phone icon search icon
secondary menu iconsecondary menu icon

MENU

secondary menu icon secondary menu icon

Kurs instruktora nauki jazdy we Wrocławiu – podstawowy

Kurs instruktora nauki jazdy we Wrocławiu – podstawowy

Najbliższe terminy

Zajęcia teoretyczne: 126h.
Sposób realizacji zajęć teoretycznych: wykłady w systemie weekendowym.
Zajęcia praktyczne: 85h.
Sposób realizacji zajęć praktycznych: zajęcia praktyczne prowadzimy 7 dni w tygodniu.
Pomoce dydaktyczne: podręczniki, ustawy.
Wymagania: kat. B przez min 2 lata, badania lekarskie i psychologiczne, niekaralność.

Opinie klientów

Zosia CzuchnickaZosia Czuchnicka
12:07 12 Jan 24
Zdałam oba egzaminy za pierwszym razem, polecam z całego serca Pana Dawida!!!
Michał SzymonikMichał Szymonik
17:20 11 Jan 24
Zdecydowanie polecam, jestem bardzo zadowolony z kursu na prawo jazdy kat B. Ze strony instruktora, Tomasza, otrzymałem wiele cennej wiedzy - świetne i skuteczne przygotowanie do egzaminu.
DominikDominik
14:45 09 Jan 24
Bardzo polecam tą szkołę jazdy Pan Zbigniew Olejniczak najlepszy instruktor, bardzo miły, sympatyczny pan. Wszytsko Zdane za pierwszym !!!
maki_xmaki_x
19:47 08 Jan 24
Bardzo polecam Akademię Dobrej Jazdy, szczególnie jazdy z instruktorem Jakubem. Wszystko dokładnie i przede wszystkim z ogromną dozą cierpliwości, wyjaśnione i pokazane. Miła atmosfera i zawsze bez stresu. A to przekłada się na sukces podczas... egzaminu! Dziękuję i jeszcze raz bardzo polecam.czytaj więcej
Agnieszka NowakAgnieszka Nowak
15:38 06 Jan 24
Instruktor Krzysztof z Kategorii CE sprawdził się najlepiej! Jestem mega zadowolona z współpracy
Wisniox PLWisniox PL
17:30 23 Dec 23
Bardzo polecam Akademie Dobrej Jazdy. Moim instruktorem był Pan Kondrad który świetnie przygotował mnie do egzaminu. Bez żadnych problemów zdałam z pierwszym razem zarówno teorie jak i praktykę. Podczas zajęć jeździliśmy po najważniejszych... skrzyżowaniach zarówno na tych które obowiązują na egzaminie jak i na tych które warto znać po zdaniu egzaminu. Zajęcia były przyjemne, bezstresowe a przede wszystkim efektywne. Serdecznie polecam ta szkołę jazdy!czytaj więcej
robert janiakrobert janiak
08:47 08 Dec 23
Z całego serca polecam Akademię Dobrej Jazdy! Bardzo mili i przyjaźni pracownicy biura jak i działu szkoleń, jestem bardzo zadowolony :) Miałem przyjemność jeździć z Panem Markiem,bardzo przyjazny i konsekwentny instruktor, bardzo na plus potrafi... przekazać dużo ważnych informacji :) Większość godzin spędziłem jednak z Panem Ryszardem, mega przemiłym instruktorem. Pan Ryszard jest stanowczym lecz bardzo skutecznym instruktorem,po tylu godzinach spędzonych pod jego czujnym okiem nie stresuje się podchodzić do egzaminu państwowego,kontakt z nim jest naprawdę łatwy i przyjemny. Bardzo profesjonalnie podchodzi do swojej pracy. Na pewno tutaj wrócę za jakiś czas na uzupełnienie o Kat. C+E! Polecam z całego serca!czytaj więcej
Miałam przyjemność uczestniczyć w kursie na kat. B+E pod okiem Instruktora Krzysztofa Dąbrowskiego, któremu serdecznie dziękuję za profesjonalizm, zaangażowanie, bezcenne wskazówki oraz sympatyczną atmosferę na lekcjach. Do tego szybka realizacja... kursu w dogodnych godzinach dzięki czemu po 3 tygodniach od pierwszej jazdy mogę się cieszyć ze zdanego egzaminu. Serdecznie polecam Akademię i Pana Krzysztofa!czytaj więcej
Hanna PiotrowskaHanna Piotrowska
10:46 21 Nov 23
Przez ostatnie dwa miesiące uczestniczyłam w kursie prawa jazdy kat. A2. Teoria w formie elearningu przebiegła bardzo sprawnie, dostęp do testów bardzo ułatwił przygotowanie do egzaminu teoretycznego.Na jazdy trafiłam do Dawida. Świetny instruktor,... zawsze wszystko jasno wytłumaczy, pokaże, super kontakt, zależy mu na dobrej relacji z kursantem, na jazdy przychodzi się z uśmiechem na twarzy, a same zajęcia to czysta przyjemność. To było moje pierwsze prawo jazdy, nigdy wcześniej nie miałam styczności z żadnym pojazdem, a oba egzaminy zdane za pierwszym razem, a sam egzaminator był pod wrażeniem moich umiejętności. Wszystkiego nauczył mnie Dawid, któremu jestem niezmiernie wdzięczna za tak rzetelne przygotowanie, wyrozumiałość i cierpliwość. Ciepłym słowem i dobrą poradą zawsze służył również Rysiek. Polecam z całego serca!czytaj więcej
js_loader
wrocław prawoj jazdy

