phone icon search icon
secondary menu iconsecondary menu icon

MENU

secondary menu icon secondary menu icon

Kurs instruktora nauki jazdy we Wrocławiu – podstawowy

Kursy dla instruktorów

Kurs instruktora nauki jazdy we Wrocławiu – podstawowy

Najblisze terminy

Zajęcia teoretyczne: 126h.
Sposób realizacji zajęć teoretycznych: wykłady w systemie weekendowym.
Zajęcia praktyczne: 85h.
Sposób realizacji zajęć praktycznych: zajęcia praktyczne prowadzimy 7 dni w tygodniu.
Pomoce dydaktyczne: podręczniki, ustawy.
Wymagania: kat. B przez min 2 lata, badania lekarskie i psychologiczne, niekaralność.

wrocław prawoj jazdy

Podział szkoleń

Szkolenia instruktorów nauki jazdy według obecnych zapisów ustawy o kierujących pojazdami z dnia 5 stycznia 2011r. mogą prowadzić tylko i wyłącznie podmioty spełniające dodatkowe wymagania tzw. SuperOSK.

Nasza Akademia od dnia wejścia w życie ustawy spełniała wszystkie kryteria zapisane w przepisach.


Szkolenia instruktorów podzielone są na dwa typy szkoleń:

 • szkolenie podstawowe dla instruktorów na prawo jazdy kat. A, B,
 • szkolenie uzupełniające dla instruktorów na prawo jazdy kat. C, E, D.

Zajęcia teoretyczne

Czas trwania zajęć teoretycznych na kursie kandydatów na instruktorów nauki jazdy wynosi 126h.
Szkolenie swoim zakres obejmuje następujące przedmioty:

 • Psychologia – 10h,
 • Metodyka nauczania – 50h,
  -Prawo o ruchu drogowym – 30h,
 • Technika kierowania pojazdem i obsługa pojazdu – 18h,
 • Bezpieczeństwo ruchu drogowego – 10h,
 • Zasady prowadzenia ośrodka szkolenia kierowców – 6h,
  — Technika i taktyka jazdy 2h.

Zajęcia teoretyczne prowadzimy najczęściej w formie wykładów weekendowych. Zajęcia teoretyczne odbywają się przez 6 kolejnych weekendów.

Zajęcia praktyczne

Część praktyczna podzielona została na trzy przedmioty:

 • Technika i taktyka jazdy 5h,
 • Praktyka instruktorska 50h oraz:
 • Praktyka instruktorska dla danej kategorii uprawnień, która w zależności od kategorii trwa:
 • kat. A – 10h,
 • kat. B, C, C1, D1, T, B+E, C1+E, D1+E, T – 30h,
 • kat. C+E, D+E – 15h,
 • kat. D – 25h.

Zajęcia praktyczne realizowane są 7 dni w tygodniu. Każdemu uczestnikowi szkolenia zostaje przypisany opiekun praktyk. Opiekun praktyk jest odpowiedzialny za sprawną realizację tej części szkolenia.

Wymagania wstępne

Wymagania wstępne są dość obszernym zagadnieniem prawnym, dlatego przedstawiamy je poniżej w podziale na kategorię uprawnień.

Badania lekarskie i psychologiczne

Informujemy, że Akademia Dobrej Jazdy współpracuje z gabinetami lekarskimi i pracowniami psychologicznymi, dzięki czemu zapewniamy naszym klientom promocyjne ceny badań i kompleksową obsługę.

Zostań Instruktorem Nauki Jazdy z Akademią Dobrej Jazdy!

Organizujemy kursy na instruktora nauki jazdy w zakresie kat. A, B, C, C+E, D. Kurs instruktora Nauki Jazdy organizowany przez Akademię Dobrej Jazdy przygotuje Ciebie do egzaminu państwowego, dającego uprawnienia Instruktora Nauki Jazdy. Szkolenie jest zgodne z zakresem przewidzianym w rozporządzeniu MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ  z dnia 13 lipca 2012 r. w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców.

Całość szkolenia jest prowadzona w oparciu o nowe przepisy, które weszły w życie w dniu 19-01-2013. Nowe regulacje prawne dokonały wielu zmian w systemie szkolenia, egzaminowania oraz prowadzenia ośrodka szkolenia kierowców.

Kurs Instruktora Nauki Jazdy tylko w SUPER OSK !!!

Z ustawy o kierujących pojazdami, a dokładniej z art. 35 ust. 1 wynika, że kurs dla Instruktorów i Wykładowców Nauki Jazdy może prowadzić tylko „ośrodek szkolenia kierowców posiadający poświadczenie potwierdzające spełnienie dodatkowych wymagań”, czyli tzw. SUPER OSK.

