

Cysterny ADR – przewóz materiałów niebezpiecznych w cysternach
Najblisze terminy
Zajęcia teoretyczne: 16h.
Sposób realizacji zajęć teoretycznych: wykłady w systemie weekendowym.
Pomoce dydaktyczne: umowa ADR.
Wymagania: ukończony kurs podstawowy, badania lekarskie i psychologiczne.

Informacje dla kursanta:

Zakres uprawnień
Szkolenie dodatkowe „Cysterny ADR” jest szkoleniem specjalistycznym w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych w cysternach.
Szkolenie to pozwala na uzyskanie uprawnień do przewozu materiałów niebezpiecznych w cysternach.
Po zakończonym szkoleniu i zdanym egzaminie kierowcy nabywają prawo do przewozu w cysternach wszystkich materiałów niebezpiecznych za wyjątkiem klasy I i klasy VII.
Wymagania wstępne
Do szkolenia w zakresie „ADR Cysterny” może przystąpić osoba spełniająca poniższe wymagania:
ukończone 21 lat
- posiada kod 95 lub
- posiada odpowiednie badania lekarskie i psychologiczne
- posiada uprawnienia z przewozu materiałów niebezpiecznych lub jest uczestnikiem zintegrowanego szkolenia ADR Podstawy + Cysterny.
Badania lekarskie i psychologiczne możecie Państwo zrobić w naszych palcówkach szkoleniowych.


Zajęcia teoretyczne
Czas trwania zajęć teoretycznych i praktycznych podczas szkolenia ADR Cysterny wynosi łącznie 16h.
W przypadku realizacji kursów łączonych w zakresie ADR Podstawy + ADR Cysterny sumaryczny czas trwania szkolenia wynosi 40h.
Zajęcia są realizowane w formie wykładów stacjonarnych oraz ćwiczeń.
Zajęcia prowadzone są przez fachową kadrę Wykładowców, trenerów. W ramach szkolenia udostępniane są wszystkie materiały edukacyjne.
Zajęcia realizujemy w trybie weekendowym. Kurs jest prowadzony przez dwa kolejne weekendy tj. piątek, sobota, niedziela.
Egzamin
Egzamin państwowy jest przeprowadzany w naszej siedzibie.
Egzamin państwowy jest przeprowadzany w naszej siedzibie. Wszystkie procedury związane z umówieniem egzaminu są realizowane przez naszego pracownika/opiekuna kursu.
Egzamin zazwyczaj przeprowadzany jest w dniu zakończenia szkolenia.
Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest zaliczenie 75% zajęć przewidzianych w ramach szkolenia,
Egzamin, składa się z 18 pytań, czas trwania egzaminu wynosi 40minut.

Wpisy na blogu

Jakie prawo jazdy na przyczepę kempingową?
Przyczepy kempingowe od lat cieszą się dużą popularnością wśród urlopowiczów. Są tańszą alternatywą niż kamper, a kompaktowe modele można prowadzić posiadając prawo jazdy kat B. Dla większych przyczep konieczne mogą okazać się dodatkowe uprawnienia. Na jakiego podstawie prawa jazdy można ciągnąć przyczepę kempingową i o czym pamiętać przed wyruszeniem w podróż? Przyczepa kempingowa a prawo jazdy – przepisy Informacje na temat koniecznych uprawnień znajdziemy w polskim prawie, […]

Pierwszeństwo przejazdu – o czym trzeba pamiętać?
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych w Polsce. To także istotny błąd, który bezwzględnie kończy teoretyczny egzamin na prawo jazdy. Opanowanie zasad pierwszeństwa jest kluczowe nie tylko dla bezpieczeństwa kierowcy, ale i pozostałych użytkowników ruchu. O czym koniecznie trzeba pamiętać? Znaki drogowe regulujące pierwszeństwo przejazdu W typowej sytuacji drogowej o pierwszeństwie przejazdu lub konieczności jego ustąpienia informują znaki pionowe i/lub poziome. Są to przede wszystkim: […]

Pułapki na egzaminie na prawo jazdy we Wrocławiu – na co zwrócić szczególną uwagę?
Część praktyczna egzaminu na prawo jazdy to dla wielu osób stresująca sytuacja. Warto więc dobrze się do niej przygotować. Jakich trudnych manewrów możesz spodziewać się w trakcie jazdy przez miasto z egzaminatorem? Na jakie pułapki egzaminacyjne i skrzyżowania zwrócić uwagę we Wrocławiu? O czym warto pamiętać przed egzaminem? Przede wszystkim pamiętaj, że skoro zaliczyłeś wszystkie części kursu na prawo jazdy i Twój instruktor dopuścił Cię do egzaminu – potrafisz jeździć samochodem i jesteś […]

Jak wygląda egzamin państwowy na kat. A1, A2, A? w DORD
Zakończyłeś szkolenie teoretyczne i praktyczne na kategorię A1, A2, A, teraz czas na egzamin w DORD. W pierwszej kolejności upewnij się, że ośrodek szkoleniowy dokonał zakończenia Twojego szkolenia poprzez aktualizację profilu kandydata na kierowcę (PKK). Jak już te formalności masz za sobą masz dwie możliwości możesz na egzamin zapisać się przez stronę https://info-car.pl/oauth2/login lub osobiście w punkcie obsługi klienta w ośrodku ruchu drogowego, pamiętaj o zabraniu dokumentu tożsamości. Ile kosztuje […]