Podział szkoleń

Szkolenia instruktorów nauki jazdy według obecnych zapisów ustawy o kierujących pojazdami z dnia 5 stycznia 2011r. mogą prowadzić tylko i wyłącznie podmioty spełniające dodatkowe wymagania tzw. SuperOSK.

Nasza Akademia od dnia wejścia w życie ustawy spełniała wszystkie kryteria zapisane w przepisach.


Szkolenia instruktorów podzielone są na dwa typy szkoleń:

 • szkolenie podstawowe dla instruktorów na prawo jazdy kat. A, B,
 • szkolenie uzupełniające dla instruktorów na prawo jazdy kat. C, E, D.

Zajęcia teoretyczne

Czas trwania zajęć teoretycznych na kursie kandydatów na instruktorów nauki jazdy wynosi 126h.
Szkolenie swoim zakres obejmuje następujące przedmioty:

 • Psychologia – 10h,
 • Metodyka nauczania – 50h,
  -Prawo o ruchu drogowym – 30h,
 • Technika kierowania pojazdem i obsługa pojazdu – 18h,
 • Bezpieczeństwo ruchu drogowego – 10h,
 • Zasady prowadzenia ośrodka szkolenia kierowców – 6h,
  — Technika i taktyka jazdy 2h.

Zajęcia teoretyczne prowadzimy najczęściej w formie wykładów weekendowych. Zajęcia teoretyczne odbywają się przez 6 kolejnych weekendów.

Zajęcia praktyczne

Część praktyczna podzielona została na trzy przedmioty:

 • Technika i taktyka jazdy 5h,
 • Praktyka instruktorska 50h oraz:
 • Praktyka instruktorska dla danej kategorii uprawnień, która w zależności od kategorii trwa:
 • kat. A – 10h,
 • kat. B, C, C1, D1, T, B+E, C1+E, D1+E, T – 30h,
 • kat. C+E, D+E – 15h,
 • kat. D – 25h.

Zajęcia praktyczne realizowane są 7 dni w tygodniu. Każdemu uczestnikowi szkolenia zostaje przypisany opiekun praktyk. Opiekun praktyk jest odpowiedzialny za sprawną realizację tej części szkolenia.

Wymagania wstępne

Wymagania wstępne są dość obszernym zagadnieniem prawnym, dlatego przedstawiamy je poniżej w podziale na kategorię uprawnień.

Badania lekarskie i psychologiczne

Informujemy, że Akademia Dobrej Jazdy współpracuje z gabinetami lekarskimi i pracowniami psychologicznymi, dzięki czemu zapewniamy naszym klientom promocyjne ceny badań i kompleksową obsługę.

Zostań Instruktorem Nauki Jazdy z Akademią Dobrej Jazdy!