Wykładowca, a Instruktor nauki jazdy:

Przepisy Ustawy o kierujących pojazdami rozróżniły również pojęcie Wykładowcy i Instruktora Nauki Jazdy.

Każda osoba, która uzyska uprawnienia wykładowcy nauki jazdy będzie mogła szkolić kandydatów na kierowców tylko w zakresie teoretycznym, natomiast uzyskując uprawnienia Instruktora nauki jazdy uzyskacie Państwo prawo do szkolenia przyszłych kierowców w zakresie części teoretycznej i praktycznej.

Ważną informacją dla osób planujących uzyskanie uprawnień wykładowcy nauki jazdy jest fakt, że podczas kursu instruktorskiego realizujecie tylko szkolenie w zakresie teoretycznym. Cena takiego szkolenia jest mniejsza i wynosi dla kat. B – 1500 zł.

Wymagania wstępne dla uczestników szkolenia na instruktora jazdy:

Każdy uczestnik powinien spełnić następujące wymagania:

– posiadać co najmniej wykształcenie średnie;

– posiadać ważne orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania czynności instruktora;

– posiadać ważne orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania czynności instruktora;

– posiadać zaświadczenie o niekaralności.

Organizacja zajęć:

Zajęcia teoretyczne podczas kursu dla instruktorów prowadzimy w systemie weekendowo-popołudniowym. Jesteśmy jednak bardzo elastyczni i dostosowujemy się zawsze do potrzeb grupy. Zajęcia teoretyczne prowadzimy w naszym ośrodku we Wrocławiu przy ul. Sienkiewicza 128.

Wszystkim uczestnikom zapewniamy:

– materiały dydaktyczne,

– dogodny system zajęć,

– wykwalifikowaną kadrę,

– praktykę instruktorską z najlepszymi instruktorami,

– praktykę instruktorską na płycie poślizgowej.

Ile trwa kurs na instruktora nauki jazdy?

Podstawowy kurs Instruktora Nauki Jazdy trwa około 6 tygodni i składa się z 126 godzin zajęć teoretycznych i 85 godzin praktycznych. Jedna godzina zajęć teoretycznych trwa 45 minut, a praktycznych 60 min.

Wpisy na blogu

nauka jazdy

Od czego zacząć naukę na prawo jazdy?

U przyszłych kandydatów na kierowców pojawiają się często wątpliwości dotyczące tego, jak wygląda nauka na prawo jazdy. Egzamin państwowy składa się z części teoretycznej oraz praktycznej, dlatego wszyscy, którzy marzą o samodzielnym poruszaniu się samochodem, muszą zagospodarować wiele godzin na szkolenia w zakresie przepisów ruchu drogowego, obycia z pojazdem i wykorzystania poznanych zasad na trasach. […]

Jak dbać o bezpieczeństwo podczas jazdy autem?

Jesteśmy w szczycie sezonu letnich wyjazdów. Wybieramy się do wakacyjnego raju na upragniony odpoczynek. Dojedźmy tam bezpiecznie. Zadbajmy o kierowcę, samochód i pasażerów. Oto kilka wskazówek, jak dotrzeć do celu podróży bez większych problemów. Wakacyjna podróż Wakacje to czas wzmożonego ruchu na drogach, szczególnie w okresie weekendów i zmiany turnusów. Na drodze można spotkać kierowców […]

badania na prawo jazdy

Jakie badania trzeba wykonać przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy?

Każdy przyszły kierowca, przed przystąpieniem do kursu, musi w pierwszej kolejności mieć wykonane badanie lekarskie. Bez tego nie będzie mógł wyrobić Profilu kandydata na kierowcę, który z kolei jest niezbędny, aby zapisać się na kurs prawa jazdy. Dowiedz się, jakie badania trzeba wykonać. Jak wyglądają badania lekarskie na prawo jazdy? Pewnie zastanawiasz się, na czym […]

VR prawo jazdy wrocłae

Jak technologia VR pomoże Ci zdać prawo jazdy

Wirtualna nauka jazdy pozwala kursantowi utrwalić wiedzę teoretyczną i sprawdzić swoje umiejętności w sytuacjach, z którymi spotka się na egzaminie, a po zdobyciu prawa jazdy – w codziennym funkcjonowaniu na drodze. Jak działają gogle VR i dlaczego warto z nich skorzystać? Technologia VR a prawo jazdy VR (virtual reality) to technologia, która pozwala wytworzyć sztuczną […]

Opinie klientów

Отучился на экскаватор 1 категории. Материал учебный на русском языке. На экзамене был переводчик. Я сдал экзамен. Спрашивайте инструктора Артура г.Вроцлав . Кто хочет получить профессию и не знает польский, рекомендую. Отношение классное. У меня получилось и у тебя получиться. ! Желаю успехов!!!

