowy, badania lekarskie i psychologiczne.

Informacje dla kursanta:

Zakres uprawnień
Szkolenie dodatkowe „Cysterny ADR” jest szkoleniem specjalistycznym w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych w cysternach.
Szkolenie to pozwala na uzyskanie uprawnień do przewozu materiałów niebezpiecznych w cysternach.
Po zakończonym szkoleniu i zdanym egzaminie kierowcy nabywają prawo do przewozu w cysternach wszystkich materiałów niebezpiecznych za wyjątkiem klasy I i klasy VII.
Wymagania wstępne
Do szkolenia w zakresie „ADR Cysterny” może przystąpić osoba spełniająca poniższe wymagania:
ukończone 21 lat
- posiada kod 95 lub
- posiada odpowiednie badania lekarskie i psychologiczne
- posiada uprawnienia z przewozu materiałów niebezpiecznych lub jest uczestnikiem zintegrowanego szkolenia ADR Podstawy + Cysterny.
Badania lekarskie i psychologiczne możecie Państwo zrobić w naszych palcówkach szkoleniowych.


Zajęcia teoretyczne
Czas trwania zajęć teoretycznych i praktycznych podczas szkolenia ADR Cysterny wynosi łącznie 16h.
W przypadku realizacji kursów łączonych w zakresie ADR Podstawy + ADR Cysterny sumaryczny czas trwania szkolenia wynosi 40h.
Zajęcia są realizowane w formie wykładów stacjonarnych oraz ćwiczeń.
Zajęcia prowadzone są przez fachową kadrę Wykładowców, trenerów. W ramach szkolenia udostępniane są wszystkie materiały edukacyjne.
Zajęcia realizujemy w trybie weekendowym. Kurs jest prowadzony przez dwa kolejne weekendy tj. piątek, sobota, niedziela.
Egzamin
Egzamin państwowy jest przeprowadzany w naszej siedzibie.
Egzamin państwowy jest przeprowadzany w naszej siedzibie. Wszystkie procedury związane z umówieniem egzaminu są realizowane przez naszego pracownika/opiekuna kursu.
Egzamin zazwyczaj przeprowadzany jest w dniu zakończenia szkolenia.
Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest zaliczenie 75% zajęć przewidzianych w ramach szkolenia,
Egzamin, składa się z 18 pytań, czas trwania egzaminu wynosi 40minut.

Wpisy na blogu

Strach przed jazdą samochodem – jak pokonać stres i przełamać lęk?
Nikt nie rodzi się zawodowym kierowcą, a umiejętność prowadzenia samochodu zdobywa się zarówno w trakcie realizacji kursu na prawo jazdy, jak i po otrzymaniu upragnionego dokumentu. Początkujący kierowcy często nie czują się pewnie na drodze, a czasem zdarza się, że uczucie niepokoju przeradza się w strach przed jazdą samochodem. Jak pozbyć się lęku przed prowadzeniem auta i zyskać pewność siebie za kółkiem? Czym spowodowany jest stres przed jazdą samochodem? Lęk przed jazdą […]

Motocykl trójkołowy a uprawnienia – jakie prawo jazdy na trajkę?
Kierowcy motocykli przed rozpoczęciem swojej przygody na drodze muszą zdać egzamin na prawo jazdy kategorii A. Obowiązek ten nie dotyczy jednak osób, które chcą spróbować swoich sił na trajce. Przepisy ruchu drogowego umożliwiają prowadzenie trajki bez uprawnień na motor. Jakie prawo jazdy trzeba zdać na trzykołowca? Czym jest trajka? Popularna trajka to motocykl trójkołowy, czyli pojazd wyposażony w silnik i trzy koła. Układ kół w dużej mierze zależy […]

Jak technologia VR pomoże Ci zdać prawo jazdy
Wirtualna nauka jazdy pozwala kursantowi utrwalić wiedzę teoretyczną i sprawdzić swoje umiejętności w sytuacjach, z którymi spotka się na egzaminie, a po zdobyciu prawa jazdy – w codziennym funkcjonowaniu na drodze. Jak działają gogle VR i dlaczego warto z nich skorzystać? Technologia VR a prawo jazdy VR (virtual reality) to technologia, która pozwala wytworzyć sztuczną rzeczywistość, realistycznie oddającą konkretne miejsca i sytuacje. W Akademii Dobrej Jazdy wykorzystaliśmy tę technologię do odtworzenia strefy […]

Jak rozpoznać czy sprzęgło w samochodzie wymaga wymiany?
Sprzęgło – usterki, naprawy, regeneracja Większy moment obrotowy, większa moc. Te dwie cechy charakteryzują nowoczesne silniki montowane w naszych samochodach. Oznaczają one również krótszą żywotność dla samego silnika, jak i dla pozostałych elementów. Jednym z nich jest właśnie sprzęgło! W naszych pojazdach montowane jest sprzęgło rozłączne cierne. Podstawową funkcją sprzęgła jest przeniesienie momentu z wału silnika na wałek sprzęgłowy skrzyni biegów za pomocą […]