Organizujemy kursy na instruktora nauki jazdy w zakresie kat. A, B, C, C+E, D. Kurs instruktora Nauki Jazdy organizowany przez Akademię Dobrej Jazdy przygotuje Ciebie do egzaminu państwowego, dającego uprawnienia Instruktora Nauki Jazdy. Szkolenie jest zgodne z zakresem przewidzianym w rozporządzeniu MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ  z dnia 13 lipca 2012 r. w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców.

Całość szkolenia jest prowadzona w oparciu o nowe przepisy, które weszły w życie w dniu 19-01-2013. Nowe regulacje prawne dokonały wielu zmian w systemie szkolenia, egzaminowania oraz prowadzenia ośrodka szkolenia kierowców.

Kurs Instruktora Nauki Jazdy tylko w SUPER OSK !!!

Z ustawy o kierujących pojazdami, a dokładniej z art. 35 ust. 1 wynika, że kurs dla Instruktorów i Wykładowców Nauki Jazdy może prowadzić tylko „ośrodek szkolenia kierowców posiadający poświadczenie potwierdzające spełnienie dodatkowych wymagań”, czyli tzw. SUPER OSK.

Wykładowca, a Instruktor nauki jazdy:

Przepisy Ustawy o kierujących pojazdami rozróżniły również pojęcie Wykładowcy i Instruktora Nauki Jazdy.

Każda osoba, która uzyska uprawnienia wykładowcy nauki jazdy będzie mogła szkolić kandydatów na kierowców tylko w zakresie teoretycznym, natomiast uzyskując uprawnienia Instruktora nauki jazdy uzyskacie Państwo prawo do szkolenia przyszłych kierowców w zakresie części teoretycznej i praktycznej.

Ważną informacją dla osób planujących uzyskanie uprawnień wykładowcy nauki jazdy jest fakt, że podczas kursu instruktorskiego realizujecie tylko szkolenie w zakresie teoretycznym. Cena takiego szkolenia jest mniejsza i wynosi dla kat. B – 1500 zł.

Wymagania wstępne dla uczestników szkolenia na instruktora jazdy:

Każdy uczestnik powinien spełnić następujące wymagania:

– posiadać co najmniej wykształcenie średnie;

– posiadać ważne orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania czynności instruktora;

– posiadać ważne orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania czynności instruktora;

– posiadać zaświadczenie o niekaralności.

Organizacja zajęć:

Zajęcia teoretyczne podczas kursu dla instruktorów prowadzimy w systemie weekendowo-popołudniowym. Jesteśmy jednak bardzo elastyczni i dostosowujemy się zawsze do potrzeb grupy. Zajęcia teoretyczne prowadzimy w naszym ośrodku we Wrocławiu przy ul. Sienkiewicza 128.

Wszystkim uczestnikom zapewniamy:

– materiały dydaktyczne,

– dogodny system zajęć,

– wykwalifikowaną kadrę,

– praktykę instruktorską z najlepszymi instruktorami,

– praktykę instruktorską na płycie poślizgowej.

Ile trwa kurs na instruktora nauki jazdy?

Podstawowy kurs Instruktora Nauki Jazdy trwa około 6 tygodni i składa się z 126 godzin zajęć teoretycznych i 85 godzin praktycznych. Jedna godzina zajęć teoretycznych trwa 45 minut, a praktycznych 60 min.

FAQ

Jakie szkolenia prowadzi Akademia?

Akademia Dobrej Jazdy zajmuje się szkoleniami kandydatów na prawo jazdy oraz dla kierowców zawodowych. Dodatkowo szkolimy operatorów urządzeń podlegających pod dozór techniczny, operatorów maszyn do robót ziemnych i drogowych, spawaczy,  czy inspektorów badań nieniszczących. Akademia uczy również programistów robotów przemysłowych, sterowników PLC, czy też maszyn sterowanych numerycznie. Pełny zakres naszych szkoleń znajdą Państwo na naszych stronach internetowych:
www.naukajazdy.wroc.pl
www.akademiaoperatora.pl
www.akademiaspawania.pl
www.akademiadlaprzemyslu.pl

W jaki sposób mogę zapisać się na szkolenia?

Na szkolenie w Akademii możesz zapisać się poprzez formularz zapisu dostępny na naszej stronie internetowej, osobiście lub telefonicznie.