Ruslan Sobirov

POLECAM AKADEMIĘ DOBREJ JAZDY !!! Przeniosłem się z innej "renomowanej" szkoły jazdy gdzie nie nauczyli mnie zbyt wiele, krojąc mnie na dodatkowych godzinach... Dzięki Panu Ireneuszowi nauczyłem się nie tylko jeździć ale odzyskałem pewność siebie za kierownicą bo złych doświadczeniach w innej szkole Zdałem na C za pierwszym razem 25 kwietnia Zaś pod okiem Pana Ryszarda nauczyłem się nie tylko jak zdać egzamin ale także jak w przyszłości jeździć zestawem Udało mi się zdać C+E również za pierwszym razem 7 maja !!! Kolejne szkolenia i kwalifikacje już tylko w Akademii Dobrej Jazdy :-)

Robert Duda

Bardzo polecam szkołe oraz wszystkie osoby od których mogłem się uczyć. Pan Ireneusz Franas skutecznie oduczył mnie złych nawyków z wieloletniej jazdy osobówką, Pan Krzysztof Hefko ma ogrom cierpliwości i spokoju do kursanta, a Pan Rafał Cieśla w przystępny i jasny sposób przekazuje ogrom wiedzy na wykładach z kwalifikacji (czas pracy kierowcy i wiele innych informacji przydatnych później w pracy).

Marek Sikora

Polecam Akademie Dobrej Jazdy, a w szczególności instruktora Pana Krzysztofa Hefko, który przekazał mi bardzo dużo swojej wiedzy i doświadczenia. Jazdy prowadzone w przyjemniej atmosferze. Dzięki przekazanej wiedzy Pana Krzysztofa, egzamin praktyczny C+E zdany za pierwszym razem. (Translated by Google) I recommend the Akademia Dobrej Jazdy, and in particular the instructor, Mr. Krzysztof Hefko, who gave me a lot of his knowledge and experience. Rides conducted in a pleasant atmosphere. Thanks to the knowledge of Mr. Krzysztof, the practical C + E exam was passed the first time.

Jakub Dżoń

Miałem szkolenie z suwnic. Pan Artur Borucki prowadzi naukę tak,żeby wszyscy otrzymali jak najwięcej pojęcia o pracę na suwnicach. No i rezultatem tego szkolenia jest zdany egzamin. Polecam wszystkim zainteresowanym w otrzymaniu uprawnień na różnych kierunkach w szkole.

Vadym Holenko

Рекомендую. Була приємно здивована і розчулена сімейною атмосферою, яка панує в академії. Дуже приємні і вічливий персонал. Можна порозумітися навіть без досконального володіння польською мовою. Проходила курс на код 95. Все на вищому рівні. Також здивувало, що академія готує не тільки водіїв всіх категорій, а ще й водіїв навантажувача, та навіть зварювальників. Щиро рекомендую!

кудряшка сью

Szkoła nauki jazdy świetna. Polecam pana Rafała Cieśle, który świetnie przygotował mnie do egzaminu państwowego, który zdałem za pierwszym razem. Wiele nauczył mnie w czasie 30h jazd i dał do zrozumienia że pośpiech nie jest dobrym rozwiązaniem! (Translated by Google) Driving school great. I recommend Mr. Rafał Cieśle, who perfectly prepared me for the state exam, which I passed the first time. He taught me a lot during 30 hours of riding and made it clear that in a hurry is not a good solution!

Szymon Skiba

Po 3 latach od ostatniego podejścia do egzaminu i braku kontaktu z samochodem, zdecydowałem się na dodatkowe jazdy z instruktorem Olejniczakiem. Wystarczyło zaledwie kilka godzin abym perfekcyjnie opanował wszystkie zasady, pułapki, skrzyżowania i zakamarki terenów egzaminacyjnych. Dzięki zaangażowaniu instruktora udało się szybko umówić na kilka jazd, uzupełnić braki w mojej wiedzy i zdać egzamin w zaledwie 30 minut. Dziękuje bardzo!

Kacper Móll

Ośrodki

wiaduktowa 21 wroclaw

Wiaduktowa 21, Wrocław

poniedziałek 9:00-17:00
wtorek 9:00-17:00
środa 9:00-17:00
czwartek 10:00-17:00
piątek 9:00-17:00

map pointer icon
Bierutowska 13 Wrocław

Bierutowska 1a, Wrocław

poniedziałek 10:00-16:00
wtorek 9:00-17:00
środa 9:00-17:00
czwartek 10:00-17:00
piątek 9:00-17:00

map pointer icon
Sienkiewicza 128, Wrocław

Sienkiewicza 128, Wrocław

poniedziałek 10:00-17:00
wtorek 9:00-17:00
środa 9:00-17:00
czwartek 9:00-17:00
piątek 9:00-17:00

map pointer icon