Czy koszt kursu mogę rozłożyć na raty wewnętrzne?

Jak najbardziej w Akademii jest możliwość rozłożenia kursu na raty. Preferowany przez nas system płatności przedstawiamy poniżej:

 • Pierwsza wpłata w wysokości 10% ceny szkolenia – uiszczone w dniu zapisu, 
 • Kolejna wpłata w wysokości 50% ceny szkolenia – do dnia zakończenia zajęć teoretycznych, 
 • Trzecia wpłata czyli uzupełnienie do 100% ceny szkolenia– do dnia zakończenia połowy zajęć praktycznych.

Dodatkowo jest również możliwość finansowania szkolenia przez współpracujący z nami bank.
Cała procedura płatności ratalnej wraz z regulaminem dostępna jest na naszej stronie internetowej.

Gdzie mogę zrobić badania lekarskie?

Badania lekarskie można zrobić w naszych placówkach przy ul. Sienkiewicza 128 lub Wiaduktowej 21 w każdy roboczy poniedziałek o godz. 17:00. Jeśli termin ten nie jest dla Państwa dogodny, badania można zrobić na własną rękę w ośrodkach medycyny pracy.

Gdzie mogę zrobić badania psychologiczne?

Badania psychotechniczne można w naszej placówce na ul. Wiaduktowej 21 w każdy roboczy poniedziałek o godz. 16:00. Jeśli termin ten Państwu nie odpowiada psychotesty można zrobić samodzielnie w gabinecie psychologa transportu.

Na czym polega teoria stacjonarna?

Teoria stacjonarna jest to cykl spotkań w naszych placówkach szkoleniowych na tradycyjnych wykładach (przy wsparciu prezentacji i pomocy naukowych). Zajęcia odbywają się popołudniami lub w weekendy.

Kiedy są realizowane zajęcia stacjonarne?

Zajęcia stacjonarne realizowane są w formie popołudniowej lub weekendowej. Pełen terminarz wraz z podziałem na biura można znaleźć na naszej stronie internetowej. Wykłady odbywają się w następujących lokalizacjach: ul. Bierutowska 1a, ul. Sienkiewicza 128, ul. Wiaduktowa 21.

Gdzie są zlokalizowane placówki Akademii?

Akademia posiada trzy placówki zlokalizowane na terenie Wrocławia, tj.: przy ul. Bierutowskiej 1a,
ul. Sienkiewicza 128 oraz ul. Wiaduktowej 21.

Czy w Akademii są dofinansowania na szkolenia?

Akademia stale prowadzi szkolenia dofinansowane. Uczymy osoby skierowane na kursy przez urzędy pracy, a także zapisane przez Bazę Usług Rozwojowych.

Zapraszamy do zakładki Projekty UE. W tej zakładce publikujemy wszystkie informacje.

Ile kosztuje wydanie uprawnień?

Koszt wydania uprawnień zależy od rodzaju ukończonego kursu.

Koszt wydanie prawa jazdy wynosi 100 zł + 0,50 zł opłaty ewidencyjnej. Opłatę uiszcza się w wydziale komunikacji. Koszt ten obejmuje kierowców, którzy po raz pierwszy uzyskują uprawnienia oraz kierowców zawodowych (kod 95).

Wydanie legitymacji (decyzji) instruktora nauki jazdy kosztuje 50zł.

Wydanie uprawnień ADR kosztuje 50zł.


Ośrodki

wiaduktowa 21 wroclaw

Wiaduktowa 21, Wrocław

poniedziałek 9:00-17:00
wtorek 9:00-17:00
środa 9:00-17:00
czwartek 10:00-17:00
piątek 9:00-17:00

map pointer icon
Bierutowska 13 Wrocław

Bierutowska 1a, Wrocław

poniedziałek 10:00-16:00
wtorek 9:00-17:00
środa 9:00-17:00
czwartek 10:00-17:00
piątek 8:00-16:00

map pointer icon
Sienkiewicza 128, Wrocław

Sienkiewicza 128, Wrocław

poniedziałek 10:00-17:00
wtorek 9:00-17:00
środa 9:00-17:00
czwartek 9:00-17:00
piątek 8:00-16:00

map pointer icon

Wpisy na blogu